Agnieszka Lasek - Piwarska dyrektorem Parku Kultury

12191.nsmed

Starachowickie Centrum Kultury - jednostka gminna, oraz Młodzieżowy Dom Kultury - jednostka powiatowa mają zostać połączone. Stworzony zostanie PARK KULTURY. „Nowa jednostka będzie instytucją gminną, ale powiat na mocy odpowiednich porozumień będzie dokładał do jej działalności około 300 tysięcy złotych rocznie. Po połączeniu jednostek nikt nie straci pracy.” - mówili w listopadzie 2019 roku starosta Piotr Babicki oraz prezydent miasta Marek Materek podczas wspólnej konferencji [czytaj więcej].

- Nowym dyrektorem Starachowickiego Centrum Kultury, które niebawem przekształcone zostanie w Park Kultury będzie p. Agnieszka Lasek - Piwarska. Do ogłoszonego konkursu przystąpiły trzy osoby. Obecna dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury p. Aneta Kordasiewicz, obecna dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury p. Agnieszka Lasek Piwarska, a także kompozytor, pianista jazzowy, doktor sztuki p. Kamil Urbański. Każda z wyżej wymienionych osób przedstawiła swoją koncepcję funkcjonowania Parku Kultury. Wszystkich kandydatów oceniliśmy wysoko - informuje prezydent miasta Marek Materek, który jednocześnie był przewodniczącym komisji, która dokonywała wyborów. 

- Najwyżej oceniona przez nas koncepcja została przygotowana przez p. Agnieszkę Lasek - Piwarską. Serdecznie gratuluję! Pani dyrektor otrzymała propozycję kierowania jednostką przez najbliższe trzy lata - pisze w mediach społecznościowych prezydent i dodaje, że ogromne słowa podziękowania kieruje do obecnej dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury p. Anety Kordasiewicz. - Dziękuję za trzy lata wspólnej pracy nad poprawą funkcjonowania Starachowickiego Centrum Kultury. W tym okresie udało nam się wiele poprawić i zrobić. Patrząc wstecz p. dyrektor ma prawo do satysfakcji i pozytywnej oceny efektów swojej pracy - informuje prezydent. 

- Wierzę, że tworzony przez nas Park Kultury będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców miasta i powiatu. Miejscem, w którym będzie można rozwijać pasje i szlifować talenty - dodaje na zakończenie prezydent Marek Materek.

W Biuletynie Informacji Publicznej została zamieszczona informacja o wynikach konkursu. W uzasadnieniu zapisno:

„Pani Agnieszka Lasek - Piwarska spełniła wymagania stawiane jako obligatoryjne. Wykazała się bardzo dobrą znajomością przepisów i zagadnień określonych w ogłoszeniu o naborze. Zostało to potwierdzone podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Kluczowym punktem w ocenie Komisji była koncepcja przedstawiona przez Kandydatkę. Zaprezentowała ona interesujący, konkretny plan rozwoju Parku Kultury w Starachowicach, spójny z oczekiwaniami Prezydenta Miasta oraz realny do wdrożenia.

Wykazała się szerokim zakresem wiedzy w sprawach i zadaniach realizowanych zarówno przez Młodzieżowy Dom Kultury jak i Starachowickie Centrum Kultury w Starachowicach oraz cechami charakteru i odpowiednią motywacją niezbędną do sprawowania funkcji na stanowisku Dyrektora.”

***

Agnieszka Lasek – Piwarska – dyrektorka  Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie i studiów podyplomowych z zarządzania oświatą. Nauczyciel dyplomowany, dziennikarka – pracowała w lokalnym radio, współpracowała z regionalną gazetą. Animatorka kultury, członek Stowarzyszenia Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach. Realizator, pomysłodawca, koordynator wielu projektów edukacyjnych, imprez kulturalnych, społecznych i interdyscyplinarnych. Zainteresowania: film, teatr, media, popkultura, kulinaria.

Poniżej zwycięska KONCEPCJA:

Fot. FB Prezydent Marek Materek 

Ogłoszenie

Dodane: 10.01.20 | komentarze (43)

Komentarze użytkowników

Starachowiczan | 2020-01-10 11:58:12 napisał(a):

Brawo, brawo koncepcja przemyślana, bardzo realistyczna. Gratulacje pani Agnieszko!!!!

Gość | 2020-01-10 13:10:07 napisał(a):

No i wszystko jasne

aa | 2020-01-10 15:50:26 napisał(a):

A jakie wynagrodzenie będą miały osoby tzn nauczyciele którzy zostaną zatrudnieni w Parku Kultury ze zlikwidowanego MDK ? Rozumiem ze tak jak mówi Karta Nauczyciela

Żenada | 2020-01-10 15:58:36 napisał(a):

Jakoś nie jestem zaskoczony. Nawet słowem sie nie odezwała przy uchwale likwidującej MDK , a była na sesji. To jest chore miasto w którym sprawdza się maksyma " milczenie jest złotem"

ciekawy | 2020-01-10 16:00:04 napisał(a):

Czemu nie wykazała się w takim razie w MDK ? Tu ma takie pomysły a tam nie miała ? Nie rozumiem tego

do aa | 2020-01-10 16:12:04 napisał(a):

Podobno pracownicy MDK maja zachować swoje dotychczasowe pensje, natomiast pracownicy SCK będą zarabiać od nich nawet dwukrotnie mniej. Pani Dyrektor powinna jakoś to ujednolicić, ponieważ tak duże różnice nie zbudują dobrego klimatu wśród pracowników połączonych jednostek.

gość | 2020-01-10 17:26:58 napisał(a):

Najpierw niech powstanie ta nowa jednostka,bo teraz to jest jak w powiedzeniu"Jaszcze Maciek w d.... a już mu kaszę studzą."

Gość | 2020-01-10 17:37:27 napisał(a):

Cóż za niespodzianka!!!! No naprawdę szok, kto by się spodziewał. :) :) :) Prezydent trzyma poziom, czyli kolejny fachowiec zatrudniony w konkursie, którego wyniki choćby tu na forum, były znane.

kdm | 2020-01-10 20:11:17 napisał(a):

W MDk pokazała co potrafi. Kierowała mdk na bardzo wysokim poziomie. nie wiem skąd w nas- ludziach jest tyle nienawiści, że innym się powodzi. Każdy kto spełniał warunki mógł wziąć udział w konkursie, więc trzeba było brać, a nie wylewać swoje frustracje, na osobie, która jest bardzo dobrym managerem kultury, która ją rozumie, umie nią zarządzać i pozyskiwać środki zewnętrzne. Jak 3 lo opuściło budynek w try mi ga zaczęła go wewnątrz remontować, szukać pieniędzy w budzecie, choć ich nie miała na remont. Jak się czekało na dziecko, to aż miło było w takim wnętrzu posiedzieć otoczonym kulturą. Ludzie cieszmy się z sukcesów innych, a nie piszmy farmazonów. Gratulacje p. Lasek- Piwarska, przed panią trudne zadanie.

do kmd | 2020-01-10 20:28:06 napisał(a):

Ty to nazywasz konkursem? sukcesem? A może sprzedała kultowy dom kultury za stanowisko

gość | 2020-01-10 20:30:17 napisał(a):

Też gratuluję ,chociaż nie rozumiem decyzji.Faktem też jest ,że ludzie kultury nie są od walki,choć niektórzy walczyli i walczą na maksa ,tylko nie z tymi z którymi trzeba było.Nie jej zadanie tylko zarządu powiatu,który się powoli zwija.Ale zawsze może zdarzyć się cud,takie było i jest nasze miasto.Zło i dobro wraca zawsze.

um | 2020-01-10 20:45:25 napisał(a):

A w ogóle to trzeba pilnie sprawdzić,czy można wybrać dyrektora nie istniejącej jednostki,która nie ma elementarnych dokumentów na bazie których się aplikuje na to stanowisko.

do um | 2020-01-10 21:01:08 napisał(a):

Nie trzeba sprawdzać. Wszystko jest w porządku. W wirtualnym mieście wirtualna instytucja.

gość | 2020-01-10 21:07:05 napisał(a):

Ja na miejscu radnych bym to sprawdził.Tylko to ma nie być odpowiedz radcy UM,a opinia np. biura prawnego sejmu lub innej poważnej kancelarii.Tylko może nie tego od Wenty co tu się rozwinął przy Materku w Starachowicach.

Andu | 2020-01-10 21:26:32 napisał(a):

Żenada. Moze pani Lasek byla dobrym dyrektorem w MDKu ale Pani Kordasiewicz jest dobrym dyrektorem SCKu. Po co zmiana ?Huczlo w miescie od dawna ze pani Lasek ma obiecane dyrektowanie w parku.To po cholere ten iluzoryczny konkurs? Jaka wladza taka komisja konkursowa.

Amieszkaniec | 2020-01-10 21:32:33 napisał(a):

A gdzie ten schemat organizaxyjny? Czyzby strategia byla bublem?

Xxx | 2020-01-10 22:02:02 napisał(a):

A DZIDZIUSIE W MIESCIE I POWIECIE BAWIA SIE DALEJ

Tesia | 2020-01-11 08:49:09 napisał(a):

Może wreszcie będzie ok. Pani K to był dramat kompetencyjny i wizerunkowy. Świetlica na wioseczce.Lasek się sprawdzić powinna. Potrafi jednać ludzi i jest otwarta. Bierze ze sobą całą ekipę a ta koncepcja wskazuje na formatowanie pod MDK.

klika | 2020-01-11 09:05:16 napisał(a):

Po co było robić połączenie i zmianę nazwy skoro z działań władz wynika że MDK przenoszą na Radomską i wokół nich wszystko się będzie kręcić.Z tego co tu czytam wnioskuję, że SCK przestaje istnieć i to nie tylko z nazwy a pracownicy będą słabo opłacanymi robolami.

Browarska | 2020-01-11 09:48:19 napisał(a):

Powiat leży na łopatkach. Musi sprzedać budynek by spłacać kredyty. W SCK z trudem się pomieszczą obie ekipy. W powiecie Ognisko plastyczne też zlikwidują. Muzeum zostanie w okrojonej formie. Np. Działanie weekendowe. Parking SCK nie zmieści nawet samochodów pracowników. Będzie dramat. Ludzi zatrudnionych lekko licząc, ponad 30. Co z obsługą, , sprzątaniem? Wróżę duże kłopoty.

Swojak | 2020-01-11 10:25:25 napisał(a):

Można powiedzieć że to awans:) tylko czyim kosztem?

Parking | 2020-01-11 10:46:07 napisał(a):

Przed SCK konieczny jest parking i to najlepiej na całej powierzchni tych żywopłotów i fonntan z czasów towarzysza Edwarda po drugiej stronie ulicy będzie jakoś tam zrewitaliowany park więc zieleni pod nosem będzie natomiast przyjeżdżający na wydarzenia kulturalne nie mają gdzie zaparkować może to w jakiś sposób pomogło by takze pracownikom Mana z parkowaniem.

@Parking | 2020-01-11 11:33:46 napisał(a):

Przecież przed SCK ma się pojawić w czerwcu parkometr i trzeba będzie płacić za parkowanie. ciekawe co na to nowa Pani Dyrektor???
Poza tym to fakt, że ta zielona część chcociaż w połowie powinna być parkingiem;

fan | 2020-01-11 11:50:30 napisał(a):

Jest przedstawiona koncepcja programowo organizacyjna.Mieszkańcy pierwszy raz w dziejach panującego,mogą zapoznać się co wygrywający konkurs proponuje i jakie ma wizje.Do tej pory nie ujawniano żadnych,powtarzam,żadnych programów wygrywajacych w tzw.konkursach na najwyższe stanowiska w spółkach gminnychgminnych.Na próżno szukać w Bip,dopytywac,prosić o informacje.Może warto powrócić do poprzednich konkursow i opublikować programy,proponowane przez kandydatów.Moglibyśmy wówczas porównać składane propozycje,a przynajmniej zobaczyć,które z zamierzeń programowych wybranego kandydata zrealizowano.Bo coś mi się wydaje,że komisje konkursowe jak gawiedź kupiły te bajania o nowoczesnych technologiach,handlu energią .Dałoby to obraz kompetencji kandydatów i komisji rekrutacyjnej.Nie mówiłoby się wówczas o ustawkach towarzysko-politycznych.

Tomek | 2020-01-11 12:51:10 napisał(a):

Ta koncepcja to gniot na poziomie studenta.

Joj | 2020-01-11 12:53:19 napisał(a):

A czy plujący tu wszędzie jadem w ogóle znają Panią Lasek? Bo coś mi się nie wydaje. To jest najlepszy fachowiec na to stanowisko. Fakt, że pod jej skrzydłami trzeba się wziąć mocno do roboty, ale o funkcjonowanie obiektu na pewno bym się nie martwił. Gratuluję szczerze, bo wiem, że zasłużyła. Mamy w tym mieście mnóstwo stanowisk powierzonych marnym menagerom, ale ten wybór jest trafiony w 10!

gość | 2020-01-11 13:14:24 napisał(a):

Tak zasłużyła i ta dyskusja jest dla jej dobra też.Bo takiej jednostki nie ma,nie ma nadanego statutu,formy prawnej działalności,nie wiadomo jakim majątkiem będzie dysponować,co z majątkiem MDK,jakiej wartości,co z nawiązaniem stosunku pracy z pracownikami,na jakich zasadach itd. A może to nie będzie proste połączenie SCK i MDK ? Co ze statusem szkoły ?Co na to kurator ? Za dużo niewiadomych,żeby wybierać dyrektora,a w ogóle to pewne,że ta jednostka powstanie ? Nie byłbym taki pewny,pół roku to kawał czasu.

gość | 2020-01-11 18:44:39 napisał(a):

I jeszcze jedna uwaga.Po zmianie ogłoszenia i informacji prezydenta miasta z 18 listopada 2019 roku wynika,że wybrano dyrektora nowej jednostki Park Kultury a aplikacja miała dotyczyć tej jednostki w związku z połączeniem SCK i MDK.Z tego powodu przedłużano termin składania ofert do 27 grudnia 2019 roku.Poplątanie z pomieszaniem.

Paweł | 2020-01-11 20:18:29 napisał(a):

Tak zasłużyła....pozwoliła zlikwidować MDK w zamian za stołek.

gość | 2020-01-11 21:47:51 napisał(a):

Na którym może nie zasiąść.ha Takie życie.

Transparentny | 2020-01-12 07:10:43 napisał(a):

Z fb Materka:
pt Maria Magdalena - "Aneta Kordasiewucz,dziękuję Pani Anetko za lata pracy, zrobiła Pani co mogła"
Odpowiedź Aneta Kordasiewicz "dziękuję dalej będę robić co mogę"(oczko)

Co tu się dzieje? Czyli że co, karty już rozdane?

Ehhh | 2020-01-12 16:29:38 napisał(a):

Mdku nie położyła (swoją drogą za takie słowa podałabym piszącego do sądu), tylko zna realia i finanse starostwa. Gdyby ktoś się upierał to mdk zostałby zlikwidowany. I nie dlatego, że coś w nim nie gra, ale dlatego, że to kolejny budynek na sprzedaż i jeden mniej do utrzymywania. Ale wy wszystko wiecie najlepiej. Żyjemy w czasach gdzie kultura się nie opłaca, więc cięcia zaczyna się właśnie od niej. A szkoda, bo patologia i tępota zaczyna nas zjadać.

gość | 2020-01-12 18:07:34 napisał(a):

To znaczy,że ten zarząd powiatu nad niczym już nie panuje ? Łatwo być likwidatorem,co jeszcze zlikwidują ? Ale nam się trafili włodarze powiatu,super mega.Jednak do tych stanowisk potrzeba trochę doświadczenia bo jak nie to jest jak dziś.A Suchedniów pewnego dnia stąd wyjedzie i tyle odpowiedzialności...

Prawnik | 2020-01-12 18:34:04 napisał(a):

Do Ehhh...nie znasz się na prawie...w tym wypadku to organa powinny się zająć formą organizacji instytucji i ogłoszenia konkursu na dyrektora placówki,która formalnie jeszcze nie istnieje.

Paweł | 2020-01-12 18:36:10 napisał(a):

Oglądałem sesje.Pani dyrektor MDK-u milczała jak grób...Żadnego wystąpienia,ani staniwiska...nie mowa????

gość do prawnik | 2020-01-12 18:45:54 napisał(a):

Masz rację ,brak mocy jednak,jakaś dziwna układanka ale życie jest bogatsze,jestem tego pewny.Ten powiatowy słabowinka wszystko zlikwiduje po kolei na życzenie koleżki z Suchedniowa. Ale on tu zostanie a tamten pewnie nie ha

gość | 2020-01-12 18:48:04 napisał(a):

Ale faktem jest,takie jest moje zdanie, że tak słabego starosty tu jeszcze nigdy nie było.

Mieszkaniec | 2020-01-12 19:04:41 napisał(a):

Jako dyrektor MDK-u powinna walczyć na sesji jak lwica jak,powinna pokazać jakim jest odpowiedzialnym dyrektorem...powinna wstawić się za pracownikami...pracowała tam wiele lat...notobene PiS dał jej szansę...bo wcześniej była pismakiem w echu i pracowała dodatkowo w MDK-u.Pani Agnieszko nie ma Pani kręgosłupa moralnego.

gość | 2020-01-12 19:41:21 napisał(a):

Powinna bronić swojej instytucji i siebie jako dyrektora,ale chyba już w czasie wyborów samorządowych było jasne komu kibicuje.Czyż nie ?

Se | 2020-01-12 19:59:56 napisał(a):

Z kręgosłupem moralnm pani Agnieszki jest wszystko w porządku. Właśnie dlatego podjęła taką decyzję, żeby wszyscy jej pracwnicy znaleźli zatrudnie w nowej placówce. Pewnie się mogła uprzeć i nie dopuścić do likwidacji, ale za rok wszyscy wylądowaliby na zielonej trawie, bo za rok w miejskiej placówce już by nie było dla nich miejsca. Byłoby miło, gdyby różni mieszkańcy zorientowali się nico w syuacji, zanim wyleją wiadro pomyj.

Transparentni wierni | 2020-01-13 08:29:38 napisał(a):

Pomijając kto został dyrektorem jest jeszcze kwestia jak. Po co konkursy, po co ludzie którzy z góry nie mają szans, angażują swój czas na pisanie koncepcji, dojazdy na rozmowy, po co? Kontrowersje nie budzi osoba dyrektora, tylko pytanie, czy jest szopka i czy startujący zgadza się w tej szopce brać udział?

Ufo | 2020-01-13 10:44:43 napisał(a):

Konkursy wszelkie to bezsens. Kompletna bzdura. Prosta sprawa, jak władza nie ma kandydata to powinna zrobić nabór a jak ma dobrego to po co? Ta paranoja konkursowa niszczy ten kraj. Staje się pożywką dla gawiedzi i alibi dla władzy. Prawo pozwala na powołanie bez konkursu i tak to się powinno odbywać.

gość | 2020-01-13 18:10:19 napisał(a):

To prawda,niech powołuje sam ,bo szkoda czasu i nerwów kandydatów,którzy i tak nie maja szans.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie