Budynek Starostwa Powiatowego nieczynny dla interesantów. Co z rejestracją pojazdów?

12508.nsmed

Starostwo Powiatowe w Starachowicach jest nieczynne dla interesantów, natomiast nie przerwało pracy. Kontakt z urzędnikami JEST możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie. 

Starostwo zachęca do załatwiania spraw przez profil zaufany. Osoby, które go nie mają, mogą go potwierdzić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, bez konieczności wizyty w urzędzie. Interesanci będą przyjmowani tylko w wyjątkowych wypadkach, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu daty i godziny wizyty. Nieczynna jest  Kancelaria Ogólna. Do budynku Starostwa Powiatowego w Starachowicach wpuszczani są jedynie pracownicy. Placówka zajmująca się ubezpieczeniami będzie nieczynna.

Rejestracja pojazdu 

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2020 r. na właścicieli pojazdów, którzy nie zgłoszą nabycia lub zbycia pojazdu w ciągu 30 dni, nakładana będzie kara administracyjna w wysokości od 200 do 1000 zł. Dotyczy to pojazdów zakupionych w Polsce oraz sprowadzonych z krajów UE po 31 grudnia 2019 r.

Do Wydziału Komunikacji trzeba zgłaszać się osobiście. Nie można w Starachowicach wykonać rejestracji pojazdu bez wizyty w urzędzie. Jak to się ma do obecnej sytuacji i nie przyjmowania interesantów? 

Odpowiada rzecznik Zarządu Powiatu Anna Ciesielska. 

Aktualnie nie ma odgórnych wytycznych w sprawie wymierzania kar z tytułu niedokonania w 30-dniowym terminie rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej albo niezgłoszenia w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju, w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego. Niemniej jednak Starosta Starachowicki, opierając się na opinii Związku Powiatów Polskich, zdecydował o niekaraniu osób, które z powodu wprowadzonych obostrzeń nie zdążą w terminie zarejestrować pojazdu sprowadzonego z innego kraju UE, lub zgłosić nabycia/ zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju.

Niedopełnienie obowiązków z powodów związanych z epidemią koronawirusa, w szczególności konieczności dostosowania się do zaleceń władz publicznych lub ze względu na ograniczenie funkcjonowania właściwego wydziału komunikacji, stanowi siłę wyższą wyłączającą odpowiedzialność z tytułu dokonanego naruszenia.

***

Aktualny wykaz telefonów i adresów mailowych do pracowników poszczególnych wydziałów, biur i stanowisk [kliknij]

Dodane: 17.03.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

rodzic | 2020-03-17 19:25:58 napisał(a):

Wszystko pozamykane żeby się nie zarażać. A co z wizytami w poradni psychologiczno pedagogicznej? Tam też dzieci mogą się zarazić , rodzice także , nie mówią pracownikach.

interesant | 2020-03-17 19:58:58 napisał(a):

Dzisiaj po 13 nikt nie odbierał telefonu ani w starostwie ani w orzecznictwie. Do której godziny są czynne?

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie