„Aleja STAR-ów” z nową nawierzchnią

9291.nsmed

Kolejna z ulic w mieście, droga pomiędzy garażami w rejonie ulic: Majówka, 8 Maja i Lipowa, po zakończonej przebudowie została przekazana do użytku mieszkańców. Zakończoną inwestycję wizytowali Prezydent Miasta Marek Materek, Zastępca Prezydenta Ewa Skiba, radni Rady Miejskiej Mariusz Zaborski oraz Mirosław Adamus, a także wykonawca inwestycji Łukasz Misztal z Zakładu Usług Wodnych i Komunalnych.

- Ta ulica jeszcze do niedawna miała nawierzchnię gruntową, gdzie mieszkańcy grzęźli w błocie w drodze do garaży, czy do mieszkań. - mówił Prezydent Miasta Marek Materek. - Dzięki inwestycji, której wykonawcą był Zakład Usług Wodnych i Komunalnych pana Łukasza Misztala ze Starachowic, powstała tu nowa nawierzchnia z kostki brukowej wraz z podbudową, dodatkowo wykonano przyłącze kanalizacji deszczowej, nowe miejsca postojowe z płyt ażurowych. Całości uzupełnią nowe nasadzenia zieleni ozdobnej i trawniki.

Koszt inwestycji to około 530 tys. zł, długość przebudowywanej drogi wynosi 304 m.b.

Prezydent, podczas spotkania, podziękował radnym Rady Miejskiej Mariuszowi Zaborskiemu, oraz radnemu Mirosławowi Adamusowi za inicjatywę i zaangażowanie. Radni dziękowali za dobrą i owocną współpracę.

- Dziękujemy panu prezydentowi, za dobrą współpracę i za realizację tej inwestycji. Mieszkańcy czekali na to wiele, wiele lat. - mówił radny Mariusz Zaborski.

- Jestem bardzo wdzięczny, zrealizowały się moje marzenia – mówił radny Mirosław Adamus, niegdyś z tego okręgu. - Zrealizowały się moje marzenia i mojego kolegi radnego Mariusza Zaborskiego, bo razem wychowaliśmy się na tym osiedlu.

Na spotkanie przyszli także mieszkańcy, którzy dziękowali za wybudowaną drogę.

- Przez 30 lat, było tu błoto, epoka kamienia łupanego. Jesteśmy wdzięczni, mówię w imieniu własnym i sąsiadów. - mówiła jedna z mieszkanek.

Zakres inwestycji obejmował przebudowę istniejącej drogi wraz z odwodnieniem i budową miejsc postojowych na oś. Majówka pomiędzy ulicą Lipową i drogą przy przedszkolu łączącą ul. 8 Maja z ul. Majówka.

- Droga ta prowadzi do dwóch placówek oświatowych do Szkoły Podstawowej nr 9 i do Przedszkola Miejskiego nr 2. Z tej drogi korzystają nie tylko mieszkańcy ul. Majówka, ale także mieszkańcy i dzieci zmierzające do szkoły czy przedszkola. - informował Prezydent Miasta Marek Materek - Na tym osiedlu nie brakuje takich miejsc, gdzie jeszcze powinny zostać wykonane podobne prace, ale ta inwestycja rozwiązuje ten największy problem. W ramach tej inwestycji zbudowaliśmy także nowe miejsca postojowe. Przy ulicy widać, że udało się ich całkiem sporo wygospodarować. To również rozwiązało nam problem, z którym tu, na osiedlu mieliśmy do czynienia.

Przebydowana droga nie ma swojej nazwy, choć nieoficjalnie nazwana została „Aleją Star-ów” od graffity namalowanych na ścianach garaży znajdujących się wzdłuż drogi. Prezydent Marek Materek nie wyklucza, że może w przyszłości, jeżeli radni wyrażą taką zgodę, nazwa ta oficjalnie zostanie nadana.

Autor: Iwona Ogrodowska, UM Starachowice


 Reklama

Dodane: 07.12.17

Komentarze użytkowników

Krystyna z11 | 2017-12-07 15:18:53 napisał(a):

To żadna Aleja Startów tylko Aleja Adamusa ,walczył o tą drogę 20lat i się doczekał

mieszkaniec | 2017-12-07 21:31:15 napisał(a):

HAha ha Lamus Lamus kiedy to było teraz długopisiki rozdaje i podpina się pod czyjeś inicjatywy. No i teraz wazelina wobec prezydenta . To człowiek o niskich pobudkach błłłłeeeeeeeeeeeee .

mieszkaniec | 2017-12-07 21:32:38 napisał(a):

a może tal wspomnieć o licznych pismach zarządców wspólnot i mieszkańców o zrobienie drogi . Bo inicjatywa radnych to była mieran ale ładnie wychodzą na fotografii

Krystyna z11 | 2017-12-08 06:18:21 napisał(a):

Do mieszkanca,panie z Darku z Konstytucji proponuję zająć się sobą swoim zdrowiem i cieszyć się emeryturka na ile jeszcze zdrowie pozdrawia a nie oczerniac ludzi ,ambicyjka cierpi że radnym się nie zostało.Jaha

marcin | 2017-12-08 11:29:23 napisał(a):

to widać że Adamus z listy Materka będzie kandydował do powiatu a młody radny Zaborski dał się wysterować jak dziecko - śmiech

do mieszkaniec | 2017-12-08 11:30:13 napisał(a):

Ludzie coś się wam w głowach poprzestawiało.Wybraliście sobie prezydenta któremu płacicie kilkanaście tysięcy brutto co miesiąc za pracę na rzecz mieszkańców.I to jest jego psi obowiązek aby takie rzeczy robił.A jak oglądam kablówkę i te kwiaty,laurki od radnych,te peany pochwalne to mi się przypomina Bareja .Ale powiem tak nie mój cyrk nie moje małpy-ale po prostu wstyd i żenada.

pralnia | 2017-12-08 12:34:45 napisał(a):

Telewizja, gazety, fotki, politycy jakby nie wiadomo co się działo a to tylko oddanie drogi między garażami. Rozumiem jakby wiadukt otwierano albo obwodnicę, ale to?

Do pralna | 2017-12-08 13:12:14 napisał(a):

Jak się pół miasta jara byle...... to się takie sukcesy dla pispólstwa obtrąbia.

fotograf | 2017-12-08 14:54:43 napisał(a):

Ale co nie których szlag trafia jak się coś zrobi i Materek strzeli fotkę.Normalny człowiek spojrzy i tyle w temacie.

ala | 2017-12-08 15:39:28 napisał(a):

A gdzie miejsca dla młodych, mam wyższe wykształcenie, siedzę na stażu, a młodszy ode mnie rządzi, bo miał na kampanię.okrutne czasy, a teraz zabiera chleb kupcom.

Maj77 | 2017-12-08 16:44:43 napisał(a):

Do Ali ,kto Ci broni startować za rok wybory,spróbuj szczęścia.

Mieszkaniec Majówki | 2017-12-08 19:37:18 napisał(a):

Maj77 w samo sedno. Wygraj zrób więcej i wtedy pokaż co jesteś wart/warta Ty i twoje słowa. Na tle swoich poprzedników może błyszczeć nawet między garażami.

Do mieszkaniec Majowki | 2017-12-08 20:04:11 napisał(a):

Wojtek teraz zły a wcześniej Ci sami co teraz mqtevzkowi jemu ... lizali

Pralnia | 2017-12-09 08:58:09 napisał(a):

Ludzie zapominają że władza jest dla nich a nie odwrotnie. I przez to w Polsce jeszcze długo nie będzie normalnie. Bo mentalność rodaków jest niewolnicza. Historia zryla nam mózgi na pokolenia.

@ala | 2017-12-09 13:50:21 napisał(a):

widzisz jakie proste. wystarczy żeby wszyscy niezadowoleni kandydowali na prezydenta. A na poważnie, miasto za czas niedługi zatęskni za młodymi. teraz ma się ich w czterech bo trwa karnawał, ale gdy szkoły zaczną świecić pustkami bo nie będzie dzieci, gdy na miasto najadą chordy Ukraińców bo nie będzie komu pracować, wtedy sobie o młodych przypomną, tylko wtedy tej dziury demograficznej się już nie załata.

MAJÓWKA 11 | 2017-12-09 20:25:45 napisał(a):

Zgadzam się z wypowiedziami dot zaangażowania zarządców wspólnot w zrobienie tej drogi. Dlaczego nazywano to aleja Adamusa z prostej przyczyny faktycznie na jego wniosek zaczęto robić ta drogę ale nie została skończona i była w takim stanie jakim była .Stąd ta żartobliwa nazwa. Od tamtej pory nie miał żadnego wkładu w remont tej drogi. Za pośrednictwem internetu chce podziękować mojej zarządczyni bo to ona wytrwale pisała pisma w sprawie parkingów i drogi. To że powstały parkingi to jej zasługa ona przygotowała koncepcje gdzie zrobić parkingi. Potem pisała pisma w sprawie drogi. To samo robili inni zarządcy. Należy się podziękowanie Prezydentowi za to że przeznaczył pieniądze na ta ulice. Ale prawda jest taka że udział radnych to jest taki, że podnieśli tylko ręce do góry. A to co widziałem w kablówce jak się zachowywał radny to przykre śmiać się czy płakać. Brakowało na otwarciu przedstawicieli mieszkańców chociaż by naszej zarządczyni. Za pośrednictwem internetu chce podziękować naszej zarządczyni za duże zaangażowanie

Krystyna z11 | 2017-12-10 15:56:00 napisał(a):

Majówka 11 podziękuj zarządczyni jak mieszkańcy się dowiedzą że za chłodniki koło bloków będą musieli sami zapłacić bo miasto nie da złotówki a zarządcy bloków się zgodzili że pokryją z własnych środków,tacy są mądrzy haha

ponury żniwiarz | 2017-12-10 17:58:29 napisał(a):

Krystyna, ten chodnik jest wykorzystywany przez Was. Mało kto inny z niego korzysta, więc jak najbardziej zasadne jest żebyście go zgłosili do Starachowickich Podwórek, a najlepiej sami sfinansowali. Aleja czy to Adamusa czy Starów to nazwy prześmiewcze. Odcinek brukowanej uliczki przy garażach i już aleja? Jaja jak berety. Jeszcze pół roku i te nieskończone, na szybko wykonane zajawki starów będą pomazane albo zamalowane przez właścicieli garaży. I tyle z tego będzie. Same garaże w tym miejscu to poroniony pomysł. powinna być ulica z miejscami parkingowymi z dużą ilością zieleni. Mam nadzieje że Materek i jego architekt nie będzie robił podobnie w innych miejscach.

Wspólnotowiec | 2017-12-10 21:37:14 napisał(a):

Do krystyna 11. Zgodnie z ustawą o własności lokali wspólnota nie może wydać złotówki na tereny które nie są jej własnością chyba że weźmie teren w użyczenie dzierżawe ale musi to być niezbędne do jej finkcjonowania. Ale jest wyrok sądu administracyjnego że w przypadku gdzy jest przy wspólnocie chodnik gminny zktórego korxysta wyłącznie wspólnota to wspólnota ma obowiązek utrzymanie w czystości dobrym stanie technicznym dojście i wejście do klatki. Niestety takie są przepisy. Jak Pani Krystyna 11 ma wątpliwości to jest takie fajne stoearzyszenie wspólnot mają siedzibę w galeri skałka na I piętrze w każdy czwartek od 15 można sie do nich zgłosić mają dużą wiedze w tym temacie i biuro prawne. Ja kilka razy skorzystałem i wiem jak powinien funkcjonować zarząd i jak rozmawiać z zarządcami. Pozdrawiam

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie