All inclusive, czyli wszystko w cenie

7554.nsmed

Nasi rodacy bardzo lubią wczasy w formie all inclusive, czyli takie, w przypadku których – przynajmniej teoretycznie – w cenie wycieczki zawiera się zarówno pobyt, jak i wyżywienie. Jak to jest jednak naprawdę z tą chwytliwą nazwą, którą lubią posługiwać się biura podróży, i na co warto zwrócić uwagę, wybierając tego typu wycieczkę?

Po pierwsze warto wiedzieć, że nie istnieje tutaj coś takiego jak ujednolicone standardy. Co innego termin „all inclusive” może oznaczać dla jednego hotelu, a co innego dla podobnego obiektu w innym państwie – dlatego zawsze przy zakupie wycieczki warto to uściślić. Można się jednak dla uproszczenia posłużyć pewnymi kategoriami.

Zwykle „wszystko w cenie” oznacza trzy posiłki dziennie, szwedzki bufet z przekąskami oraz dostępne napoje i alkohol. Jednak coraz częściej all inclusive to po prostu śniadanie i obiadokolacja oraz napoje i przekąski dostępne w określonych godzinach. Jeśli natomiast przy ofercie wycieczki widnieje adnotacja, że jest to wyjazd z opcją ultra all inclusive, to możemy liczyć na 5 posiłków dziennie, przekąski i napoje do woli – przez 24 godziny na dobę – oraz importowany i miejscowy alkohol. Jeżeli standard hotelu jest wysoki (cztery gwiazdki i wyżej) to do opcji ultra all inclusive są też dołączone dodatkowe wycieczki fakultatywne, za które trzeba jednak zwykle sporo dopłacić. Oczywiście taka oferta jest droższa niż zwykłe all inclusive, ale wymagającym podróżnym na pewno przypadnie do gustu. Czas podawania śniadań kończy się tutaj bardzo późno (około południa), więc jest to świetne rozwiązanie dla osób chcących na wakacjach pospać dłużej.

Warto wiedzieć, że obsługa hotelu może nas poprosić o noszenie na ręku specjalnych opasek, co pomoże jej odróżnić wczasowiczów, którzy korzystają z oferty all inclusive od reszty gości. 

Tajemnicze skróty literowe

Często przy ofertach wycieczek można dostrzec oznaczenia, zwykle dwuliterowe. Co mówią nam skróty: HB, FB, AI, BB, SC? Wbrew pierwszemu nasuwającemu się skojarzeniu nie są to stopnie twardości grafitu w ołówku, lecz w ten sposób biuro podróży informuje nas, jak szeroki jest pakiet wycieczkowy. I tak HB, czyli „half board” – to śniadanie oraz obiad lub obiadokolacja. Jest to idealna opcja dla tych, którzy nie chcą spędzać zbyt wiele czasu w hotelowym bufecie, a wolą go więcej poświęcić na poznawanie kuchni „na mieście”. Dla pragnących w pełni zaspokoić podniebienia, polegając przy tym w większości na hotelowej kuchni, polecane są natomiast oferty z dopiskiem FB-full board. Skrót ten oznacza śniadanie, obiad i kolację. 

AI to wspomniane all inclusive, w ramach którego zagwarantowane mamy, jak już wcześniej wspominaliśmy, trzy posiłki plus przekąski i napoje. Szerokość oferty różni się w zależności od hotelu. 

Dla tych, którzy, wyjeżdżając na wakacje, nie mają ochoty korzystać z usług ulicznych fast foodów ani okolicznych restauracji, polecane są oferty „bed and breakfast” oraz „self catering”. Przy pierwszej opcji mamy w cenie hotelowego pokoju zapewnione śniadanie, przy drugiej natomiast o wyżywienie dbamy sami.

Jak wybrać najlepszą ofertę all inclusive? 

Najlepsza oferta all inclusive to przede wszystkim taka, która odpowiada naszym oczekiwaniom co do posiłków. Jeśli nie chcemy każdego dnia zastanawiać się, co zjeść i gdzie wybrać się na obiad lub po prostu podróżujemy całą rodziną i każdy z nas lubi co innego, to warto zafundować sobie jak najszerszy i dający duży wybór pakiet. Ma to jednak również swoje wady – dla osób o słabszej woli może się skończyć bardzo dużym obżarstwem i problemami żołądkowymi. Bardzo dobrze, jeśli do oferty dołączone są wycieczki fakultatywne, bo wtedy za ułamek standardowej kwoty możemy przeżyć dodatkowe emocje. 

Warto rozważyć wakacje w formule all inclusive. Powodem jest to, że gdy rozłożymy zwykły wyjazd na czynniki pierwsze i przeliczymy wszystkie koszty, okaże się, że bez tego pakietu jest dużo drożej.

A jak znaleźć najlepszą ofertę all inclusive? Tylko z równie dobrą porównywarką ofert, a taką ma strona PADO24! Umożliwi Ci ona zestawienie ze sobą najbardziej korzystnych ofert, co pomoże w dokonaniu wyboru nawet tym najbardziej wybrednym.  

Wystarczy wejść na PADO24, wybrać interesującą nas kategorię i posłużyć się opcją porównywania ofert. To szybki i prosty sposób, w dodatku zupełnie darmowy. Wejdź na PADO24 i przekonaj się sam!

Art. sponsorowany

Dodane: 19.04.16 | Odsłony: 14612

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie