Będzie II tura. Wybory prezydenckie w Polsce

13224.nsmed

O godzinie 21.00 zakończyła się cisza wyborcza związana z wyborami prezydenckimi. O urząd prezydenta Polski ubiegało się 11 kandydatów. Państwowa Komisja Wyborcza informowała o rekordowej frekwencji do godziny 17.00.

Wedle sondażu exit poll będzie II tura wyborów. Pierwsze miejsce zajął urzędujący prezydent Andrzej Duda, a na drugim miejscu Rafał Trzaskowski. Na trzecim miejscu Szymon Hołownia. 

W II turze zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. 

- Bardzo dziękuję. Wynik sprzed pięciu lat pobity. Dziękuję za to wsparcie. Dziękuję rodakom za frekwencję, niezależnie od tego na którego z moich kontrkandydatów głosowaliście. Dziękuję, że poszliście na wybory. Prawo wyborcze prowadzi do kształtowania demokracji, że państwo jest rządzone, jak chce większość obywateli. Byłem krytykowany, atakowany. Były ogromne społeczne oczekiwania, żeby poprawić byt ludzi. I po tych pięciu latach głosuje na mnie więcej osób. Wygrywam pierwszą turę i ta przewaga jest potężna. Gratuluje kontrkandydatom  - powiedział Andrzej Duda zaraz po ogłoszeniu wyników sondażowych. 

- To będą wybory pomiędzy Polską otwartą ,a Polską która szuka wroga. Pomiędzy tymi, którzy szanują prawa kobiet i tymi którzy tego nie robią. To będą wybory pomiędzy tymi, którzy mówią obywatelom, że coś im dali i tymi co mówią, że wszystko w Polsce zawdzięczamy waszej ciężkiej pracy. Pomiędzy tymi którzy szukają porozumienia tak jak ja i tymi którzy szukają konfliktu. Monopol władzy nigdy się dobrze nie kończy. Z takimi wynikami można iść bić się o Polskę - powiedział Rafał Trzaskowski. 

Prognozowana frekwencja wyniosła 62,9 proc. Badania exit poll dla TVP, Polsatu i TVN przeprowadziła firma Ipsos na próbie pół tysiąca lokali wyborczych.

Sondaż exit poll, to sondaż przeprowadzany przez agencję badawczą w dniu wyborów, w którym wyborcy wychodzący z lokali wyborczych odpowiadają na pytanie, na kogo głosowali.

Fot. Archiwum Starachowice-Net.pl 

Dodane: 28.06.20 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

Pol | 2020-06-29 17:49:43 napisał(a):

Pozoranctwo Pana Trzaskowskiego zwala z nóg! Odwracanie kota ogonem!

mieszkaniec | 2020-06-29 19:37:41 napisał(a):

za to pan Duda jest czysciutki jak kryształ, ile razy złamał konstytucje ile obiecał 5 lat temu widac po wymowie ze az kipi z niego nienawiśc, jedyny prezydent który przy pomocy parti tak podzielił naród

Do mieszkaniec | 2020-06-30 19:55:27 napisał(a):

Ty chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "nienawiść" jeżeli takie wypisujesz bzdety! Jesteś tak emocjonalnie zacietrzewiony,że nie odróżniasz dobra od zła! Proponuję się wyciszyć!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie