101 nowych mieszkań w Starachowicach

15021.nsmed

Stary, zniszczony barak przy ul. Kościelnej w Starachowicach zastąpi nowy blok z ponad setką mieszkań i świetlicą środowiskową. W poniedziałek 2 sierpnia 2021 roku, Prezydent Miasta Marek Materek podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, prezesem spółki EKO-INVEST Sp. z o.o. z Kielc inż. Marcinem Kowalskim. 

Wykonawca wykona zadanie za blisko 17 mln zł, gmina Starachowice pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 14 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego. 

W budynku znajdować będzie się̨ 101 mieszkań komunalnych. Bedzie też świetlica, z której będą̨ mogli korzystać seniorzy i młodzież. Budynek ma być monitorowany, a przy drzwiach wejściowych ma być zamontowany domofon. Obok planowany jest plac zabaw i parking. Budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. 

Budowa nowego budynku wielorodzinnego pozwoli miastu na dokonanie przesiedleń w ramach gminnego zasobu komunalnego. Potrzeby w tym zakresie są ogromne. Gmina od lat sukcesywnie wyburza baraki przy ul. Bugaj, by pozyskać́ nowe tereny pod inwestycje w strefie przemysłowej. Całkowicie opróżniony został także barak przy ul. Kościelnej, w miejscu którego powstanie całkowicie nowy budynek mieszkalny. 

Wszystkie te budynki były lub są̨ źródłami niskiej emisji. Likwidując kolejne źródła ciepła na paliwo stałe i przyłączając nowe budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej poprawiamy jakość powietrza w naszym miesicie. Chcemy, aby standard życia w naszych budynkach komunalnych był lepszy, a z drugiej strony, zależy nam, aby uwolnić tereny pod inwestycje w strefie przemysłowej. Szczególnie na osiedlu Bugaj i nie tylko, bo także na innych działkach należących do gminy, które takie stare budynki posiadają̨. Do nich nie będziemy musieli już dokładać poprzez koszty związane z remontami – powiedział Marek Materek Prezydent Miasta Starachowice. 

Gmina planuje zasiedlenie mieszkań na IV kwartał 2022 roku.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice 

Dodane: 03.08.21 | Odsłony: 1117
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie