Będzie remont wewnątrz budynku Parku Kultury

14398.nsmed

Efektem wizyty Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotra Glińskiego w Starachowicach jest przyznana miastu dotacja na remont wewnątrz budynku Parku Kultury - kiedyś Starachowickim Centrum Kultury przy ulicy Radomskiej w Starachowicach - powiedział w poniedziałek 22 lutego br. podczas spotkania z dziennikarzami prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec. 

- Chciałem panu prezydentowi powiedzieć, że pan Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał środki dla gminy Starachowice w tej materii - poinformował prezydenta Materka poseł Lipiec na konferencji, po czym dodał, żeby włodarz Starachowic zarezerwował sobie czas we wtorek na wizytę w Warszawie. 

- Serdecznie dziękuję panu posłowi, a za pana pośrednictwem panu premierowi Piotrowi Glińskiemu za kolejne pozytywne informacje dla naszego miasta. Te informacje, które przekazał pan poseł umożliwią nam zorganizowanie przetargu na zagospodarowanie, remont całościowy budynku Parku Kultury. Budynek dawnego, zakładowego Domu Kultury od kilkudziesięciu lat czekał na poważne prace remontowe wewnątrz. Do tej pory zrealizowano salę widowiskową. W tej chwili wybraliśmy wykonawcę na zagospodarowanie otoczenia Parku Kultury, ale przed nami ogromne prace remontowe wewnątrz budynku. Stworzymy windę dla osób niepełnosprawnych, przygotujemy remonty pomieszczeń, zaplecza sanitarnego, zaplecza, które znajduje się za sceną. Wszystko to zmieni swe oblicze, a będzie to możliwe dzięki wsparciu m.in. ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do tego dodamy środki europejskie i staramy się również o środki w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówił prezydent Marek Materek. 

- Jutro [wtorek 23 lutego - przypis red.] panie prezydencie do Warszawy jedziemy. Na 14.00 proszę sobie czas zarezerwować - powiedział starachowicki parlamentarzysta do prezydenta Materka, gdy ten zakończył swoją wypowiedź. 

Fot. starachowice.eu

RemondisReklama

Dodane: 23.02.21 | Odsłony: 1281 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

poniżej | 2021-02-23 08:46:22 napisał(a):

Aby cały remont miał sens należy naj sam pierw wykonać porządny projekt zwłaszcza od strony artystycznej. Nie widzę tu innej możliwości jak zlecenie tego zadania autorowi logo.

widzenia | 2021-02-23 08:49:39 napisał(a):

Przychodzi Pan Gliński do księgarni i pyta:

Gliński: Czy są książki z dziedziny historii?
Kasjer: Tak, są.
Gliński: A czy są kroniki Galla?
Kasjer: Anonima?
Gliński: A to do widzenia

gość | 2021-02-23 08:56:56 napisał(a):

27.06.2018 Starachowice-net.pl :
Marek Materek z poparciem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zaakceptował kolejne kandydatury na Prezydentów miast. Taka informacja pojawiła się we wtorek 26 czerwca na stronie internetowej partii. W jesiennych wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość poprze Marka Materka, jako kandydata na prezydenta Starachowic.

do widzenia. | 2021-02-23 09:10:29 napisał(a):

Błysnąłeś intelektem że cho cho.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie