Żart, nieodpowiedzialność 33-latka? Wszystkie służby w akcji

18653.nsmed

To nie były ćwiczenia. Mężczyzna zostawił w sklepie walizkę, a kiedy długo po nią nie wracał zarządca budynku podjął decyzję, aby wezwać służby, a pracowników ewakuować. Do zdarzenia doszło w środę 12 czerwca 2024 roku w Biedronce przy ul. Kolejowej w Starachowicach. 

W akcję zaangażowane były wszystkie służby: policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna, pogotowie gazowe, a na koniec przyjechali pirotechnicy z Rzeszowa. 

- Około godziny 12 w sklepie przy ul. Kolejowej mężczyzna pozostawił walizkę. Poprosił kasjerkę o jej przypilnowanie mówiąc, że zaraz wróci. Minęło kilka godzin, właściciel pakunku nie pojawił się. Wtedy zarządca budynku podjął decyzję, aby wezwać służby. Zgłoszenie do komendy policji wpłynęło przed godziną 16. Policjanci zabezpieczyli teren odgradzający budynek taśmą. W międzyczasie na miejscu pracował wezwany z Ostrowca Świętokrzyskiego policjant ze specjalnie szkolonym psem do wykrywaniu ładunków wybuchowych. Zwierzę nic nie wykryło. Po godzinie 22 na miejsce przybyli pirotechnicy z Rzeszowa. Po przeprowadzeniu całej procedury okazało się, że w walizce były rzeczy osobiste – mówi oficer prasowy KPP w Starachowicach mł.asp. Paweł Kusiak i dodaje, że policjanci ustalili właściciela walizki. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Dodatkowo poszukiwany do odbycia kilkumiesięcznej kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany. 

Zaangażowani w akcję pirotechnicy z Rzeszowa po przyjeździe na miejsce wykonali szereg czynności. Jeden z funkcjonariuszy w specjalnym kombinezonie wszedł do budynku. Następnie najprawdopodobniej przy użyciu kamery endoskopowej sprawdził zawartość walizki. Działania policjantów zajmujących się wykrywaniem materiałów wybuchowych trwały około godzinę. 

Cała akcja zakończyła się po godzinie 23. 

Dodane: 13.06.24 | Odsłony: 3949 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

poniżej | 2024-06-13 21:32:29 napisał(a):

I to byly prawdziwe cwiczenia.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie