38 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zakładach Animex w Starachowicach [KOMUNIKAT PRASOWY]

12998.nsmed

Animex Foods potwierdza, iż od początku wystąpienia w Polsce stanu epidemicznego związanego z koronawirusem, wśród pracowników zakładu mięsnego w Starachowicach potwierdzono łącznie 38 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z przyjętą procedurą, przedstawiciele spółki pozostają w bezpośrednim kontakcie z Sanepidem podejmując działania zgodne z wytycznymi tych służb.

Należy podkreślić, iż już w chwili podejrzenia zakażenia u tych osób, pozostali pracownicy, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt, zostali przez pracodawcę prewencyjnie odsunięci od pracy, zgodnie z uprzednio przyjętym sposobem postępowania. Obecnie kwarantanną objętych jest ponad 170 pracowników, którzy jednocześnie zostali poddani testom w kierunku koronawirusa.

Równolegle Animex Foods zawiadamia, iż w toku dynamicznie zmieniającej się sytuacji oraz w wyniku konsultacji przeprowadzonej z ekspertami z zakresu epidemiologii, podjęta została decyzja o prewencyjnym skierowaniu do domów osób z wybranych wydziałów. Dodatkowo każdy pracownik, który wykazuje jakiekolwiek objawy złego stanu zdrowia jest kierowany na badania w zakresie wirusa SARS-CoV-2.

Niezależnie od powyższego warto podkreślić, iż od samego początku stanu epidemicznego w kraju, Animex Foods wdrożył stale aktualizowane procedury wewnętrze. Przyjęte regulacje zakładają między innymi obligatoryjne noszenie maseczek przez pracowników na terenie zakładu, obowiązkowe mierzenie temperatury czy ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt osób z zewnątrz na terenie obiektów należących do spółki. Ponadto podjęto działania mające na celu zwiększenie ilości punktów dezynfekcyjnych celem jeszcze częstszego mycia i odkażania rąk, a także wprowadzono dodatkowe mycia i sanityzacje zakładu. Kolejnym elementem wdrożonym w ramach ochrony bezpieczeństwa pracowników była reorganizacja czasu i miejsca pracy oraz np. korzystania ze stołówek zakładowych.

Zakład w Starachowicach zachowując zasady reżimu sanitarnego kontynuuje swoją produkcję.

Łukasz Dominiak

Rzecznik Prasowy Animex Foods

Dodane: 27.05.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

gość | 2020-05-27 12:59:38 napisał(a):

Zna ktoś rzeczywistą sytuację w Animexie ? Rzecznik to rzecznik ale jak jest naprawdę ?Bo 38 zakażonych,170 badanych plus rodziny i znajomi to nie jest żart.

gość | 2020-05-27 13:01:35 napisał(a):

W firmie o takim profilu produkcji.

Jerry | 2020-05-27 13:52:09 napisał(a):

Wszystko co tutaj jest napisane to prawda

King | 2020-05-27 14:24:03 napisał(a):

Jaka rzeczywista sytuacja?? To są dane rzeczywiste, przecież to jest monitorowane przez Sanepid i to oni podają liczbę próbek dodatnich.
I co ma do rzeczy profil produkcji? Przecież wirus nie przenosi się drogą pokarmową A sam proces produkcji w takich dużych firmach jest 100 razy bardziej kontrolowany, niż np w takiej budce na targu

gość | 2020-05-27 15:21:46 napisał(a):

Oczywiście.Pytałem o ewentualne wrażenia lub odczucia kogoś kto tam pracuje,dane to inna sprawa,mogą zmieniać się co godzinę.

Kolo | 2020-05-27 20:10:44 napisał(a):

Ludzie tam pracujący mają bliskich, który pracują w innych firmach, mamy czuć się bezpiecznie. Animex chwalił się przekazaniem wysokiej kwoty na walkę z pandemią,chyba stać ich na przetestowanie wszystkich swoich pracowników, a nie mówienie że mają wysokie standardy, jakoś zawiodły te standardy w innych firmach w mieście problemu nie ma.

Gość | 2020-05-27 20:55:27 napisał(a):

Sanepid odpowiada za monitorowanie sytuacji, kilka osób zakażonych i stracili kontrolę?

gość | 2020-05-27 21:27:51 napisał(a):

Na pewno kilka a nie kilkadziesiąt ?Coś innego słyszałem. A ile osób przeszło testy z 1500 pracowników i pewnie 3 000-4000 osób z najbliższych rodzin ? No ile ? Wczoraj było 38 osób zakażonych a dziś jest kilka ?

pytanie | 2020-05-27 21:34:02 napisał(a):

A kiedy zamknięcie zakładu i śledztwo Prokuratury w sprawie sprowadzenia na pracowników i inne osoby choroby zakaźnej ?

kwarantanna | 2020-05-28 10:44:01 napisał(a):

W poniedziałek Pan Rzecznik twierdził, że jest bodaj kilka przypadków zakażenia, a większość pracowników ma już potwierdzone ujemne wyniki testów. Ciekawe bo telefon z sanepidu część pracowników otrzymała w poniedziałek w godzinach 19-21. We wtorek liczba zakażonych nagle wzrosła...
Ponoć część osób nadal nie ma wyniku.
Co z rodzinami zakażonych? U mnie kwarantanna od 21.05. i potwierdzony przypadek. Kontakt zakażonego z animexu conajmniej od 18go albo i wcześniej. Cały ten czas przebywamy pod jednym dachem, a ja i inni domownicy pracujemy w dużych zakładach na terenie miasta -nam testów nikt nie robił, a przecież normalnie pracowaliśmy przed kwarantanną.
Zakładając, że w końcu zostanie mi wykonany test i teoretycznie wyjdzie dodatni to jaki sens ma ta kwarantanna skoro od 18go do 21go pracowałem w swoim zakładzie i mogłem zarażać?
Samo 'prewencyjne' kierowanie osób na kwarantanne, lub ze złym samopoczuciem zaprzecza faktom, biorąc pod uwagę ile osób się zaraziło.
Z sanepidu zero pożytku. Kontakt prawie niemożliwy. Pracownicy niekompetentni. Rozumiem, że ludzi brakuje, że jakiś wolontariat, ale jakieś podstawy powinni mieć, bo bzdury takie przekazują, że się nie mieści w głowie.
Prosiliśmy o dodatkowe testy bo pracujemy w dużych firmach, żeby poinformować pracodawców i jakoś to powstrzymać, ale nie ma mowy. Lepiej niech się zaraza rozprzestrzeni. Za tydzień już pewnie część ludzi przejdzie bezobjawowo, część może ominie. Zanim testy porobią masy ludzi już będą miały styczność z wirusem.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie