Przed budynkiem II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach odbyła się dziś konferencja prasowa dotycząca planowanej termomodernizacji szkoły. Władze Powiatu Starachowickiego poinformowały o pozyskaniu blisko 6 milionów złotych netto dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy.
O szczegółach inwestycji mówił starosta Piotr Babicki.
- Powiat Starachowicki pozyskał blisko 6 milionów złotych na termomodernizację II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. To szkoła, która najdłużej czekała na swój kompleksowy remont – powiedział starosta.
Jak podkreślał, środki pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Powiat równolegle prowadził działania związane z przygotowaniem dokumentacji, przetargiem i harmonogramem prac.
- Jesteśmy już po przetargu, który właśnie rozstrzygamy, więc jest wielce prawdopodobne, że w przyszłym tygodniu podpiszemy umowę z wykonawcą tej inwestycji – dodał Piotr Babicki.
Starosta poinformował również, że podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu środki zostaną formalnie wprowadzone do budżetu Powiatu Starachowickiego. Samorząd dołoży do inwestycji blisko 3 miliony złotych własnych środków.
- Na dzień jutrzejszy na realizację tej inwestycji zabezpieczone będzie 8 milionów i 800 tysięcy złotych – mówił starosta.
Zakres planowanych prac przedstawiła wicestarosta Małgorzata Galas-Bąba.
- Będziemy docieplać ściany, wymieniać i docieplać dach, wymieniać stolarkę okienną i drzwiową, a także instalacje wewnątrz budynku: elektryczną, centralnego ogrzewania i sanitarną. W ramach tych prac zostaną również zmodernizowane wszystkie łazienki – wyliczała wicestarosta.
Inwestycja ma zostać zrealizowana do jesieni tego roku. Władze powiatu liczą, że intensywne prace uda się prowadzić głównie w okresie wakacyjnym, co ułatwi organizację funkcjonowania szkoły.
Głos podczas konferencji zabrała także dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach Ewa Sajór-Ruszczak.
- Jesteśmy przeszczęśliwi, że wreszcie ten historyczny moment nastąpił, że II Liceum Ogólnokształcące będzie szkołą odnowioną i nowocześnie wyglądającą. Jesteśmy wdzięczni, szczęśliwi i bardzo dziękujemy wszystkim, którzy do tego się przyczynili – powiedziała dyrektorka szkoły.
Jak podkreślano podczas konferencji, budynek II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach funkcjonuje od 62 lat i dotychczas nie przechodził kompleksowej termomodernizacji. Poza wymianą okien na początku lat 2000 nie realizowano większych prac związanych z dociepleniem czy modernizacją zewnętrzną obiektu.
Dodane: 14.05.26 | Odsłony: 811 | komentarze (12)Dixon | 2026-05-14 11:31:00 napisał(a):
Jak nic nie potrafią to wyjechali xd
@Mieszkaniec | 2026-05-14 11:35:06 napisał(a):
I kto przyjedzie pracować dla tych inwestorów? Ta wąska grupa młodych, której nie wyszła matura, czy ta większość, którą opłaca się zatrudnić ze względu na emeryturę i grupę inwalidzką? A, czekaj, żadni z nich. Przyjadą studenci z Azji i Ameryki Południowej.
Ech.
Do dixon | 2026-05-14 11:40:29 napisał(a):
Oświeć mnie bo tak debilny wpis może zrozumieć tylko jego autor.
do do dixon | 2026-05-14 11:47:47 napisał(a):
Czego nie zrozumiał? Prostej wiadomości, jak masz takich samych znajomych to slabo z tobą i z nimi xd
Do powyżej | 2026-05-14 12:17:31 napisał(a):
Rozwiń swój intelekt i rozwiń swoją myśl bo chyba sam jej nie kumasz.
Do dixon | 2026-05-14 12:32:04 napisał(a):
Zobaczymy jaki bedziesz kozak za parę lat jak miasto się skurczy. Jeszcze zapłaczesz za tymi młodymi ktorzy pouciekali.
Dokładnie powyżej | 2026-05-14 14:27:42 napisał(a):
Kurczy to ci się "mózg" w ogromnym tempie xd
ab_road | 2026-05-15 16:55:33 napisał(a):
"jak sie miasto skurczy" .... dawno sie tak nie usmialem :))))))))))))))
ab_road | 2026-05-15 16:57:37 napisał(a):
a tak swoja droga... ludzie! to przeciez dobra wiadomosc! A pierwszy post: "ale po co". To naprawde pokazuje starachowickiego ducha w swietnej forie.
Do ab_road | 2026-05-15 18:11:36 napisał(a):
Przesmiewajac problem, nie sprawia się że on magicznie znika.
K | 2026-05-15 19:35:11 napisał(a):
Dla elit wielkomiejskich wyludnianie się prowincji to źródło zysku, a elity z prowincji już są gotowe sprowadzać sobie tanią siłę roboczą z zagranicy, byle oszczędzić.
Ten problem można rozwiązać tylko centralnie, ale nie mobilizuje on w żadnym stopniu społeczeństwa.
A że szkołę wyremontują to dobrze.
pechowym zbiegiem okoliczności to jest...
a gdzie zdjęcie ciepłego z e colą? tam...
a co tam robi mm? kolejna okazja na fotkę?
"prezes pwik jerzy miśkiewicz wyjaśnił, że...
jak wybucha jakaś afera w spólce gminy...
Mieszkaniec | 2026-05-14 10:53:02 napisał(a):
Ale po co? Państwo dobrze wiedzą jaka jest demografia. Jeszcze parę lat i szkoły trzeba będzie zamykać. Lepiej przeznaczyć pieniadze na ściąganie inwestorów bo bezrobocie rośnie. Ostatnio kolejni znajomi wyjechali za robotą z tego miasta.