Bezpłatna cytologia w ramach kampanii „Piękna, bo Zdrowa”

11266.nsmed

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach i Ogólnopolska Organizacja „Kwiat Kobiecości” zapraszają Panie na darmową i kompleksową diagnostykę ginekologiczną w ramach kampanii społecznej „Piękna, bo Zdrowa”.  Tegoroczne działania pod kątem walki z rakiem szyjki macicy prowadzone są w sześciu polskich miastach: Wrocławiu, Łodzi, Zabrzu, Chrzanowie, Warszawie i Starachowicach. W ramach akcji profilaktycznej kobiety mogą skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych - bez względu na wiek i termin pobieranej cytologii.

Badania będą wykonywane w terminie od 13 maja do 14 czerwca 2018 roku. 

To już X edycja kampanii społecznej organizowanej w celu zwiększenia świadomości Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. Tegoroczny przekaz nakierowany jest na dowartościowanie kobiet i ukazanie im powodów, dla których one i ich zdrowie są ważne. 

W tym roku do badań profilaktycznych zachęcają mężczyźni. Ambasadorami jubileuszowej edycji są: Łukasz Konopka, Dawid Kwiatkowski, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny i Maciej Orłoś, a hasłem „Drogie Panie, Wasze zdrowie!” #ZDROWIEPAŃ. 

„Mężczyźni mają duże możliwości na tym polu, żeby porozmawiać ze swoimi kobietami, żeby namówić je do tego, żeby się przebadały.” - mówi Andrzej Piaseczny, jeden z Ambasadorów kampanii „Piękna, bo Zdrowa” 2019. A my liczymy, że tak się stanie i mieszkanki powiatu starachowickiego skorzystają z badań profilaktycznych.

Cytologia będzie pobierana w Poradni Położniczo – Ginekologicznej (pok. 6) zlokalizowanej na parterze za Punktem Informacyjnym. Ze względu na ograniczoną pulę badań obowiązują zapisy. 

Chęć uczestnictwa w akcji profilaktycznej należy zgłaszać telefonicznie pod numerem (41) 273-92-13. Zapisy prowadzone są wg. poniższego harmonogramu:

poniedziałek: 07:30 -15.05

wtorek:            07.30 -15.05

środa:            12.25 -19.00

czwartek:        08.30 -17.00

piątek:            07.30 -15.05

Terminy badania będą uzgadniane indywidualnie. Każda Pani, która skorzysta z badania, otrzyma upominek ufundowany przez sponsorów akcji.

Warto wiedzieć!

Z myślą o skuteczności profilaktyki, w ramach działań Organizacji Kwiat Kobiecości, powstała aplikacja – Niezapominajka, przypominająca o podstawowych profilaktycznych badaniach dla kobiet oraz ich partnerów. Aplikację można będzie pobrać za darmo w sklepach z aplikacjami.

Info: PZOZ

Dodane: 10.05.19 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

prostata | 2019-05-10 18:39:47 napisał(a):

Panie mają zapewnione badania przesiewowe i bardzo dobrze a co z druga połową przecież większość męszczyzn boryka się z rakiem prostaty. Jak na ironię na plakacie badań dla kobiet jest pięciu facetów, których to badanie w ogule nie dotyczy. Brawo PZOZ macie poczucie humoru pogratulować.

G | 2019-05-13 21:30:55 napisał(a):

Człowieku... Miałeś kiedyś słownik w ręku? Przecież aż boli, jak to się czyta

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie