48-latek z 3 promilami przyjechał samochodem do przychodni

9553.nsmed

Dzięki czujności mieszkanki Starachowic, nietrzeźwy kierujący osobową Mazdą za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. 48-latek mają w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu zaparkował w niedozwolonym miejscu i chwiejnym krokiem poszedł do przychodni. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Wczoraj 13 lutego br. po godzinie 12:00 mieszkanka Starachowic będąca na ul. Kilińskiego zwróciła uwagę na kierującego osobową Mazdą, który parkował swój pojazd w miejscu niedozwolonym, w okolicy przychodni. Po wyłączeniu silnika mężczyzna wysiadł z auta i poszedł chwiejnym krokiem do palcówki medycznej. Kobieta natychmiast powiadomiła o tym fakcie starachowickich policjantów. Po chwili na miejsce dojechali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, a właściciel Mazdy wrócił do swojego pojazdu. Przypuszczenia kobiety szybko się potwierdziły, a przeprowadzone badanie wykazało, że 48-letni mieszkaniec gminy Pawłów miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że spożywał alkohol tego samego dnia ale było to około godziny 6:00.   

Dzięki czujności i prawidłowej postawie mieszkanki Starachowic nie doszło do tragedii, a nieodpowiedzialny 48-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara wysokiej grzywny.

Info: KWP Kielce


Reklama

Dodane: 14.02.18 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

Scyzoryk | 2018-02-15 08:15:12 napisał(a):

Palcówka medyczna to jest to.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie