Będzie kontrola realizacji zamówienia na modernizację strzelnicy w Starachowicach

12980.nsmed

Komisja Rewizyjna w składzie: Kamiński Marek - Przewodniczący Komisji oraz Cheda Agnieszka, Sowula Marcin, Lipiec Rafał, będzie kontrolowała realizację zamówienia publicznego pn. „Modernizacja obiektu Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach”. 

- Do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Kielcach wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu naruszenia dyscypliny finansów publicznych od podmiotu nieuprawnionego do zawiadomienia tj. Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic - informuje rzecznik prasowy UM Iwona                                                                                     Tamiołło. 

Zawiadomienie o naruszeniu dyscypliny dotyczy realizacji inwestycji pn. „Modernizacja obiektu Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach”. W zawiadomieniu nie wskazano naruszeń konkretnych przepisów prawa. W związku z powyższym Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych zarządził o przekazaniu sprawy do Prezydenta Miasta Starachowice w celu wyjaśnienia czy w zakresie opisanym w przekazanej przez Stowarzyszenie informacji doszło do naruszenia dyscypliny finansów publicznych.

Rzecznik dyscypliny finansów publicznych właściwy w sprawach rozpoznawanych przez Regionalną Komisję Orzekającą w sprawach o naruszenie finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Kielcach przesłał zarządzenie o przekazaniu informacji o ujawnionych okolicznościach, wskazujących na naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Informacja dotyczy zawiadomienia złożonego do Rzecznika w sprawie realizacji zadania publicznego pn. „Modernizacja obiektu Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach”. W związku z tym, że Rada Miejska sprawująca nadzór nad jednostką samorządu obowiązana jest przekazać Rzecznikowi dyscypliny w terminie 3 miesięcy informację o podjętych działaniach, zlecenie Komisji Rewizyjnej przeprowadzenia kontroli jest zasadne.

Komisja Rewizyjna na czerwcową sesję ma przygotować  raport z kontroli i stanowisko. 

Archiwum artykułów dotyczących modernizacji strzelnicy [kliknij] 

Dodane: 24.05.20

Komentarze użytkowników

Żaden ptaszek we własne itd | 2020-05-24 08:06:57 napisał(a):

Taaa, a dzieci kontrolują wydatki rodziców?

gość | 2020-05-24 12:10:19 napisał(a):

Śmiać mi się chce z tego powtarzanego zdania o niewskazaniu konkretnych przepisów prawa.Rzecznik je pewnie wskaże i komisja rewizyjna a może jeszcze ktoś inny.Nie ma podmiotów nieuprawnionych do zawiadomienia,jeśli tak to skąd ta kontrola? To kolejne manipulowanie faktami i próba zbagatelizowania trwającej kontroli.Poczekajmy na opinię komisji rewizyjnej,która działa pod rygorami kodeksowymi.

gość | 2020-05-24 13:08:25 napisał(a):

"Ustawa o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych" mówi o zobowiązanych organach i innych podmiotach,nic nie mówi o nieuprawnionych. Zawiadomienie zobowiązany jest złożyć organ a informację może złożyć każdy kto podejrzewa naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

aga | 2020-05-24 14:26:42 napisał(a):

Sam fakt że ta inwestycja trwała prawie dwa lata dłużej budzi wiele kontrowersji.Co do sposobu wydatkowania pieniędzy też jest wiele znaków zapytania.Nie pytajcie urzędników odpowiedzialnych za ten bubel ale członków Stowarzyszenia i Świt zarządzający tym obiektem
Dowiecie się wszystkiego bo jak ćwierkają wróbelki to nawet prokuratura ma wrócić niebawem do tej sprawy.

Do aga | 2020-05-24 14:43:22 napisał(a):

Młyny sprawiedliwości mielą powoli. Wiadomo. Ale jak już ruszą, żadna siła ich nie powstrzyma.

tomasz | 2020-05-24 18:28:37 napisał(a):

Zakażeń w powiecie przybywa i przybywa .
A tutaj tylko tematy zastępcze.
Oby nie było jak w fabryce mebli w Kępnie gdzie z 4-rech zrobiło się 250 .
Informacji zero jak w starachowickim senepidzie.

gość | 2020-05-24 18:46:36 napisał(a):

To nie jest temat zastępczy,tylko rzeczywistość.A rzecznik dyscypliny finansów publicznych nie przekazał żadnej sprawy prezydentowi tylko poinformował organy gminy prezydenta i organ stanowiący i kontrolny nadzorujący prezydenta czyli Radę Miejską.Przecież Materek nie będzie kontrolował sam siebie.

gość | 2020-05-25 10:51:07 napisał(a):

Modernizacja Strzelnicy to modelowy,książkowy przykład jak nie należy prowadzić inwestycji.W innych miastach jacyś ludzie by za taką sytuacje musieli odpowiedzieć choćby zawodowo,ktoś to przecież prowadził i nadzorował za pieniądze podatnika.

Mieszkaniec | 2020-05-25 10:51:27 napisał(a):

cyt:" od podmiotu nieuprawnionego" ha, ha, ha, ha, ha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O Boże!!! Któż takich fachowców zatrudnia? Należy poczytać trochę prawa, na miły Bóg!!! Czy to przedszkole w końcu się skończy? W okolicznościach ewentualnych podejrzeń o czyny zabronione -czyli nie zgodne z prawem nawet zwykły "Kowalski" ma prawo i obowiązek takie nieprawidłowości zgłosić do odpowiednich służb - Szanowana Pani rzecznik. Nie ma czegoś takiego jak podmiot nieuprawniony w tym przypadku. A jeśli jest, to po pierwsze określa to Sąd a nie rzecznik Pana Materka, a po drugie jak już obecnie nam panująca władza uważa się ponad prawo to niech Pani rzecznik wyjaśni, "nieuprawniony podmiot" - czyli jaki?????? Konkrety!!! Ustawa, paragraf, art. i orzeczenie Sądu w tym zakresie. Do dzieła - lokalni politycy.

gość | 2020-05-25 11:22:45 napisał(a):

Nie ma nieuprawnionych ,są zobowiązane organy do zawiadomienia i inne podmioty do informacji.Rozumiem,że pani rzecznik chodzi o to,że organy nie zawiadomiły i to jest prawda ale Stowarzyszenie dało szeroką informację o możliwości złamania dyscypliny finansów publicznych i bardzo dobrze.

gość | 2020-05-25 11:26:49 napisał(a):

To kiedy koniec tej inwestycji ?Nikt z radnych nie zapytał ? O karcie dużej rodziny też cisza,już nikomu nie przeszkadza odebranie tych uprawnień.Oczywiście okaże się,że odebrała Rada Miejska ha ha.Żal tych miejskich radnych,pogubili się zupełnie.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie