30 kolejnych ulic w Starachowicach do remontu!

14260.nsmed

- Na sesji budżetowej zabezpieczyliśmy około 115 mln zł na inwestycje. Na sesji styczniowej dokładamy kolejne 14,1 mln zł do inwestycyjnego worka. Co to oznacza? Oznacza to szybszą realizację wielu inwestycji i remontów, które czekały cierpliwie na swoją kolej. Przede wszystkim są to budowy dróg gruntowych,  które często nie posiadają pełnych parametrów i przez to trudno uzyskać środki zewnętrzne na ich remont - poinformował dzisiaj podczas konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek.

Poniżej dalsza część wypowiedzi włodarza miasta. 

W budżecie już mamy zapisanych 13 zadań drogowych. Praktycznie wszystkie przetargi zostały ogłoszone i w większości z nich poznaliśmy złożone oferty. Teraz dokładamy kolejne 30 zadań drogowych! 

Prócz dróg - dokończymy modernizację Targowiska Miejskiego, dokończymy remont Szkoły Podstawowej nr 9 (dach i elewację), zabezpieczamy środki na projekt i budowę nowego budynku wielorodzinnego przy ul. Jana Pawła II, dokończymy przebudowę ciągu pieszego w pobliżu PZU (w dół w stronę ul. Kilińskiego), doświetlimy więcej przejść dla pieszych, wykonamy dodatkowe punkty oświetlenia ulicznego w różnych częściach miasta, wykonamy nowe alejki na cmentarzach komunalnych przy ulicach Polnej i Radomskiej, wykonamy dokumentację dot. budowy bieżni na Stadionie Miejskim, zamontujemy dodatkowe siedziska na Stadionie, wykonamy utwardzenie parkingu przy Zalewie Piachy. 

Jakie drogi do remontu? 

Zlecimy wykonanie dokumentacji do budowy ulic Radoszewskiego, Spokojnej i Jeżynowej, by ich remont wykonać w najbliższej przyszłości. 

Do budowy lub remontu na 2021 rok planujemy: 

Ulice: Wiejską, Strugową, Łączną, Smugową, Wrzosową (odcinek od ul. Podlesie do granicy lasu), dwa łączniki między ulicami Myśliwską i Smugową, Słowackiego, Sosnową, Letniskową, Cichą, Lachy, Sąsiedzką, Ziołową, Nad Kamienną, Wanację, Owocową, Klonową, fragmenty ul. Staszica (od strony podwórek), Daleką, Pieszą, Wysoką, Nadrzeczną (odnoga), Wspólną etap III, Bursztynową, Diamentową, Rubinową. 

Zastanawiacie się pewnie jak to jest możliwe?

Staram się tak zarządzać finansami naszego samorządu, by pozyskiwać jak najwięcej środków zewnętrznych. Tak naprawdę był to główny cel dla którego kandydowałem w wyborach w 2014 roku - maksymalne wykorzystanie środków zewnętrznych dla miasta. 

Mówiłem o tym, że teraz jedzie pociąg na który nie wolno nam się spóźnić, bo więcej takiej szansy nasze miasto nie otrzyma. I śmiało mogę powiedzieć, że nie spóźniliśmy się! Staramy się maksymalnie wykorzystywać wszystkie dostępne możliwości pozyskania funduszy unijnych i rządowych dla Starachowic. 

Często krytykowany jestem przez wiele osób w naszym mieście. „Po co robić ten Park?”, „Po co te skwery zielone?!”, „Po co wymieniać autobusy?!”, „Po co ten nowy warsztat i myjnia?!”. Czytam codziennie i przecieram oczy ze zdumienia! 

Zadam to pytanie dziś: czy jeśli ktoś zaoferowałyby, że da Ci dofinansowanie 85% do budowy domu, wymiany samochodu, lub zrobienia pięknego ogrodu wokół domu - co byś zrobiła / zrobił? 

A ) Nie skorzystałbyś, ponieważ masz inne pilniejsze wydatki. 

B ) Skorzystałabyś odkładając na kolejne miesiące lub lata inne inwestycje i remonty na które nie możesz uzyskać żadnego dofinansowania. 

Jaka jest Twoja odpowiedź? 

Bo moja od dawna brzmi! Najpierw realizuję te inwestycje i remonty, na które mogę pozyskać jak największe dofinansowania zewnętrzne, a dzięki temu oszczędzam pieniądze własne na inne pilne inwestycje, które nie mogą być dofinansowane z żadnych źródeł zewnętrznych. 

Taki sposób postępowania sprawił, że po upływie sześciu lat zadłużenie samorządu pozostaje praktycznie na tym samym poziomie, a wydatki majątkowe w tym okresie wyniosły ok 160 mln zł. 

Często pytacie: „Czy nie lepiej zamiast (...) zrobić (...). Odpowiadam - nie. Pozyskane środki zewnętrze zawsze są na konkretny cel, którego później nie można zmienić  

W grudniu 2020 roku otrzymaliśmy 14,1 mln zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które zastąpią środki własne zabezpieczone wcześniej na realizację gigantycznego projektu unijnego. Dlaczego złożyliśmy taki, a nie inny wniosek? Dlatego, że idealnie wpisywał się w kryteria konkursu, który ogłosił rząd. Patrzyliśmy na wskaźniki jakimi może kierować się komisja oceniająca wniosek i dlatego wniosek zawierał takie, a nie inne inwestycje. 

Dzięki temu, że pozyskaliśmy te fundusze z FIL - nasze zabezpieczone wcześniej środki, możemy przeznaczyć na realizację innych inwestycji i remontów, które opisałem wyżej. 

To moja odpowiedź dla Wszystkich, tych, którzy nie potrafili zrozumieć po co i dlaczego próbuję pozyskiwać środki na te same zadania z różnych źródeł. Właśnie po to, by realizować jeszcze szybciej to na czym nam w mieście naprawdę zależy. 

Teraz przed moim zespołem wyjątkowo trudny czas. Przygotowania i realizacji ogromnej ilości inwestycji i remontów. Bądźcie proszę wyrozumiali. A my zrobimy wszystko co w naszej mocy, by ten plan się powiódł.

***

Na liście ulic do remontu nie ma ulicy Słonecznej, Bocznej, Kornatki. Z tymi ulicami? Prezydent wyjaśnia na nagraniu: 

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

Dodane: 22.01.21 | Odsłony: 4855

Komentarze użytkowników

Franz | 2021-01-22 16:37:23 napisał(a):

Mnie tak naprawdę interesuje ile rok do roku zadłuża Pan miasto. My wszyscy będziemy to spłacać.

Gość | 2021-01-22 16:48:57 napisał(a):

Wypłynęło z emeryturą Skibowej to i zakres prac sie zwiększył hahahaha

... | 2021-01-22 16:54:04 napisał(a):

Komu się jeszcze chce komentować te urojenia?

Er 20 | 2021-01-22 17:09:54 napisał(a):

Wkłady własne do każdej inwestycii są?, Czy jest jeden przestawiany z konta na konto, ciekawe?

Gość | 2021-01-22 17:59:23 napisał(a):

30 dróg do realizacji z czego 31 przetargów będzie odwołanych. Ot i nasz specjalista wizjoner w całej krasie hahahaha

Mieszkanka | 2021-01-22 18:13:17 napisał(a):

Ot zagadka dla radnych. Ciekawe czy zdają sobie sprawę z tego na ile milionów jest już zadłużone miasto? Ciekawe jakim sposobem i kto spłaci

Cobretti | 2021-01-22 18:14:51 napisał(a):

Ale zanim pan zbuduje już wszystko, może odpowie na kilka pytań ?

1.Co z działką na Bugaju i wynikami kontroli WIOŚ, czy jest prowadzone jakieś postępowanie ?Jeśli tak to jakie ?
2.Jak wypadła kontrola Ministerstwa Sportu na Strzelnicy ?
3.Kto popisał i kto odpowiada bezpośrednio za nieprawidłową dokumentację przetargową na Pasternik?
4.Co z co najmniej wątpliwym przetargiem na budowę Spalarni ?
5.Czy planuje pan jakieś zmiany czy pozostawia pan dalej komunikację miejską w tak beznadziejnym jak dziś stanie ?
6.Ilu pracowników urzędu odeszło na emeryturę i powróciło do pracy w ostatnich 3 latach ?
7.Czy pana profil na FB to profil prywatny, publiczny, pana czy Starachowic ?
8.Czy będzie jeszcze pan realizował dalej te drogie "słomiane " inwestycje, typu napis przy wiadukcie itp. ?
9.Czy poza jedną ofertą w przetargu na budowę ul. Zacisze, zawieruszyły się ha kiedyś jeszcze jakieś inne ?
10.Czy Remondis dalej będzie mógł w Starachowicach nie realizować umowy, nie organizować PSZOK i dalej będzie robił co chciał ?

Tak na początek.

aga | 2021-01-22 18:46:30 napisał(a):

I tak nie przykryje pan panie Materek tego wstydu z wypłatą prawie 70 tys, Skibowej i zatrudnienie tatusia u kolegi Babickiego w powiecie . A na marginesie to gdzie te sukcesy papy z checią bym zobaczyła razem z mieszkańcami.

ewa | 2021-01-22 19:01:31 napisał(a):

Ten pan brzmi jakby w jakies MLM sie wplatal, w taki sposob potwierdza slusznosc swoich decyzji....

Moje pytanie: Coz nam z pięknego parku, zielonego placu czy zabetonowanego rynku, jak miasto sie wyludnia, brak tu perspektyw dla mlodych ludzi. To jest największa bolączka tego miasta a prezydent nie ma zielonego pojecia jak to naprawic.

JV | 2021-01-22 19:10:32 napisał(a):

Jeśli chodzi o remonty ulic to najbardziej
skorzysta z nich ... prezydent Materek,
bo wyremontują ul. Konstytucji z obu stron,
i jeszcze ul. Parkową, gdyby mu się umyśliło
jechać na skróty.
To prawdziwy szczęściarz, że tak się CUDOWNIE
zbiegły te remonty blisko jego domu.
Prawdziwe Cuda.

VJ | 2021-01-22 21:44:41 napisał(a):

Trafna ocena! To chyba rzeczywiście pierwszy prezydent który najpierw porobił mnóstwo innych dróg a na końcu koło siebie robi. Większość zrobiła u siebie a o pozostałych zapomniała.

Cobretti | 2021-01-22 22:17:02 napisał(a):

Akurat ul. Konstytucji nie byłoby po co wcześniej robić bo była w znośnym stanie.

Do Cobretti | 2021-01-23 07:41:16 napisał(a):

A jakie Ty masz Cobretti zdanie, co do inwestycji, które ewidentnie bazują na pewnym modelu. Pierwsza kadencja - łącznik obok hotelu, dzierzawa szkoły żonie partnera w interesach hotelarza, druga kadencja, kolega z południa starostą (matka pracownica wydzierżawionej szkoly). - łacznik z południem. Inwestycje powiatu - sprzadaze i dzierzawy związane z kolejnym hotelaezem. Inwestycje gminy - drogi i park bezposrednio w połozeniu hotelu. Czy to przypadek? Bardzo dziwny.

Fela | 2021-01-23 08:06:30 napisał(a):

Komunikacja w mieście to jakieś kuriozum.W XXI wieku, w tak "rozciągniętym" mieście, żeby nie auto autobusy nie kursowały normalnie, to jest SKANDAL.Na tego prezydenta moja rodzina już nie zagłosuje.

Do Do Cobretti | 2021-01-23 08:50:18 napisał(a):

A teraz niespodziewany remont przy Domu Kultury
(dawne SCK) ze szczególnym naciskiem
na parking na ok. 60 miejsc.
Czy ten remont nie jest wyłącznie przykrywką
dla powstania parkingu, bo bunkier po drugiej stronie ulicy nie ma miejsc do parkowania?
Dobroczyńca poprawi trawniki, ale czy o to chodziło?

Teraria spiskowa | 2021-01-23 09:15:41 napisał(a):

Czy osoby udzielające się tu to nie osoby które kiedyś zajmowały ważne stanowiska a teraz są na marginesie? Czy piszący tu chcieli zajmować ważne stanowiska a prezydent im to uniemożliwił ? Czy jedno z drugim nie jest związane pisanie z zawiedzionymi nadziejami?

Jonas Sage | 2021-01-23 09:31:47 napisał(a):

Ludzie zadają pytania: „Po Co...?" – mówi Materek.
Ale nie słyszałem, żeby ktoś spytał:
" Po co Nam to MZK?"
A pan Materek swoimi działaniami skutecznie sparaliżował tę firmę.
Pamiętam jak 2 lata temu w prasie były
szumne zapowiedzi: "Wielka Reforma MZK".
Ucieszyłem się, ale za chwilę pojawiło się
duże rozczarowanie, bo chodziło tylko o zmianę szaty graficznej biletów.
Dodatkowo połączył MZK z ZEC, i to miało przynieść niesamowite korzyści.
Niestety, często u niego zapowiedzi rozmijają się z praktyką.
Dalszy ciąg reformy już nie był obiecujący,
bo sensowny rozkład za który zapłacono 70 tys. zł firmie z Gdyni,
wylądował w koszu.
Prawdopodobnie nie spodobał się wodzowi, bo zaraz przeprowadzono ankietę,
która potwierdziła, że rozkład jest do d… .
I głosami niewielu osób odrzucono dobry projekt.
A zamiast niego pojawił się - autorski chyba wg pomysłu samego naczelnika.
Zadziwiała szybkość z jaką go utworzono.
Nad tym z Gdyni pracowano wiele miesięcy,
a miejscowy powstał być może w ciągu jednej nocy.
Założenie było proste: zlikwidować jak najwięcej kursów,
I nie zwracać uwagi na dostosowanie pozostałych do potrzeb pasażerów.
W końcu to ludzie są dla MZK, a nie MZK – dla ludzi.
Prezes Pocheć miał tupet i bezwstydnie zaapelował do zakładów i firm,
żeby zmienili godziny rozpoczęcia pracy, które teraz wyznaczałby Pocheciowy rozkład jazdy.
Liczył na to, że prezesi i dyrektorzy szybko pobiegną na przystanki,
żeby się dowiedzieć o której teraz będą chodzić do roboty.
Ale krnąbrni prezesi olali ten apel, i autobusy zaczęły wozić powietrze.
Pryncypał się tym bardzo nie przejął, i podwyższył ceny biletów,
Co jeszcze bardziej zniechęciło mieszkańców do korzystania z komunikacji „publicznej”.
Jednak reformatorzy dalej pracowali, i zlikwidowali kursy przedpołudniowe i popołudniowo-wieczorne, a także w soboty i niedziele.
Tak Materek z Pocheciem zreformowali MZK.
W innych miastach komunikacja działa po południu i w niedziele.
Krótko mówiąc reforma wyglądała tak:
Zlikwidowano i zawieszono mnóstwo kursów, a te które zostały często są niedostosowane do potrzeb pasażerów, a niekiedy bezmyślnie czy złośliwie 3 autobusy jadące przez większość kursu po tej samej trasie mają wyznaczone odjazdy z przystanku w ciągu 3 minut, a później długa przerwa, bo następne kursy są za 1-1,5 godz. Czy nie można by te kursy rozdzielić, żeby autobusy jechały co 20 minut.
Okazuje się, że W Starachowicach nie można tego zrobić!
To jest zadanie ponad ludzką logikę. Jak dodamy do tego częstą niepunktualność odjazdów i podwyżkę biletów, to nic dziwnego, że ludzie odwrócili się od tej firmy, bo kompletnie jej działania
rozmijają się z potrzebami pasażerów.
Wygląda to tak jakby ktoś celowo chciał ją doprowadzić do upadku, a jeśli nie, to ludzie, którzy
nią kierują kompletnie się do tego nie nadają lub ktoś na nich wymusza takie zachowanie. Nie chcę nikogo straszyć, ale ta pseudoreforma się jeszcze nie skończyła.
Materek jest bardzo pomysłowy, i obwieścił kolejną koncepcję - wydzierżawienia komunikacji miejskiej firmie zewnętrznej na 10 lat, bo mu się nie zgadzają koszty wozogodzin. Podobno są o połowę większe niż w innych miastach. Czyli połączenie ZEC z MZK zakończyło się fiaskiem. Kto to wymyślił powinien podać się do dymisji.
I kolejna idea Materka: zakup 20 dużych autobusów CNG.
Wydaje mi się, że to będzie kolejny niewypał.
Tu potrzeba autobusów mniejszych, które będą częściej kursowały.
Czas pokaże kto ma rację, ale na razie to nie widać tu racjonalnego działania.
Niestety, za te Materkowe działania koszty ponoszą mieszkańcy.
Panie Materek, po co są takie „reformy”?

Do Teraria spiskowe | 2021-01-23 09:46:33 napisał(a):

To Ty chyba za długo przebywałeś
w Terrarium i stąd u Ciebie taka podejrzliwość
i teorie spiskowe.
A jeśli chodzi o meritum, to takie wnioski
nasuwają się same.
Myśl, bo myślenie ma przyszłość.

Cobretti do TS | 2021-01-23 10:22:17 napisał(a):

Obserwując to forum nie przypuszczam, żeby osoby piszące krytycznie chciały mieć cokolwiek wspólnego z aktualna władzą. Patrząc na dokonania 6 lat, może nawet mieć poczucie, że bezpieczniej jest być od tego jak najdalej i nie mieć z tym najlepiej nic wspólnego. A oceniać każdy mieszkaniec może tak jak to widzi, takie jego prawo.

Mieszkanka | 2021-01-23 11:13:42 napisał(a):

To gdzie do licha demokracja? Mieszkańcy nie mogą przedstawić swojej opini na forum? My tu mieszkamy i płacimy. Radni w naszym imieniu tak pracują , że wszystko ładnie, zgodnie akceptują nie patrząc na konsekwencje swoich poczynań. Czy tak dalej ma być?

Cobretti | 2021-01-23 11:37:12 napisał(a):

Materek już kilka miesięcy nic nie likwidował ,może ma znowu jakiś napoleoński plan pokombinowania przy jakiejś np. szkole ?

Karol | 2021-01-23 12:57:48 napisał(a):

Która szkoła?

Do Teorie spiskowe | 2021-01-23 13:04:27 napisał(a):

Zastanawiam się jaką sieczkę trzeba mieć w głowie żeby łykać bzdury urodzone przez fejsbuk Materka. Czlowieku pomijam fakt, ze najpewniej nie masz żadnej merytorycznej wiedzy, to wez pod uwagę kto na pozatrudniał kolegow do tego stopnia, ze stworzył dla nich nie tylko nowe podmioty typu spółdzielnia, to zakotwił ich w powiecie i przejął etatami obie rady. Nie ma nigdzie w Polsce ojca zatrudnionego przez kolege syna. Ojca, z innego powiatu. Wez ty zrob coś co lepiej ci wychodzu, niż bojki na farum, zanim zaczniesz tu pisać.

Do teorie ciag dalszy | 2021-01-23 13:07:25 napisał(a):

Dawniej mówiono "nie ogladaj telewizji bo będziesz miał w głowie glisty" dla takich jak ty mam wersje wspolczesną "nie czytaj fejsbuka bo cie Marek w***a"

Teoria spiskowa | 2021-01-23 13:08:02 napisał(a):

Rzeczywistość na forum a rzeczywistość na mieście to dwie różne sprawy. Przed poprzednimi wyborami było tak samo. I 84% nie lyknelo tych bzdur wypisywanych pod nickami różnymi przez kilka osób. To zabolało. Dlatego trzeba pisać więcej częściej, może pomoże. Nie pomoże. Każdy w mieście widzi efekty niezależnie. Psy szczekają a karawana jedzie.

Do teorie spiskowe | 2021-01-23 13:21:57 napisał(a):

Jeszcze trzeba sie nauczyć liczyc. Na Materka głosowało 45 procent. Reszta nie poszla do urn, lub glosowala inaczej. Patrzac co wyprawia, raczej mu wyborcow nie przybędzie. Mocny kandydat i bedziesz komus innemu lizał tyły. Zycie :)

Do teorie | 2021-01-23 13:29:06 napisał(a):

A zapytaj moze guru czy sie skumał z jednym.z kontrkandydatów obiecujac mu zlote gory w zamian za marną kampanię? Zaden problem wygrać nieuczciwie, ale pamietaj, zarzadzajac dobrem publicznym ZAWSZE ktos to zarządzanie w końcu rozliczy.

Cobretti | 2021-01-23 13:37:54 napisał(a):

2

Do spiskowca | 2021-01-23 14:15:49 napisał(a):

Trzeba mieć tupet, albo zerowe wartości, zeby bronic nepotyzmu i kolesiostwa, uzywajac durnych argunentow. Honor w *

gość | 2021-01-23 14:49:35 napisał(a):

Materek dostał dofinansowanie dlatego że skumał się z Pis-em a dokładnie z Lipcem. Zobaczcie te konferencje, fotki, achy i ochy. Wcześniej jak pamiętacie poparł go Pruś a póżniej został kandydatem popieranym w całości przez komitet centralny PIS. Chyba wszyscy już wiedzą że pisiory dają kasę tylko swoim. Zobaczymy jak te
środki wykorzysta bo zapowiedzi już były a liczą się końcowe efekty .

Do Teoria spiskowa | 2021-01-23 15:03:30 napisał(a):

Nie ośmieszajcie się towarzyszu,
ilość nie świadczy o jakości.
Jednak to przykre, że bezmyślych nie brakuje i nasuwa się smutna konstatacja:
jak łatwo manipulować ludzi.
Można robić coś przeciwko nim,
a oni nie tylko się nie buntują,
ale jeszcze bronią cwaniaka.
Syndrom sztokholmski czy milczenie owiec?

Xyz | 2021-01-23 15:48:44 napisał(a):

Panie Materek zapomniał pan o jednym, ze po wykonaniu inwestycji trzeba o nie dbać. Chybione inwestycje generują olbrzymie koszty a jak nie są ponoszone to inwestycje niszczeją.Proszę zobaczyć jak wyglada zieleń na wiadukcie połowa drzew uschła bo nikt tego nie nadzoruje.Jak wyglada zieleń na która wydano nawet nie swoje miliony wystarczyło spojrzeć. Nie koszona trawa, nie zbierane śmieci zarośnięta chwastami świeżo nasadzona zieleń ,kompromitujący napis.To jest niegospodarność i środki trzeba będzie zwrócić. Całe szczęście, ze nie udało się sprzedać PWiK bo byłaby katastrofa. Myśle, ze pana rządy w mieście skończą się wywiezieniem na taczce na nieistniejący PSZOK.

Zyx | 2021-01-23 18:10:09 napisał(a):

Pobożne życzenia. Pisać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej.

Maciek | 2021-01-23 18:21:43 napisał(a):

W parku ślisko trzeba posypać ścieżki, bo można złamać nogę.

Fachowiec | 2021-01-23 20:41:07 napisał(a):

Poprzednicy Materka w zakresie obsady stanowisk robili to samo tylko Materek przewyższa ich w inwestycjach. Z jakiego klucza obsadzali porzednicy prezesów spółek kierowników MOSIR ,radni dostawali robote w spółkach . I tu Materek robi to samo a liczono na odmiane.

Obserwator | 2021-01-23 20:49:31 napisał(a):

Wszystko jest to samo...ale tu już jest na maxa...w białych rękawiczkach.

Cobretti | 2021-01-23 21:21:27 napisał(a):

Problem polega na tym, że Materek wcale nie przewyższa wielkością inwestycji tylko udaje ,że tak jest. Liczby bezwzględne mówią co innego. 125 mln inwestycji w latach 2006-2010 to więcej niż 130 mln w ostatnich czterech latach lub jak podaje sam Materek 160 mln w ciągu sześciu lat. Inne były ceny i inne inwestycje nie jak Materka drogie i "słomiane", tylko takie których oczekiwali mieszkańcy. A to, że nikt na fejsie tego nigdy nie zobaczy to inna sprawa...

Gość | 2021-01-23 21:48:26 napisał(a):

Chętnie z materkiem podyskutuję publicznie. No ale wiadomo ,że marek.....

Cobretti | 2021-01-23 22:25:12 napisał(a):

Większość tych jego inwestycji jest póki co tylko na papierze, zobaczymy jak je wykona, kiedy i których nie zrobi w ogóle.

Gość | 2021-01-24 08:00:11 napisał(a):

A który z poprzednikow tatusia wsadził na stołek? Jakie inwestycje zrobił materek? Kolesiostwo kwitnie na potęgę. W mieście bród i smród i podatki na maksa ,MZK pada, inwestycji żadnych

Do Fachowiec | 2021-01-24 08:25:35 napisał(a):

Zapomniałeś ze to właśnie Materek kampanie swoja pociągnął wytykając poprzednikom złe praktyki. Moj głos "ukradł". Bo po pierwsze kłamał a po drugie obecnie stosuje nagonke na ludzu, ktorzy wlasnie dlatego na niego zagłosowali. Nastawia takich jak ty, wazeliniarzy bez honoru, na osoby, ktorym sie nepotyzm i kolesiostwo nie podobaja. I co by nie mowic o poprzednikach, to.zaden z nich nie był chamskim, zakochanym w sobie bufonem nie szanujacym innych ludzi.

Fachowiec | 2021-01-24 09:35:58 napisał(a):

Proszę czytać ze zrozumieniem. W zupełności się zgadzam że w kwesti nepotyzmu i kolesiostwa ukradł nasze głosy i robi to samo co poprzednicy a duża część wyborców oczekiwała zmian. I tu ludzi rozczarował bardzo mocno. Jednak co do inwestycji przewyższa poprzedników choć działa w innych warunkach. .A i jego poprzednicy mieli kiepskiej jakości inwestycje basen fatalnie wykonany, rynek chybiony zabił handel plac nieprzydatny. Chyba fontanna pod skałkami wypaliła i kanalizacja na południu. Dla części wyborców za trzy lata będzie dylemat jaką ocenę się kierować tym, że faktycznie miasto się zmienia i to plus. Czy ten nepotyzm jako minus. Jednak obawiam się i chyba tak będzie, że mieszkańcy pokierują się tym pierwszym. Przeciętny mieszkaniec mało się interesuje personalnymi roszadami tak jak się tu na tym forum wydaje. Możemy wybrzydzać i szukać wad bo są przy niektórych inwestycjach ale generalnie wielu mieszkańcom się podoba. I kupi głosy tych którzy od lat domagali sie remontu dróg.

Do Fachowiec | 2021-01-24 10:01:27 napisał(a):

Nie zgadzam sie z tobą. Juz odwróciła sie dobra passa Materka co slychac rozmawiajac z ludzmi. Nie na fb, tam duzo mieszkancow jest poblokowanych. Juz nikt nie mowi ile sie robi inwestycji, ludzie zauwazaja ze takie tendencje sa w calej Polsce. Mieszkańców wkurzają odprawy, zalatwiane etaty, zabrane kursy. Powiem ci jeszcze fachowcu, ze ludziom sie jezyki rozwiazały i opowiadają różne ciekawe historie.

Czyny nie słowa | 2021-01-24 10:43:16 napisał(a):

Prezydenta rozlicza się przy wyborach. Pisać i gadać można wiele. Każdy popełnia błędy. Bo mylić się jest rzeczą ludzka. Ogólna ocena większości (nie wszystkich) moich znajomych 5+.

Mieszkanka | 2021-01-24 11:09:14 napisał(a):

Zwyczajowo, każdy ma swoje uzasadnione racje. Wzrost ponad 100% opłaty za odbiór śmieci przy zmniejszonej skali usług dziwi i nijak nie da się porównać do cen w innych miastach o podobnej wielkości i ilości mieszk. Coroczny wzrost opłat od nieruchomości w zasadzie niewiadomo czym uzasadniony również budzi wątpliwości. Ceny za wodę, ciepło itd. Jak te podwyżki mają się do wzrostu pensji w Starachowicach. Upiększanie kwiatkami itp jak się ma do brudnych krzywych chodników czy śmierdzącego powietrza. Generalnie rzecz ujmują, nasuwa się jedno pytanie. Czy nam mieszkańcom od tych kilku lat jakoś życia w mieście poprawiła się? Aaa i ścieżki rowerowe , które prowadzą do nikąd. Staram się pozytywnie patrzeć na poczynania obecnego prezydenta ale reasumując trudno jednoznacznie ocenić mając wiedze jak miasto już jest potężnie zadłużone.

Cobretti | 2021-01-24 12:04:14 napisał(a):

W żadnych inwestycjach Materek nikogo nie przewyższa a wręcz jest mizernie. Nie ulegajcie tej narracji, że ciągle od ogłoszenia 28 czerwca 2018 roku informacji na stronie UM o pozyskaniu środków buduje, buduje i buduje. Tylko jak to się dzieje, że od tej daty nic nie ma ,ani Lubianki, ani Pasternika, okolic dworców, autobusów, warsztatów, stacji. Wszystko będzie jutro panie Janie kochany...Podliczać wartość inwestycji należy po ich wykonaniu, zapłaceniu i rozliczeniu a nie opowiadać w każdym kolejnym roku o tym samym. Jak się podzieli wartość tych inwestycji po rozłożeniu od 2018 roku do powiedzmy 2022- 2023 roku to wygląda to blado. A jeszcze w tej chwili nikt nie wie jak będzie z Lubianką czy unieważnionym przetargiem na Pasternik, co tak naprawdę z okolicami dworców ( dogadane z PKP? ),autobusami ewentualnie za rok itd. Nie tak profesjonaliści liczą wartość inwestycji, tak liczą liderzy wśród fanów na fejsbuku. Zostaną zakończone i rozliczone to policzymy jaka była rzeczywista wartość tych inwestycji ale to dopiero za kilka lat....Ni dajcie sobie wmawiać świata ,którego jeszcze nie ma a zobaczymy czy w ogóle będzie. Ja obstawiam. że niektórych z tych inwestycji z różnych powodów nie zrealizuje bo idzie to jak po grudzie.
Podliczcie lepiej ile i jakich podwyżek podatków, śmieci, ciepła, biletów było w ostatnich latach, to pokazuje lepiej sposób zarządzania i rozumienia samorządu przez Marka Materka.
Ktoś powie, że wyremontowano trochę ulic, tak wyremontowano jak w każdej z poprzednich kadencji bo za to mu płacą, nic w tym dziwnego ani ciekawego nie ma, tak standardowo. Dużo gadania bez powodu i dymu o niczym.


p

Do Cobretti | 2021-01-24 12:27:44 napisał(a):

Masz zupełną rację, a najlepiej to o czym piszesz obrazują komentarze na fb Materka pod postem o planowanych inwestycjach drogowych. Naprawdę, można być laikiem, a i tak wyłapać ile z osob tam piszących zwraca uwage ze w tych planach sa wciąż niezrealizowane plany z 2019 r. A mamy przypominam 2021. Tak to można zbudowac miasto od nowa, trzy wiadukty i pięć parków. W międzyczasie zniszczyć komunikację, pszok, Lubianke, zadłużyć miasto, a ekspres inwestycyjny wysłać w kierunku Białorusi czy innych równie wiarygodnych miejsc na ziemi.

Obserwator | 2021-01-24 12:38:51 napisał(a):

Bajki na forum pisać każdy może, a jak ktoś poczyta i się zainteresuje to łatwo wychwyci, że Starachowice są jednym z najmniej zadłużonych samorządów tej wielkości w Polsce. Skarzysko mniejsze od Staraxhowic zadłużenie blisko 100 mln a Starachowice polowe mniej. Można jak ostrowiec nie mieć zadłużenia wcale, ale tam największe inwestycje zrobiono lata temu. Drogi? Które drogi miasto podkreślam miasto zrobiło w poprzednich kadencjach. I które zrobiło odkąd jest Materek. Porównanie ziemia a niebo. Ile by niektórzy tu piszący bzdur nie napisali nic to nie da. Każdy widzi i wie jaka jest prawda. Każdy z bas pamieta jak było i jak jest.

Cobretti | 2021-01-24 12:56:51 napisał(a):

No to policzmy w kilometrach ha ha A czy wszyscy pamiętają np. tak dla przykładu o rondzie,1 Maja, Bema, za 12 mln ,ile to kilometrów? Czy pamiętają o krytej pływalni za 23 mln ?(dziś park kosztuje 12 mln, a napis na wiadukcie prawie 3 mln, tak dla zobrazowania)Czy pamiętają o galerii za 12 mln, dzięki której zlikwidowano Manhattan i otworzono centrum miasta dla mieszkańców. Czy pamiętają ile boisk wielofunkcyjnych i orlików powstało ?A o kilkuset mikro inwestycjach ?Jak w ogóle porównywać przy różnych cenach ,np. koszt pływalnia 23 mln ,ile kosztowałaby dzisiaj 70-80 mln ?, może by nawet brakło ha Takie to są dzisiaj te inwestycje. Za podobne środki kiedyś budowano co najmniej dwa razy więcej, taka niewygodna prawda, dlatego nie da się tak prosto porównać wartości inwestycji. No i nie było tych drogich "słomianych" inwestycji ,których teraz nie brakuje. I pytanie do przedmówcy jak jest, bo może mieszkamy w dwóch różnych miastach ?

Pamiętamy | 2021-01-24 12:59:37 napisał(a):

Tak Jarku pamiętamy o Twoich sukcesach i sukcesach Twojego szefa. Bardzo dobrze o WSZYSTKICh Waszych sukcesach pamiętamy.

Gosc | 2021-01-24 13:10:01 napisał(a):

A pamiętasz jak materek pływał bez uprawnień,pochecia z zecu i CBA, tatusia w starostwie, wymieniac i wymieniac... Pozorne i ciągnące się latami dzialania

Do Pamietamy | 2021-01-24 13:27:48 napisał(a):

Tak Marku wiemy, ze cieszysz sie z ostatniego sukcesu, czyli rozpracowania Cobrettiego, ale jak zwykle wyszło jajo hahahahahaha

Cobretti | 2021-01-24 13:30:13 napisał(a):

Poczekajmy z ocenami do końca tych wielkich Materkowych dzieł i kadencji, wtedy ocenimy na spokojnie i bardziej prawidłowo. Szkoda, że poza Moniuszki nic konkretnego na razie po sobie nie pozostawi ale wszystko przed nim. Poczekajmy.

Przyjezdny | 2021-01-24 14:02:26 napisał(a):

Starachowicom potrzebny jest natychmiast wiadukt zachodni...Ponad 2 dekady temu powstał wschodni i było przełożenie na środki.Dzisiaj pomimo rzeki pieniędzy cicho w temacie.

Cobretti | 2021-01-24 14:18:41 napisał(a):

Przecież powiat robi już drugi projekt za ponad 500 tys. PLN....
cyt.
"Na przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, wpłynęły 2 oferty. Jedna, na kwotę: 1 845 000,00 zł i druga – zwycięska – złożona przez Biuro Projektowo-Wykonawcze „Drogi i ulice” Zenon Kubicki z Nowin na kwotę: 587 017,50 zł. 2 września br. zostanie podpisana umowa z oferentem. Nowy projekt zakładać będzie wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej na projektowanym wiadukcie, czego zabrakło w specyfikacji przygotowywanej za kadencji poprzedniego zarządu."

Internetu | 2021-01-24 14:32:14 napisał(a):

Niektórzy piszący osiągają tu szczyty hipokryzji. Trochę to
Zajęło ale w internecie nic nie ginie.
Wychodzi na to ze zadłużenie mamy teraz mniejsze niż w roku 2011 kiedy rządzili piszący na forum. A do dziś spłacane są długo zaciągnięte w tamtym okresie.

Rok 2011

„Z jednej strony niebagatelna kwota 9 ml zł (nie licząc odsetek) w sytuacji, gdy miasto już jest zadłużone na 52 mln zł.”

„ Obligacje zostaną wyemitowane w dwóch transzach: w 2010 roku na kwotę 5 mln zł i w 2013 na 4 mln zł. Wykupione (spłacone) zostaną ostatecznie w 2022 roku. Szacuje się, że coroczne odsetki od obligacyjnych rat będą miasto kosztować w granicach 630 – 670 tys. zł.”
Gazeta Starachowicka

Enigma | 2021-01-24 14:42:29 napisał(a):

Nie trzeba być alfą i omegą żeby rozszyfrować kilka osób które tu piszą i motywy jakimi się kierują. Gdzieś trzeba znaleC miejsca żeby podzielić się swoją frustracja te kilka osób.

Do Enigma | 2021-01-24 14:53:21 napisał(a):

Himalaje frustracji to pisanie na inntch z komputera dziadka.

Do Enigma | 2021-01-24 16:03:00 napisał(a):

A cóż tu rozszyfrowywac?Czy ktoś tutaj piszący wstydzi się ,że o czymś mówi?Musi się okopywac?Nie.To tacy jak ty,enigmo od siedmiu boleści muszą się całe życie kamuflowac,bo są fałszywi i źli. A ten komputer od dziadka rzeczywiście wiele mówi o tobie,obrzydliwy manipulancie.

Cobretti | 2021-01-24 16:24:44 napisał(a):

Proszę redakcję o poproszenie prezydenta Materka o komentarz do publikacji na stronie miasta z 9 grudnia 2020 roku i dzisiejszą ,po miesiącu i paru dniach próbę likwidacji tej szkoły za dwa lata i przeniesienie uczniów do SP nr 13. Albo jest jak w publikacji albo jest tak ja dzisiaj i jest potrzeba likwidacji. Czy nikt nie myślał, nie planował, nie przewidywał takiej sytuacji wydając lekką ręką środki na inwestycję z RPO ? Tertium non datur. Jak nazwać tę nową sytuację?


09 grudnia 2020 Strona Miasta Starachowice
Odsłony: 1700
"Nowe pracownie czekają na uczniów"

"Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 na osiedlu Michałów, mają do dyspozycji nowoczesną pracownię językową oraz doposażoną pracownię matematyczną. Nowoczesne sale lekcyjne włącznie z kompleksem sportowym powstały w ramach projektu pn.: „Budowa boiska wielofunkcyjnego i poprawa infrastruktury edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Starachowicach”.

Prezydent Miasta Marek Materek w czasie wakacji spotkał się z przedstawicielami społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 przekazując do użytku uczniów oraz mieszkańców osiedla nowoczesny zespół boisk: boisko do piłki ręcznej/nożnej, boisko do koszykówki, siatkówki, do tenisa, oraz bieżnię prosta 3- torową do biegu na 60 m, skocznię do skoku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą.
Oprócz kompleksu sportowego, w późniejszym terminie, do użytku uczniów „dwójki” przekazano także pracownię językową wyposażoną w jednostkę centralną, słuchawki z mikrofonem dla uczniów i lektora, głośniki, rejestrator cyfrowy, komputer przenośny do obsługi systemu pracowni językowej oraz monitor interaktywny. Dodatkowo pracownia została wyposażona w zestaw mebli dla uczniów i nauczyciela. Natomiast druga z pracowni, pracowania matematyczna została doposażona m.in. w zestaw mebli i tablicę suchościeralną.
Wartość inwestycji to ponad 840 tys. zł, Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 490 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

- Cieszę się, że w mijającym roku udało nam się poprawić warunki do nauki dzieciom uczęszczającym do Szkoły Podstawowej nr 2 – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Zadbaliśmy także o starszą część mieszkańców tego osiedla, realizując wyczekiwaną od lat, budowę ul. Fryderyka Lempe oraz remont mostu na rzece Kamiennej."

Cobretti | 2021-01-24 18:37:36 napisał(a):

Sprawa SP. nr 2 dla dla uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców Michałowa to mega ważna sprawa.

starachowiczanin | 2021-01-24 19:20:45 napisał(a):

Czyżby handel nieruchomościami cd ?

Do powyżej | 2021-01-24 19:54:20 napisał(a):

Słyszałem, że rodzice jutro na spotkanie wybierają się z orczykami,niektórzy poszukują od dawna już nie używanych cepów. Wara od naszych dzieci!

Cobretti | 2021-01-24 20:05:55 napisał(a):

Dzieci z klas 1-3 zostają na dwa lata w jednym skrzydle,4-8 dojeżdżać mają do SP13 ,reszta budynku na wynajem. Co z boiskami, które dopiero pan otwierał i wyposażeniem klasopracowni panie prezydencie Materku ?Istne wariatkowo.

Cobretti | 2021-01-24 20:13:07 napisał(a):

Na ile znam starachowicki samorząd to radni znowu jako ostatni dowiedzą się z mediów...

Gość | 2021-01-24 20:32:46 napisał(a):

Referendum w sprawie odwołania materka jest konieczne!

belfer | 2021-01-24 20:53:31 napisał(a):

reformy szkolnictwa która już powinna być robiona również za poprzedników każdy sie bał teraz niestety ekonomia przyciśnie. Od dawna sie mówiło że kilka szkół nie ma racji bytu do likwidacji lub połączenia. Za kilka lat padnie 6 potem 12. Chyba że dzieci nam przybędzie a na to sie nie zanosi. A na male kameralne szkoły samorządów nie stać. To byłoby idealne. Taka szkoła jest sp nr 2 małe klasy po kilku uczniów tablice multimedialne jak prywatna szkoła. Ale kasa decyduje

Cobretti do belfer | 2021-01-24 21:16:12 napisał(a):

Nie stać gminy na małe szkoły a na dzierżawy wielomilionowego majątku np. po Gimnazjum nr 2, za 5 tys. PLN miesięcznie niepublicznym czyli prywatnym podmiotom oświatowym już stać ?Jeszcze w grudniu było stać a w styczniu br. już nie. Coś tu jest nie tak. Komuś ten budynek może się podoba i pasuje...Jeśli to oszczędność to co z wywalonymi w błoto pieniędzmi publicznymi na boiska i wyposażenie ? Całkiem niedawno ,w zeszłym roku Materek otwierał te obiekty, miło być tak dobrze dla dzieci tej szkoły i co się stało ? Co z trwałością projektu ? Co na to Urząd Marszałkowski i Ministerstwo sportu, przecież ktoś w aplikacjach zapewniał o potrzebie tych inwestycji. Boiska to coś ponad 700 tys. ,jak pamiętam ,w tym coś ok. 490 tys. zewnętrznych ale tych tym bardziej nie można trwonić z powodu czyjegoś widzimisię .

Do belfer | 2021-01-24 21:17:06 napisał(a):

Stuknij su mocno w czoło fachowcu. Najłatwiej zlikwidować a potem dramat. Zawijaj sie z materkiem z miasta

Do Enigma | 2021-01-24 21:25:09 napisał(a):

Ubecka mentalność nie pozwala ci zająć się problemami, które są tu przedstawiane,
tylko interesuje cię: "kto pisze i jakimi
motywami się kieruje?"
W jednym masz rację, na pewno nie jesteś
alfą i omegą, bo posądzanie kogoś, że biegnie do dziadka, żeby się ukryć przed twoim pryncypałem jest żenujące, ale oddające dobrze stan twojego podległego umysłu.
Wbrew twoim oskarżeniom, ludzie piszący tutaj krytycznie niczego się nie boją, bo każdy
adres IP można szybko ustalić, więc te nicki, nie są żadnym kamuflażem, tylko pseudonimem artystycznym.
Ale skoro ty uważasz się za bardziej odważnego od Nas, to przedstaw się z imienia i nazwiska, i podaj adres dziadka, który ci pomaga ukryć twoją facjatę.
Moja rada jest prosta: zamiast atakować
personalnie społeczników, którzy tu piszą,
wyłącznie mając na względzie dobro mieszkańców i właściwy rozwój tego miasta,
spróbuj polemizować z poruszanymi tu sprawami.
Dla przykładu, pierwsza sprawa, Materek miał
rozbić stare układy i skończyć z nepotyzmem
i kolesiostwem.
Zaczął dobrze walkę, bo wkręcił niejakiego
Jerzego... Materka do starostwa.
A czy to jest zbieżność nazwisk, czy to jego
ojciec? Znasz definicję nepotyzmu?
Ludzie honoru wsydzili by się wykrecić taki numer, mimo że to rachityczne prawo tego nie zabrania.
W następnym punkcie możesz wygłosić swoje mądrości na temat pseudo reformy MZK,
którą opisał dosyć celnie Jonas Sage.
Możesz się odnieść do komentarza Mieszkanki
na temat skarpy.
Spróbujesz, czy to przekracza twoje możliwości intelektualne.
Pozdrawiam Moryc

Cobretti | 2021-01-24 21:36:17 napisał(a):

Budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Starachowicach” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego i poprawa infrastruktury edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Starachowicach (otwarcie ofert 30.12.2019 r.)Cena wybranej oferty/wartość umowy 779 481,27 PLN (19.02.2019)
TORAKOL Rajmund Zalewski
Koszczały 9, 88-210 Dobre 779.481,27 zł do dnia 30.06.2020 r.(realizacja zamówienia do 30.06.2020 rok.)

do belfer | 2021-01-24 22:01:47 napisał(a):

Ekonomia już przycisnęła to miasto! Niektóre szkoły nie mają nawet dziennika elektronicznego, jak wygląda jakość nauczanie w czasie pandemii, czy ktoś panuje nad oświatą w tym mieście? Może tym się zainteresuj a nie popieraniem likwidacji kolejnych szkół! mam nadzieję że nie jesteś nauczycielem.

Do enigma | 2021-01-24 22:26:51 napisał(a):

Myślę, że Moryc wyjaśnił ci wszystko?Chociaż...Do kumatych to ty chyba nie należysz. Stanowisko śledczego to jedno,co cię zajmuje.Co tutaj czytasz to zdecydowanie za mało dla takiego szpicla. Radzę zaopatrzyć się w dobre nośniki dźwięku, zainstalować pod beretem i ruszyć w miasto.Dopiero wtedy się nasłuchasz co mówią mieszkańcy.

Mieszkaniec | 2021-01-24 22:27:21 napisał(a):

W tym mieśćie ważna jest ekonomia a nie dobro dzieci i przyszłość miasta.

Cobretti | 2021-01-24 22:47:54 napisał(a):

Z ekonomią też jest nie najlepiej.

Do Moryc | 2021-01-25 06:38:50 napisał(a):

Moryc nie do końca zrozumiałeś, ale masz rację, tylko * leci do dziadka komputera. A teraz pytanie, czy Marek bez skazy został przez policję namierzony za pisanie z dziadka komputera właśnie i jak sie skończyło wezwanie do sądu? Aaaa i na kogo pisał bo to jest dopiero smaczek i tłumaczy nagonke na pewne osoby.

Niektórzy poza hipokryzją maja chorobliwe zaniki pamięci.

startrak | 2021-01-25 22:33:05 napisał(a):

Niektórzy myślą, że swoje draństwo asfaltem przykryją.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie