Aleja Armii Krajowej do remontu?

13238.nsmed

W ubiegłym tygodniu podczas sesji Rady Miejskiej odbyła się debata nad stanem gminy Starachowice w 2019 roku. Został przygotowany raport. W dyskusji mogli wziąć udział mieszkańcy. Zgłosiła się jedna osoba, pan Zbigniew Kroczek ze Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic. Po wystąpieniach, radni przeszli do głosowania. Prezydent Marek Materek otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium, o czym Redakcja portalu informowała już wcześniej [kliknij].

W trakcie dyskusji pojawiło się kilka wątków i zapytań, do których ustosunkował się prezydent Marek Materek. 

Radny Bronisław Paluch zapytał o remont Alei Armii Krajowej. - Główną osią komunikacyjną naszego miasta jest Aleja Armii Krajowej, posiadająca rangę drogi wojewódzkiej. Panie prezydencie, kiedy zacznie dziać się coś konkretnego z tą przeklętą ulicą o tak ładnej nazwie? Niech pan nie mówi, że jest to niemożliwe. Trudne na pewno, ale możliwe. Nie pytam jak pan to spowoduje, tylko kiedy - mówił radny Bronisław Paluch. 

Odpowiedź prezydenta:

- Zrobię wszystko co w mojej mocy, by mimo braku zainteresowania ze strony właściciela tej drogi, jak najszybciej rozpocząć prace projektowe związane z wykonaniem dokumentacji technicznej, uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, nie tylko na remont Alei Armii Krajowej, ale także na przebudowę, dlatego że w kilku miejscach widzę konieczność przebudowy przede wszystkim skrzyżowań, do tego żeby można było aleję nazywać aleją i żebyśmy mogli być z niej dumni, dlatego ona - tak jak pan radny zauważył - teraz przy drogach gminnych, które porobiliśmy: Graniczna, Kościelna, Na Szlakowisku, prezentuje się fatalnie i jeździ się nią co raz gorzej. Mogę powiedzieć, że w ostatnim czasie prowadziłem rozmowy i z marszałkiem i z przewodniczącym sejmiku i z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich - czyli właścicielem tejże drogi. Wszystko wskazuje na to, że my jako gmina będziemy musieli w 100% sfinansować tą dokumentację techniczną. Nie mamy co liczyć na jakiekolwiek środki ze strony właściciela drogi, na wykonanie dokumentacji technicznej. To będzie przedmiotem obrad Rady Miejskiej, najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, tak aby można było w wieloletniej prognozie finansowej umieścić tę inwestycję - powiedział prezydent miasta Marek Materek.

Dodane: 01.07.20 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

Aleja | 2020-07-01 07:42:42 napisał(a):

Zanim cokolwiek się wydarzy miasto i tak się wyludni więc problem zniknie ...

ABC | 2020-07-01 08:08:05 napisał(a):

Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Niedługo minie kolejna dekada naszego pleciugi a w mieście coraz dłuższe korki. Zamiast obwodnicy i wiaduktu szykują dalsze korkowanie A K przez likwidację świateł przy Iłżeckiej za 250 tys. zł. W Radomiu takie samo rondo wykonano za 28 tys. zł. Tak się marnuje pieniądze, Nie wspomnieć o bunkrze i parkowych głupotach za 12mln. zł. Napisie, którego tylko widać z Wierzbowej itd itd. Cieszta się ludzie z kwiatuszków i łykajcie spaliny z zakorkowanych ulic ze zniszczonymi drzewami.

gość | 2020-07-01 11:36:52 napisał(a):

Sądzę,że gdyby jakiś radny poprosił o remont ulicy,której w Starachowicach nie ma,też mógłby usłyszeć,że właśnie zlecono opracowanie dokumentacji,trwają rozmowy i będzie wpisana na przyszły rok do budżetu...Jutro,jutro, wszystko jutro panie Janie kochany....

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie