84% Polaków ufa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

14213.nsmed

84% Polaków ufa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – to wynik badań przeprowadzonych w grudniu 2020 roku przez Grupę IQS. Pod względem zaufania Orkiestra zajęła pierwszą lokatę pośród kilkudziesięciu instytucji i organizacji ujętych w zestawieniu. Fundacja WOŚP już od 20 lat cieszy się największym zaufaniem społecznym spośród wszystkich organizacji życia publicznego w Polsce.

To już kolejne badanie*, w którym Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uznawana jest za organizację cieszącą się największym zaufaniem społecznym. Aż 84% respondentów biorących udział w badaniu zadeklarowało, że ufa Fundacji WOŚP, z czego 52% zdecydowanie ma zaufanie do Orkiestry, a 32% raczej ma zaufanie.

W czołówce organizacji i instytucji ujętych w zestawieniu znajdują się też: Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Szlachetna Paczka – Stowarzyszenie Wiosna (z zaufaniem na poziomie 81%) oraz Polski Czerwony Krzyż (zaufanie deklaruje 74% uczestników badania).

Największe zaufanie WOŚP ma wśród młodych osób - w grupie wiekowej 16-29 lat zaufanie deklaruje 88%. W pozostałych grupach wiekowych, tj. 30-44 lata i 45-55 lat, zaufanie wynosi 82%. 

Interesujące w tym kontekście są również wyniki badań, które z końcem listopada opublikowało ngo.pl. Zgodnie z sondażem będącym efektem współpracy Badań Klon/Jawor i Grupy 4P, aż 56% Polek i Polaków ufa organizacjom społecznym, a wśród osób, które miały osobisty kontakt z działaniami NGO, poziom zaufania wzrasta do 74%. Ponad połowa Polaków uważa, że organizacje pozarządowe na ogół skuteczniej dostarczają pomocy potrzebującym niż instytucje państwowe.

Co jeszcze pokazuje badanie?

Badanie przygotowane przez Grupę IQS jest również źródłem informacji nt. wizerunku emocjonalnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i sympatii w stosunku do organizacji. Zdaniem większości respondentów WOŚP to otwartość na ludzi (66%), wspólnota i bycie razem (62%), a także radość (58%), zaufanie (57%) i aktywność (55%). Aż 86% ankietowanych przyznało, że darzy Fundację sympatią.

*Badanie przeprowadzone zostało w pierwszych dniach grudnia 2020 roku na grupie 800 osób w wieku 16- 55 lat.

Komunikat prasowy: Biuro Prasowe Fundacji WOŚP

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 12.01.21 | Odsłony: 719 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

To tylko | 2021-01-12 09:57:12 napisał(a):

To tylko świadczy jak upośledzone jest nasze społeczeństwo nie analizuje oczywistych przekrętów Owsiaka wykorzystywaniu dzieci gromadzenia ogromnych środków do własnej kieszeni. Opierają się na propagandzie medialnej która robi ludziom wodę z mózgu. W internecie jest kilka filmów obnażających jego działalność jak do tej pory nie rozliczył ostatnich zbiórek pieniędzy. Nie analizują wydatków na sprzęt a całkowita obojętność na cierpienia dzieci z chorobami rzadkimi nie sfinansował ani jednej drogiej operacji zagranicznej. Rodziny żebrzą pod kościołami aby ratować swoje dzieci i tam Owsiak ich nie wspomaga.

do :to tylko | 2021-01-12 10:41:10 napisał(a):

Proponuje wycieczkę do o. Rydzyka do Torunia gdzie płyną setki milionów złotych z naszych publicznych pieniędzy od wodza z Mickiewicza . Każdego roku jest płacz o kolejne pieniądze na kolejne bzdety, których nikt nie rozlicza. To jest dopiero przykład zakłamania w imię chrześcijańskich wartości..

Pomoc | 2021-01-12 10:43:52 napisał(a):

Pod kościołami jest przecież straż Bąkiewicza, która strąca ludzi ze schodów i w ten sposób im pomaga .O innej pomocy wszelkiej maści straży kościelnej nie słyszałem..

@ to tylko | 2021-01-12 10:51:19 napisał(a):

Wina tego wrogiego polskiemu narodowi rządu i nowo bolszewickiej twojej partii. Zapytaj się ile leczenia tych rzadkich chorób finansuje NFZ, a ile Rydzyk. Może tutaj podyskutujemy. Nie rozumiem dlaczego fundacja WOsP ma finansować zagraniczną służbę zdrowia. Może nie mają tego w STATUCIE i dlatego nie mogą??? PUK PUK ... Jak Owsiak sfinansuje takie leczenie u żyda w Ameryce, czy szwaba za odrą to wrzucisz grosz do jego puszki cymbale.
ps. Użyte wyrażenia żyd i szwab nie miały na celu nikogo obrażać, tylko wskazać mentalność osobnika o nicku To tylko.

@To tylko | 2021-01-12 10:55:10 napisał(a):

TO idź i wrzuć Rydzykowi do puchy. On takie rzadkie leczenie finansuje Polskim Dzieciom.

rozliczyć Owsiaka | 2021-01-13 10:06:21 napisał(a):

Trzeba rozliczyć Owsiaka . Z czego zyje cała rodzina i skąd miał pieniądze na swój majątek. I tu mam pretensje do PiS ze nic z tym nie robi

Do poprzednika | 2021-01-13 12:23:49 napisał(a):

To zagłosuj na PO i po sprawie.

do do porzednika | 2021-01-14 11:36:25 napisał(a):

Na PO chyba żartujesz. oni i rozliczenie prawdy ?!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie