Apel samorządowców do premiera w sprawie dróg lokalnych

11710.nsmed

Kandydujący do Sejmu RP Jerzy Materek przygotował apel do Premiera RP Mateusza Morawickiego o publikację wyników konkursu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pod apelem podpisali się samorządowcy z powiatów skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego i sandomierskiego.

Przypomnijmy, że gmina Starachowice ubiega się o dofinansowanie z FDS-u takich inwestycji jak: Przebudowa ‪ul. Krańcowej‬, budowa ‪ul. Moniuszki‬ na odcinku: od ul. 6 - go Września do ‪ul. Kieleckiej‬ oraz remont ‪ul. Fryderyka Lempe‬. - Gmina przystępuje do remontu mostu zlokalizowanego przy wymienionej ‪ul. Fryderyka Lempe‬, brak informacji o uzyskanym dofinansowaniu wstrzymuje inwestycje związaną z remontem tej ulicy, a to pozwoliłoby kompleksowo rozwiązać, ciągnący się od wielu lat, problem mieszkańców związany z fatalnym stanem nawierzchni ulicy. Przyspieszenie publikacji wyżej wymienionych list pozwoli na szybką realizację wymienionych zadań. Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia postępowań w celu wyłonienia wykonawców, mamy również środki finansowe zabezpieczone w budżetach na wkład własny. Każdy kolejny tydzień zwłoki oddala w czasie realizację tych, niezwykle istotnych dla nas i naszych społeczności inwestycji - mówi zastępca prezydenta ds. gospodarczych Ewa Skiba 

- Samorządy lokalne złożyły wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych. Według zapowiedzi rządzących w ramach programu mogą uzyskać dofinansowania do 80% wartości zadania. Maksymalny poziom dofinansowania to 30 mln zł. Te bardzo atrakcyjne dla samorządów zasady sprawiły, że wiele gmin i powiatów złożyło wnioski do programu licząc na szybką realizację zadań. Ostatecznej listy rankingowej wniosków, które uzyskają dofinansowanie nie opublikowano do dziś, tymczasem ogłoszono nabór do kolejnej edycji. Nabór skończył się 28 sierpnia. Taki sposób postępowania sprawia, że samorządy nie mogą ogłaszać lub rozstrzygać przetargów na realizację zgłoszonych zadań. Stąd apel do Premiera Mateusza Morawieckiego i jak najszybszą publikację listy zadań, które otrzymają dofinansowania. Pozwoli to na wybór wykonawców prac i realizację długo oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji - mówi inicjator listu Jerzy Materek.

Poniżej treść apelu do Premiera Mateusza Morawieckiego:  

„My niżej podpisani samorządowcy regionu świętokrzyskiego apelujemy do Pana Premiera o przyspieszenie publikacji ostatecznych list zadań powiatowych i gminnych, które uzyskają dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Na wymienionych listach znajdują się kluczowe, dla dalszego rozwoju naszych samorządów, zadania związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach oraz zapewnieniem mieszkańcom dojazdu do szkół, przedszkoli, szpitali, ośrodków zdrowia i posesji. Na realizację tych inwestycji mieszkańcy czekają od kilkudziesięciu lat.

Przyspieszenie publikacji ww. list pozwoli na szybką realizację wymienionych zadań. Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia postępowań w celu wyłonienia wykonawców.

Każdy kolejny tydzień zwłoki oddala w czasie realizację tych, niezwykle istotnych dla nas i naszych społeczności inwestycji.”

Dodane: 29.08.19 | komentarze (17)
Tagi:

Komentarze użytkowników

gość | 2019-08-29 10:19:32 napisał(a):

Ty się nie pchaj do przetargów bo się nie znasz.

do Gość | 2019-08-29 10:27:24 napisał(a):

Ciekawe czy to w godzinach pracy tak się robi kampanię wyborczą ?

Jarububu | 2019-08-29 11:20:42 napisał(a):

A gdzie Jarubas ?

a-a | 2019-08-29 13:07:56 napisał(a):

A Powiat złożył wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych na budowę wiaduktu na Zachodnich? Przecież w kampanii wyborczej MM i innych to było sztandarowe zadanie. Minął prawie rok i jakaś dziwna cisza.

aa | 2019-08-29 14:58:42 napisał(a):

Dopiero lans na zdjęciach jak odbiera promese na remont dróg a teraz pismo. Mam pytanie jakie ma pan w końcu wykształcenie ? A ile powiat ma swoich pieniędzy na wiadukt ze wyciąga łapę ?

Profesror Ciekawski | 2019-08-29 15:37:11 napisał(a):

Już widzę te opowieści dziwnej treści i tytuły w prasie " Jak to pod naciskiem Jerzego, Mateusz opublikował listy o dofinansowaniu w ramach FDS" !!!!. Pan jest przegrany w wyborach samorządowych po których w cudowny sposób zatrudnił Pana Piotr Babicki Starosta - kolega pańskiego syna. Mam nadzieję, że wybory zweryfikują ile jest Pan wart. To, że jeździ Pan z synem po regionie i pokazuje się jak "cyrkowe dziwo" i robi foty z kim popadnie to żałosne, a na dodatek chwali jakie to ma poparcie i kogo - to mam nadzieje zweryfikują ludzie przy urnach. Jak Pan ma dosyć "hipokryzji PiS", to ja pańskiej. Tak mam dosyć hipokryzji Jerzego Materka!!!!! I proponowałbym jeszcze podszkolić się u syna z obsługiwania mediów społecznościowych - bo jest w tym mistrzem, tam wszyscy są zadowoleni.

gość | 2019-08-29 17:38:26 napisał(a):

Nie mogę już na tego człowieka patrzeć. Konformista absolutny.Co z podzielnikami i biznesami żony w TST ?To nie jest normalne.Jak długo można ? Do czasu.

Bradziaga | 2019-08-29 17:59:23 napisał(a):

To jest niezła fucha.
Za 8 tys. miesięcznie,
pozować z pismami do zdjęć

tk | 2019-08-29 19:37:41 napisał(a):

Koszmarna historia.

gość | 2019-08-29 19:40:05 napisał(a):

Rolnik-biznesmen starachowicki.Nie na siebie .

Rebel | 2019-08-29 20:32:27 napisał(a):

Ale obrzydliwy typ.

Profesror Ciekawski | 2019-08-29 22:54:54 napisał(a):

I chyba jeszcze promocja była dziś w Animexie na kiełbasę wyborczą. MIx mixów w dobrej cenie na grilla w Suchedniowie. :) SMACZNEGO !!!!! oby się tylko jadem nie odbiła!!!!!

Bono | 2019-08-30 11:59:53 napisał(a):

Jak dostaniemy już dofinansowanie to co będzie powiat i miasto sprzedawać, aby zabezpieczyć wkład własny 20%. Ja tylko tak pytam, bo przecież na budowę Spalarni wkład własny to dziesiątki milionów a budowa wiaduktu w Dolnych Starachowicach to kolejne grube miliony, które trzeba jakoś wysupłać.

Lolek | 2019-08-30 12:05:04 napisał(a):

Można śmiało zapytać: czy to Dyzma naszych czasów na sterydach? i Czy wyborcy zagłosują takiego jegomościa? Ja tego nie kupuję.

analityk | 2019-08-30 13:01:36 napisał(a):

Synek pociaga za sznurki, chce żeby tatko przetarł mu szlaki przed następną kadencją. Ludzie nie głosujcie na takie NIC, choć trochę pomyślcie przed oddaniem głosu.

obserwator | 2019-08-30 20:41:50 napisał(a):

A idźże człowieku nie kompromituj się i tak nikt nie uwierzy, że jesteś doświadczonym, wartościowym samorządowcem, bo nie jesteś!!! Synalek znowu wykorzystał PO jak parę lat do tyłu, aż dziw bierze, że nabierają się na takie proste sztuczki.

gość | 2019-08-30 20:53:10 napisał(a):

Podzielniki bym kupił niedrogo.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie