A kuku. Tu folk’n’roll. ZAPROSZENIE na koncert

10525.nsmed

Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach oraz Fundacja Kukułeczka zapraszają na koncert „A ku ku: folk’n’roll”. Koncert będzie artystycznym podsumowaniem wspólnej pracy zespołów rockowych z MDK i kapeli ludowej zespołu folklorystycznego „Kukułeczka”. Odbędzie się w niedzielę 14 października o godzinie 17.00 w Starachowickim Centrum Kultury. Wstęp wolny. 

Projekt „A ku ku: folk’n’roll” to cykl wspólnych warsztatów muzycznych członków młodzieżowej grupy rockowej z MDK  i zespołu ludowego z Kukułeczki, zakończony koncertem, na którym zostaną zaprezentowane efekty wspólnej pracy obu grup. Na działania projektowe realizatorzy czyli MDK i Fundacja Kukułeczka  pozyskali 8 tysięcy złotych finansowania ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018. 

Głównymi realizatorami projektu  są przedstawiciele dwóch zespołów rockowych, które działają w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach: White Streaks i Celibat oraz kapela Ludowa Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Kukułeczka”. Młodzież tworzy ten projekt  przy wsparciu merytorycznym instruktorów muzycznych: Krzysztofa Stanika opiekuna rockmenów oraz Szczepana Królikowskiego opiekuna kapeli ludowej.  Jednym z głównych założeń projektu jest jak największy udział dzieci i młodzieży w jego realizacji. Oprócz pracy nad muzyczną stroną młodzież zajmuje się też  jego promocją.  Jedna z uczestniczek, młoda skrzypaczka  Jagoda Blicharz podsunęła i opracowała graficznie  motyw symbolizujący  wspólne muzykowanie, który stał się niejako logo projektu. Polne kwiaty zatknięte w gryf gitary elektrycznej to właśnie „ A ku ku: folk’n’roll”.  

- Głowy pełne pomysłów  spotykają się w każdy wtorek by wspólnie grać, poznawać nowe brzmienia i połączenia brzmień, by proponować i spierać się twórczo w kwestii ostatecznych rozwiązań. – mówi Marta Blicharz, prezes fundacji Kukułeczka. 

- Pomysłów przybywa a czas nas goni... w międzyczasie okazuje się, że pomysł połączenia dwóch na co dzień odrębnie funkcjonujących stylów jest  trafiony i z pewnością nie poprzestaniemy na jednym projekcie dodaje Agnieszka Lasek -Piwarska dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Działania są realizowane w ramach projektu Wojewódzkiego Domu Kultury „Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej” a dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego. 

MDK i Kukułeczka

Info: MDK

Dodane: 12.10.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie