Bilans weekendu i poniedziałkowego poranka

11866.nsmed

W trakcie weekendu i dzisiejszego poranka policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali, aż 9-ciu kierujących pojazdami którzy znajdowali się pod wpływem działania alkoholu. W dwóch przypadkach kierowcy samochodów spowodowali zagrożenie w ruchu drogowym.

Przez weekend na terenie powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali 5-ciu kierujących, którzy poruszali się na tzw. podwójnym gazie. W piątek po południu na ul. Benedyktyńskiej nietrzeźwy kierujący, 22- letni obywatel Ukrainy poruszając się skodą uderzył w zaparkowane BMW. Kierujący miał ponad 1,5 promila. Został on zatrzymany, a pojazd którym się poruszał został odholowany na policyjny parking. W drugim przypadku w sobotę późnym wieczorem kierujący renaultem, 62- letni mieszkaniec Starachowic, mając w organizmie blisko 2 promile wjechał w ogrodzenie posesji. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Tylko podczas dzisiejszego poranka policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali czwórkę kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Nadrzędnym celem kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy, kto nie ma pewności co do swojego stanu trzeźwości zawsze może przyjść do najbliższej jednostki Policji i sprawdzić jego stan.

Pamiętajmy! Kierujący, który porusza się pojazdem będąc pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie, stanowi zagrożenie zarówno dla siebie jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Opr. PK

Źródło: KPP Starachowice

Dodane: 07.10.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie