Będzie remont targowiska i hal targowych w Starachowicach

20858.nsmed

Miasto Starachowice pozyskało ponad 4,5 miliona złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Środki zostaną przeznaczone na trzy zadania realizowane w ramach rewitalizacji miasta. Największa część inwestycji dotyczy drugiego etapu modernizacji targowiska miejskiego.

Konferencja prasowa dotycząca nowych inwestycji odbyła się właśnie na terenie targowiska. Prezydent Starachowic Marek Materek podkreślał, że to jedno z długo wyczekiwanych zadań.

- Miasto Starachowice z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzymało kolejne środki finansowe. Wygraliśmy w konkursie związanym z rewitalizacją miast. Na ten cel do Starachowic popłynie ponad 4,5 miliona złotych – mówił prezydent miasta Marek Materek.

Drugi etap modernizacji targowiska obejmuje między innymi rozbudowę systemu kanalizacji deszczowej, wykonanie nowego ogrodzenia, oświetlenia oraz nawierzchni, szczególnie w części targowiska, gdzie odbyła się konferencja.

Planowana jest również gruntowna modernizacja dwóch hal targowych. Obiekty zostaną poddane termomodernizacji, pojawią się nowe połacie dachowe, instalacje fotowoltaiczne oraz magazyny energii.

- Powstanie farma fotowoltaiczna, powstaną magazyny energii, więc będziemy bardziej ekologiczni, bo będziemy produkowali swoją energię elektryczną, która będzie zasilała te obwody, które są w najbliższym otoczeniu targowiska i na samym targowisku miejskim – zapowiadał prezydent.

Miasto chce prowadzić prace bez zamykania handlu

Podczas konferencji prezydent został zapytany o to, w jaki sposób miasto zamierza zabezpieczyć interesy osób prowadzących działalność na targowisku podczas realizacji inwestycji.

- O tym w najbliższym czasie będziemy rozmawiać z samymi zainteresowanymi. Najpierw przygotujemy taką propozycję, w jaki sposób te prace będą mogły być prowadzone, tak aby działalność gospodarcza na targowisku także mogła być w tym samym czasie prowadzona – odpowiedział Marek Materek.

Jak zaznaczył prezydent, inwestycja będzie wiązała się z utrudnieniami, jednak szczegóły organizacji prac mają zostać uzgodnione między innymi z najemcami oraz stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Skwer pod Skałkami z kolejnym etapem zmian

Drugim projektem realizowanym dzięki pozyskanemu dofinansowaniu będzie drugi etap zagospodarowania skweru pod Skałkami przy ulicy Zakładowej.

Jak podkreślano podczas konferencji, zakres prac został przygotowany na podstawie konsultacji społecznych z mieszkańcami. Na terenie skweru pojawią się dodatkowe chodniki, ławki, kosze na śmieci, nowe oświetlenie oraz nasadzenia zieleni.

Mapy dla osób niewidomych

Trzecie zadanie dotyczy przygotowania specjalnych map z alfabetem Braille’a. Zostaną one zamontowane w Centrum Aktywności Społecznej na Osiedlu Wzgórze oraz w budynku Parku Kultury.

- Te zadania wynikają z gminnego programu rewitalizacji i to są jedne z ostatnich zadań, które w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji tej starej edycji będziemy realizować – mówił prezydent Starachowic.

Jak zaznaczył Marek Materek, większość inwestycji zapisanych ponad 10 lat temu w programie rewitalizacji została już wykonana lub jest obecnie realizowana. Dodał również, że pozyskane środki zewnętrzne pozwolą ograniczyć wydatki z miejskiego budżetu i umożliwią realizację kolejnych inwestycji w przyszłości.

Dodane: 28.05.26 | Odsłony: 1516 | komentarze (32)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Wix | 2026-05-28 16:40:40 napisał(a):

Ktoś chce targ do ruiny doprowadzić...

ada | 2026-05-28 16:46:28 napisał(a):

starachowiczanka potrafi

No | 2026-05-28 21:56:57 napisał(a):

To życzę powodzenia handlującym na targu,znając organizację i terminowość realizacji fanaberii wodza to wam bardzo współczuję.

Megi | 2026-05-29 08:04:00 napisał(a):

Czy targowisko będzie działało w czasie remontu tak jak Piachy?

Max | 2026-05-29 09:55:33 napisał(a):

O Boże! Zrobią tak jak z dawnym "Manhatanem", gdzie handel zanika na rzecz seniorów...Zostawcie nam targowicę, my tam lubimy kupować, nie chcemy luksusów!

Mieszkanka | 2026-05-29 09:57:07 napisał(a):

Nasadzenia czyli wyrzucenie pieniędzy. Gdzie się podziały nasadzenia w parku? Monitoring nic nie zarejestrował? Masakra

Wezyr | 2026-05-29 11:34:21 napisał(a):

Czy miasto zadba aby ten remont odbył się w sposób nie uderzający w tam handujących?

Czy miasto ma przemyślaną rozbudowę, czy za jakiś czas będzie kolejna? Czy przy poprzednim remoncie płyty targowiska nie wykonano prac kanalizacyjny? Bo jakoś mi się kojarzy że tak była tłumaczone kosmiczna oferta ktora wygrała.

dr | 2026-05-29 17:40:49 napisał(a):

gdzie komentarz ... nic nie będzie!

trolololo | 2026-05-29 17:46:54 napisał(a):

czas na rozliczenia juz wkrotce zaglosuje na kandydata ktory rozliczy materka i nieprawidlowosci zglosi do prokuratury

Mam | 2026-05-29 18:47:28 napisał(a):

Coś lepszego,wodzunio od klakierów dostał absolutorium,ale nijak nie można tego skomentować.Otwieram ranking dlaczego?

tomasz | 2026-05-29 19:38:40 napisał(a):

Jak złapie się za to firma która remontuje ulicę Westerplatte to dwa lata nie wyjęte. Jak na razie kopią cały czas w tym samym miejscu około 3 tygodnie .

polonistka | 2026-05-29 21:03:46 napisał(a):

Zarżnęli handel na dolnych, zarżną i we wschodnich...Zjazdy, objazdy, ograniczenia... Część przeniesie się na targ do Ostrowca...i tak zresztą już tam wszystko jest. A u nas tylko telenowele starachowickie

rumcajs | 2026-05-30 08:16:37 napisał(a):

droga polonistko; powiedz mi gdzie na dolnych był handel ? i co mają wspólnego zjazdy, objazdy, ograniczenia ? i czy widziałas targ w ostrowcu ???

arti | 2026-05-30 15:09:27 napisał(a):

gruntowny remont hal bez zamykania handlu? no geniusze po prostu geniusze

Do rumcajs | 2026-05-30 21:28:51 napisał(a):

Debil jesteś

rumcajs | 2026-05-31 08:46:31 napisał(a):

moze jestem debil ale chciałbym abys poparł/a to jakimis argumentami, np. conajmniej trzema ! bo hejtowac to kazdy potrafi !

smref | 2026-05-31 08:52:20 napisał(a):

przyznaje racje rumcajsowi, w ostrowcu targ to 1/8 tego co mamy w starachowicach ! a handel w dolnych opierał sie raptem na kilku małych sklepikach, był jeden nocny ale ponad rok temu został zamkniety i teraz rolą dolnych jest byc w zgodzie z przyrodą (pasternik)
oraz usługami które jeszcze istnieja !

asia | 2026-05-31 10:06:13 napisał(a):

po co remontować targ jeśli:
1. większość sprzedających przeniosła się do butików
2. miasto się wyludnia
3. są inne potrzebniejsze inwestycje np. przystosowanie terenów pod nowe zakłady pracy

Ojej Ojej | 2026-05-31 21:20:34 napisał(a):

To gdzie teraz będą politycy chodzić przed wyborami z ciasteczkami

rumcajs | 2026-05-31 22:34:09 napisał(a):

jesteś tylko parszywym hejterem w osobie wełnianej istoty ! nawet cie nie stac na odwagę aby sie odezwać !

opamietaj sie juzek | 2026-06-01 08:24:02 napisał(a):

materek opamietaj sie z wydawaniem naszych pieniedzy

OHM | 2026-06-01 09:22:09 napisał(a):

Targowica spełnia w tej chwili swoją funkcje wiec ale kto wie, może remont sprawi że będzie spełniała jeszcze lepiej ale chciałbym żeby może najpierw były kończone w terminach remonty które się wloką jak np remont Bohaterów Westerplatte gdzie 500 m remontowanych jest już chyba z rok.

trolololo | 2026-06-01 12:04:33 napisał(a):

szkoly w oplakanym stanie chca zamknac 12 a targowicy im sie zachcialo

filozofia | 2026-06-01 14:02:33 napisał(a):

To jest strategia, w mieście seniorów robi się targowice żeby głosowali. Ale jak będą dobrzy kandydaci opozycyjni, dobre działania to wygra PIS lub KO.

Mieszkanka | 2026-06-01 14:12:06 napisał(a):

Proszę zrobić chociaż stragany z zadaszaniem dla sprzedających. Te cygańskie baldachimy szpetnie wyglądają i przypominają słusznie minioną epokę handlu wszelakiego rodzaju, byle czym i jak. Przykro patrzeć jak sprzedający i kupujący, zależnie od pory roku zmagają się z palącym słońcem, deszczem , śniegiem. Ten widok przypomina tymczasowe, dawne tureckie obozowiska. Czy jesteśmy w Europie?

Do OHM | 2026-06-01 16:14:09 napisał(a):

Czy znasz jakąś inwestycję zakończoną terminowo,przypomnij?.

Artur | 2026-06-02 11:20:38 napisał(a):

Mają rację ci co nie wierzą w brak utrudnień, już zaczęli ułatwiać pracę sprzedającym na targu ci na warzywach mają zlikwidować namioty, stoiska bo po co mają mieć lżej skoro dźwigają czasem przysłowiowe kilka ton to albo przyjadą dwoma samochodami albo będą sprzedawać z ziemi! A przy upalnym lecie parasol nie wiele ochroni to przynajmniej pognija szybciej i zwiędną warzywa i owoce, a do darmowo w deszcz przynajmniej chłopy się umyją bo parasol sam im nie wystarczy, a to będzie skutkować tym że ludzie zmniejsza chcąc zakupów na targowisku bo będzie naturalną koleją towar mnie świeży a szumne hasło było nie będzie utrudnień dawny kierownik wiedział co zrobić z tymi którym teren remontowany był no tag ale on dbał i o plac i o ludzi

Artur | 2026-06-02 13:09:03 napisał(a):

I jeszcze jedno może by ktoś podejmujący decyzje no przyjechał o czwartej i tylko postał nie pracował postał i zobaczył jak praca wygląda

DO SMREF | 2026-06-02 15:28:54 napisał(a):

Stella nocny sklep na dolnych jest cały czas, dlaczego kłamiesz?

Mieszkanka. | 2026-06-02 19:07:02 napisał(a):

Stragany z zadaszeniem. Na straganie warzywa, owoce. Trwałe zadaszenie. Albo konstrukcja stalowa z zadaszeniem , a w niej ustawione stragany.

do wariatki mieszkanki | 2026-06-02 19:49:55 napisał(a):

no to wybuduj to ze swojej emeryturki z urzędu miasta, stragany z zadaszeniem dla handlarzy i hurtowników

arti | 2026-06-03 16:33:01 napisał(a):

a podobno prezydent chce się wzorować n porządku w Ostrowcu a jak tam jest jest np hala itd wzorować się to patrzeć na całość proste jak poł metra sznurka w kieszeni

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl




Ostatnie komentarze w serwisie