Apel wojewody do jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej

13242.nsmed

Na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach opublikowany został apel Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza do jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. 

Treść poniżej: 

Dyrektorzy / Kierownicy podmiotów leczniczych POZ i AOS

Drodzy Koledzy, Szanowni Państwo

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za dotychczasowe zaangażowanie oraz wkład pracy personelu medycznego w trudnym okresie związanym z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS - CoV-2.

Panująca w ostatnich miesiącach sytuacja wywołana pandemią spowodowała, że pacjenci chorujący na inne schorzenia, niezwiązane z COVID-19, zostali pozbawieni możliwości skutecznego leczenia. Pragnę przypomnieć, że w przypadkach nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia się stanu zdrowia, świadczenie podstawowej opieki zdrowotnej czy w poradni specjalistycznej winno być realizowane w trybie nagłym, czyli w dniu zgłoszenia. Decyzję o przyjęciu pacjenta w trybie nagłym podejmuje lekarz.

Obecnie stabilizująca się sytuacja epidemiologiczna oraz nieograniczona i pełna dostępność do środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych płynów, tworzą warunki do podjęcia przez Państwa placówki pełnej działalności medycznej.

Ograniczenie się do udzielania pomocy jedynie w formie teleporady oraz przyjęcia „zza okienka” należy traktować jako dopuszczalną, aczkolwiek jedynie zarezerwowaną do szczególnych sytuacji, formę przyjęć pacjentów. Brak bezpośredniego dostępu do lekarza stawia pacjentów w stanach nagłego pogorszenia zdrowia w bardzo trudnej sytuacji.

Mając na uwadze powyższe, system ochrony zdrowia musi niezwłocznie powrócić do normalnego funkcjonowania w nowych warunkach z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Proszę zatem o niezwłoczne wznowienie normalnego funkcjonowania Państwa placówek AOS i POZ, oczywiście z zachowaniem stosownych reżimów sanitarnych związanych z epidemią SARS - CoV - 2. 

Fot. FB ŚUW

Dodane: 01.07.20 | Odsłony: 203 | komentarze (11)

Komentarze użytkowników

WYMUSZONY APEL | 2020-07-01 13:05:24 napisał(a):

Czy to wszystko co może zrobić wojewoda ??????????

XXX | 2020-07-01 13:19:20 napisał(a):

"Prosić" to sobie pan wojewoda może - żonę, żeby mu obiad podała. Zakłady opieki zdrowotnej nie działają na prośby. Kolejne farmazony pod publiczkę przed druga turą.

gość | 2020-07-01 13:55:57 napisał(a):

Nasz szpital działa pod dyktando prezydenta a nie starosty.Pamietacie te fotki na oddziałach ,peany powitalne na cześć jednego z lekarzy i tym podobne fanaberie.Miasto i powiat to "prywatne folwarki" Czekam kiedy wam podniosa podatki,opłaty za smieci i ceny wody ciepła i ścieków .Ale wcale mi was nie żal-ja na szczęście mieszkam tam gdzie wójtowa jest ok.

gość | 2020-07-01 14:01:10 napisał(a):

To chyba bardzo daleko stąd mieszkasz.

gość | 2020-07-01 14:23:51 napisał(a):

Dzięki Bogu działa bez prezydenta,jeszcze tam go brakowało.Niech się zajmie miastem,bo za to mu płacą.Nie mylić lansu i foci z zarządzaniem.

Er 5 | 2020-07-01 15:58:11 napisał(a):

Doskonałe posunięcie. Ciekawe czy odgadłem 2-gi jego etap?. XD

Plan | 2020-07-01 16:10:35 napisał(a):

Z tego wynika ,że nie ma żadnego planu uruchomienia normalnej opieki medycznej.
Ciekawe co z tych próśb wyniknie bo ja się obawiam , że nic...

Gość | 2020-07-01 19:40:40 napisał(a):

Czy to prawda, że Szary został ordynatorem ginekologii? Pamiętacie tego pana z czasów wcześniejszych....?

senior | 2020-07-01 20:37:51 napisał(a):

To nie prośby ale pociągniecie do odpowiedzialności tych leni co przez 4 miesiące nic nie zrobili aby leczyć ludzi i doprowadzili wielu do śmierci.

Odpowiedzialność | 2020-07-01 22:11:10 napisał(a):

Reasumując nikt za nic nie odpowiada . Mamy leczyć się sami i liczyć na wysłuchanie błagania wojewody, który jak widać też za nic nie odpowiada .Takiego bałaganu w służbie zdrowia nigdy nie było...

Mieszkaniec | 2020-07-03 19:00:40 napisał(a):

Ludzie są pozostawieni bez pomocy medycznej jakby nie istniały żadne procedury. Kręgielnie, baseny pootwierane, kina, wesela na 150 osób można robić, a poradnie i przychodnie zamknięte. Co będzie na jesieni? Teraz są warunki, bo epidemia trochę osłabła, można też spokojnie otwierać okna i wietrzyć. To co się dzieje, to już przesada.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie