Catering w starachowickich przedszkolach? Wyjaśnia prezydent Marek Materek

12241.nsmed

W ostatnim czasie pojawiły się nieoficjalne informacje, że gmina Starachowice zamierza w swoich przedszkolach wprowadzić catering. Prezydent miasta Marek Materek wyjaśnia. W mediach społecznościowych zamieścił dziś po godz. 21.00 informacje na ten temat. Treść poniżej.

Starachowickie Smaki

Od września 2020 roku posiłki dla naszych przedszkolaków będą przygotowywane w jednej miejskiej kuchni. Dzieciaki nie zauważą zmiany, ponieważ nadal będą otrzymywały pełnowartościowe posiłki podawane w taki sam sposób jak dotychczas przez pracowników przedszkoli w swoich placówkach. Cena posiłków jak dotychczas będzie obejmowała jedynie koszt tzw. wsadu do kotła.

Co ważne, będą to posiłki przygotowywane przez najlepszą kadrę, która zatrudniona jest w naszych przedszkolakach. Nikt z pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony nie straci pracy.

Czemu nastąpią zmiany?

Dzięki zmianom uzyskamy docelowo ok 800 tys. zł oszczędności rocznie.

Kuchnia Starachowickie Smaki powstanie na bazie kuchni w Szkole Podstawowej nr 13 poprzez przyjęcie pracowników z innych naszych placówek.

Kuchnia w SP 13 była budowana przed laty z zamiarem wydawania posiłków dla ok 3 tysięcy dzieci. Obecnie wydawanych jest tam ok 325 posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 i Przedszkola Miejskiego nr 10.

Posiadamy tam ogromne powierzchnie, pomieszczenia kuchni i zaplecza, które są odebrane i stale kontrolowane przez Sanepid.

Dach Szkoły Podstawowej nr 13 został wyposażony w panele fotowoltaiczne, które produkują energię na potrzeby szkoły. Bilans roczny wychodzi nam bliski zera. Dzięki temu oszczędności powinnismy uzyskać także na zakupie energii i gazu.

Płatność za posiłki będzie dokonywana na wskazany w przedszkolu numer konta bankowego. W razie opóźnienia w płatności intendent prześle przypomnienie o konieczności dokonania opłaty.

Kuchnia w jednym miejscu oznacza także mniejsze wydatki na zakup specjalistycznego sprzętu. Część sprzętów trafi do kuchni SP 13 z przedszkoli, część zakupimy dzięki środkom zewnętrznym, które pozyskamy.

Dzięki jednej kuchni łatwiej będzie negocjować ceny produktów z dostawcami, którzy zamiast w 8 lokalizacji będą musieli dowieźć je w jedno miejsce.

Co istotne dla kadry zatrudnionej w naszych placówkach, dzięki oszczędnościom wygenerowanym w ten sposób uda się dokonać podwyżek dla pracowników, którzy otrzymali podwyżki mniejsze niż 200 zł brutto na etat.

Zmiany, które zostaną wprowadzone pomogą nam także w lepszym poradzeniu sobie z kolejnymi obowiązkami nakładanymi na samorządy, które nie mają pokrycia w środkach otrzymywanych od rządu. Przykładem są podwyżki płacy minimalnej plus podwyżki wynagrodzeń w oświacie bez odpowiedniego wsparcia finansowego.

W naszym mieście subwencja oświatowa w 2020 to 29.2 mln zł a wynagrodzenia i pochodne nauczycieli, pracowników szkół i przedszkoli to 41,3 mln zł. Dla samych nauczycieli wynagrodzenia i pochodne, które powinny być w 100% pokryte z subwencji w naszym przypadku wynoszą 34 mln zł. Przeszło 5 mln zł rocznie dokładamy do tego co powinniśmy mieć przekazane w ramach subwencji. Ponad 10 mln zł do całego systemu oświaty patrząc tylko i wyłącznie na płace. Do tego dochodzą koszty utrzymania i remontów budynków, w których znajdują się szkoły i przedszkola.

Wierzę, że działając wspólnie poradzimy sobie z tymi problemami. Tak, aby dzieci jadły smaczne posiłki, pracownicy mieli spokojną pracę a samorząd mógł normalnie funkcjonować. Wspólnie damy radę.

Jakie jest Wasze zdanie? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach. Możecie też pisać na adres redakcja@starachowice-net.pl 

Info/fot: FB Marek Materek 

Ogłoszenie

Dodane: 23.01.20

Komentarze użytkowników

Barni | 2020-01-23 21:42:17 napisał(a):

Panie Prezydencie a może trzeba iść do sądu w sprawie nie wywiązywania się z obowiązków pokrycia kosztów ( subwencji ) przez państwo. Czemu znów obietnice czy deklaracje i zapewnienia rzadu ma pokrywać samorząd!
Może czas iść do sądu i walczyć o to by za obietnicami polityków szły czyny i pokrywały zobowiązania tych obietnic i deklaracji !
Do rozwagi
Barni

obserwator | 2020-01-23 21:44:48 napisał(a):

oszczędności na pewno będą , ale ile stracą dzieci. Te przywożone nie będą takie jak dotychczas dobre, przygotowywane specjalnie dla niektórych maluchów. Należy gdzie indziej szukać zaciskania pasa, może zacząć od pensji radnych, którzy nie powinni mieć płacone. W końcu niech się kierują patriotyzmem lokalnym

Do obserwator | 2020-01-23 21:48:33 napisał(a):

Dla tatusia jest kasa

Barni | 2020-01-23 21:50:17 napisał(a):

Da się wygrać z Państwem tylko trzeba mieć chęć i wierzyć że prawo zwycięży
Barnab

Do Barni | 2020-01-23 21:54:48 napisał(a):

Po to PiS robi reformę żeby się nie dało

Aa | 2020-01-23 22:10:45 napisał(a):

A ile pieniędzy poszło na pensje Jarubasa ? ŻENADA .

ignorancja | 2020-01-23 22:13:09 napisał(a):

Dlaczego informacje o tak poważnych zmianach w gminie zamieszczane są najpierw na społecznościowym profilu prezydenta? a po za tym nie informuje się pracowników, których zmiana osobiście dotyczy.Ignorancja władzy mieszkańców nie oszczędza.

Ala | 2020-01-23 22:19:52 napisał(a):

Pan prezydent nie ma dzieci to nie zdaje sobie sprawy z wielu rzeczy. Pieniądze to nie wszystko.

Brawo wy! | 2020-01-23 22:53:29 napisał(a):

Przedszkolaki do McDonald.Pyzaty pan wie co najlepsze.

Artur | 2020-01-24 07:08:15 napisał(a):

Jakos dziwna ta matematyka 28 osob\ poprzedni artykul\ razy 2700 razy 12 to daje ok 900 tys i hurra oszczednosci sa ale teraz nalezy doliczyc ze ktos to musi ugotowac dowieść itd itd to wg wyliczen prezydenta musieli by zatrudnic tylko 3 osoby? To matematyka a teraz zycie rano sniadanie skoro dzieciaki schodzą się do 7-8 rano to sniadanie bedzie dopiero dowozone po tej godzinie jest 8 przedszkoli po calym miescie zapytam ile to zajmie czasu o ktorej sniadanie "w ostatnim przedszkolu" potem obiad i tu podobnie tylko zapominamy ze wiecej czasu to zajmie i kolejny problem to dieta. Moje dziecko podlega scislej diecie więc zapytam jaką mam gwarancję ze w centrali robioc 1000 obiadów beda pamietali o moim dziecku? A ile dzieci jest rownie lub bardziej chorych? Tetaz kucharka gdy ma 3- 5 czy 7 dzieci to ona wie na bieżąco. Czy moze powinienem zwolnic sie z pracy! By zadbać o pokolenie ktore dlugi pisowe ma spłacać? A wlasnie co z ludzmi?

Gosc | 2020-01-24 07:35:11 napisał(a):

Korki, stuczki, wypadki... Gratuluję pomysłu dowozu jedzenia maluchom w naszym mieście, musiał to wymyślec nie lada MÓZG.

tomek | 2020-01-24 07:35:14 napisał(a):

GŁUPOTA!! nie daj Boże będzie coś nie tak z jedzeniem , to wszystkie dzieciaki beda chorować...

Olo | 2020-01-24 07:46:05 napisał(a):

Ale trzeba mieć nawalone pod beretem,żeby głosić takie pomysły.Oszczędności,na waszych przeciez dzieciach drodzy fani,bijcie brawo.Za chwilę zarządzać będzie waszymi żonami.Ustawi wam pięknie życie,zorganizuje czas wolny, no po prostu sam miód.Siadać teraz na rowery,telefony w kieszeń i do roboty.Jutro będzie tak samo.

arti | 2020-01-24 07:49:42 napisał(a):

skoro nie ma zwalniać ludzi to na czym oszczędność? panie prezydencie do kościoła pan biega /fotki/ a uczciwość żadna!!! gdyby nie komentarze na innych stronach które były usuwane to panu jakoś nie spieszyło się panu podać do publicznej wiadomości. uczciwy człowiek nie ukrywa się pod osłoną nocy, wypadało zrobić zebranie zainteresowanych pracowników porozmawiać z ludźmi, a nie udawac ze nie ma tematu. pytanie czy ogłasza pan nabór na kierowców czy zmienia kucharce angaż by została kierowcą? kolejna sprawa co z obsługą czy wszystkie kucharki zostaną na etacie kucharki? a czy potrzeba tyle tych pań co zamawiają jedzenie i prowadzą księgowość czy zostaną na tych samych stanowiskach czy ma pan inne propozycje PYTAM BO W TEN SPOSÓB INNI SIĘ DOWIEDZĄ ja ie mam fb więc nie znam pańskich planów

arti | 2020-01-24 07:51:23 napisał(a):

jeszcze jedno zapomniałem lepiej oszczędzać na dzieciach by była kasa na krzaczki na wiadukcie? ile kosztuje ten bezmysł miasto?

Matrix | 2020-01-24 07:52:56 napisał(a):

Najbardziej wpienia fakt, że jak kasa była to się dawało zarabiać Popkowi, "gwiazdorom" disco polo, jeździło się na wycieczki. Teraz oszczędności na autobusach, emarytach i przedszkolakach. Moja matka emerytka nie dość że ciągle buli na podwyżki bo kolesie Mareczka nie potrafią zadbać o interesy mieszkańców, to nawet nie ma czym na cmentarz do ojca pojechać. A prezesi w nowych furach, tatuś w starostwie, Starosta też niech się pochwali jak zadbał o interesy matki i ojca. W *z taką władza.

Mieszkaniec | 2020-01-24 08:12:53 napisał(a):

Prawdziwy i odpowiedzialny gospodarz oszczędnośći zaczyna od siebie.

Do przedmówcy | 2020-01-24 08:21:07 napisał(a):

Zaczął. Przecież też ma "tani careting" . Z najlepszej ciastkarni w Kielcach. Po kilka stówek za fakturę, a tam w sprzedaży ciasteczka, kawki, syropki i herbatki.

Rodzic | 2020-01-24 08:24:33 napisał(a):

Szanowni forumowicze odwalcie sie od Materka idzcie do osła Lipca i Wojtyszkowek z PIS. Im to powiedzcie. Jacy wy jesteście prości działacie jak prostacy. Jak kolejka do lekarza to kogo zjebać panią w rejestracji. Jak nie ma kasy na oświate w samorządach musza oszczędzać dzieki PISowi to sru w prezydenta. Poczekajcie już pracodawcy zwalniają ludzi Cyrk zaczyna sie od samorządów. A ja za taką pensje jaką ma prezydent to bym nie chciał być prezydentem . A nasze dzieci nie umrą z głodu nie jedno dziecko w domu dostaje odgrzane jedzenie w mikrofali a tu draka . Żegnam

Do Rodzic | 2020-01-24 08:35:06 napisał(a):

Bujaj się. Kto z Wojtyszkowa się brata, kogo PIS poparł w wyborach 2018, nie masz pojęcia co robi M chocby w sprawie przetargów gminnych. W tym temacie tylko on bierze odpowiedzialność.

Do przedmówcy | 2020-01-24 08:37:21 napisał(a):

Daj spokój, kolejny frajer co dostał możliwość żarcia w Mc Donaldzie i posłuchania na żywo ulubionej kapeli Zenka i reszty.

Mieszkanka | 2020-01-24 09:02:07 napisał(a):

Jak zwykle za nieudaczników muszą cierpieć dzieci i starsi ludzie. Żarcie z jednego gara dla dzieciaczków we wszystkich przedszkolach TST. Źle się dzieje jak zaczyna się oszczędzać na jedzeniu dla dzieci. Biada, biada!!!

Rodzic | 2020-01-24 09:04:48 napisał(a):

" Pracownicy zatrudnieni na czas nieokreślony nie stracą pracy"- ciekawe więc na jakich umowach jest większość pracowników? Jako rodzic dziecka uczęszczającego do przedszkola - zapewniam, że będę sprawdzać pojemniki w jakich dostarczane są pożywienia, temperaturę podawanych posiłków i wszelkie bóle brzucha zgłaszać do sanepidu!

Mieszkaniec II | 2020-01-24 09:06:25 napisał(a):

W kilku miastach w świętokrzyskim taki system działa i ma się dobrze. Będą pewnie na początku obsuwy, ale z czasem wszystko się dogra. Najważniejsze żeby ludzie nie zostali na lodzie z dnia na dzień.

Ula | 2020-01-24 09:11:23 napisał(a):

DO Rodzic.Żeby coś napisać,to wypadałoby poznać przynajmniej w stopniu podstawowym ortografię i gramatykę.Tak jak jest to kicha.Pomijając to,ublizanie komukolwiek to chamstwo.Proszę sobie wchodzić na strony m ,bo tam można do woli.Tam jest przyzwolenie (uśmiechnięte buźki i palce do góry).

Mieszkaniec | 2020-01-24 09:18:06 napisał(a):

A w jakich miastach działa? Z czego będą wynikać oszczędności? Niech prezydencik pokaże wyliczenia! Ale to widzę weszło w krew- o pierdołach na swoim profilu - i suszymy ząbki- o sprawach istotnych pokątnie! Brawo- idźmy usiądźmy na ławeczkach na wiadukcie i płaczmy!

gosc | 2020-01-24 09:25:17 napisał(a):

Może i rząd powoduje że trzeba szukać oszczędności, ale to gdzie się ich szuka i jak gospodaruje pieniędzmi że trzeba ich szukać - to już odpowiedzialność samorządu.

Piotr | 2020-01-24 10:46:17 napisał(a):

Złość się we mnie gotuje. Nie mogę tego pojąć. Jak tak można postępować. Obiecuje się podwyżki, potem się ich nie daje, lub mini jakieś. Mówi się że nie wprowadzi się nowego rozkładu po konsultacjach,za chwile się wprowadza jakiś pozmieniany. Teraz po cichu oszczędności na naszych najmniejszych pociechach (dzieci najłatwiej wydoić) Pomimo sprzeciwu jakieś przenosiny ZSZ się forsuje.
W imię czego to wszystko?

Mieszkanka | 2020-01-24 10:46:53 napisał(a):

A może warto jeszcze raz pomyśleć, zrobić kilka debat z rodzicami. W końcu chyba to rodzicom powinno najbardziej zależeć, żeby ich dzieci miały możliwość podczas prawie całodziennego pobytu poza domem , zjeść chociaż jeden ciepły, pełnowartościowy posiłek. Gdzie naczelne dobro, zdrowie Dzieci! Proszę skonsultować rzetelnie z dietetykiem zbiorowego żywienia, które posiłki są zdrowsze? Czy te ze zbiorowego gara dla wszystkich czy gotowane dla małej grupy przedszkolaczków zgodnie z wszelkimi zaleceniami lekarza. Zbiorowe jadłodajnie nigdy nie cieszyły się najlepszą opinią. Smaczny , zdrowy posiłek zawsze najsmaczniejszy jest prosto z gara czy pieca. Rodzice obudźcie się!

Do mieszkaniec 2 | 2020-01-24 10:47:54 napisał(a):

W wielu miastach działa choćby samorząd bez kolesiostwa i nepotyzmu i co? Jakoś w żadnym nie ma relacji ojciec - syn (nie pisze o USA czy Korei) czy kolesie jak grzyby. Ty się nie sugeruj innymi miastami bo każde porównanie realnie wypada na minus w dla nas.

Fachura w gastronomi | 2020-01-24 12:36:26 napisał(a):

Dla tyłu przedszkoli to będzie ciężko ogarnąć temat :) pora jedzenia jest mniej więcej o tej samej godzinie. Tak wogole to jak tam knajpa w Kielcach klanu m? Podobno splajtowała, jedna knajpka i zonk

Mieszkaniec | 2020-01-24 12:55:30 napisał(a):

Ta prezydentura to jakiś paradoks!

Olo | 2020-01-24 13:33:10 napisał(a):

Do fachura w gastronomii.No to niech może spróbują na mieszaniu w garach przedszkolakom,ha,ha.

Rodzic | 2020-01-24 13:58:17 napisał(a):

Dzikuje za zwrócenie uwagi pisałam na szybkiego faktycznie są lterówki powinnam napisac poseł. Od tak się nie raz się zdarza przy pisaniu z telefonu.Ale zdania nie zmieniam

@rodzic | 2020-01-24 14:11:09 napisał(a):

Pisałam na szybkiego - chyba nie tylko literówka szwankuje. Polecam fb Materka, tam każda forma bezmyślności dozwoloną, a wręcz konieczna. (ogólnie to współczuje dzieciom których starzy przedkładają ich dobro nad wazeliniarstwo)

Paweł | 2020-01-24 14:12:33 napisał(a):

Jak czytam o tych oszczędnościach, o których pisze Prezydent i o tym, że samorząd jest za mało dotowany przez rząd, to mam jedno skojarzenie:"zabrali mi zabawki, zabrali mi pieniążki i nie mam czego wydawać na duperele, okropny rząd, bo mi nie daje kaski tyle, ile bym chciał.Jak nie ma kaski to nie ma zabawy.To nie jest podejście odpowiedzialnego gospodarza, tylko rozpieszczonego chłopca. Taka jest moja ocena patrząc na to co się dzieje w mieście, a nie dzieje się dobrze.

Do Rodzica | 2020-01-24 14:31:18 napisał(a):

Brawo. Chociaż jeden rodzic na forum uczestniczy w dyskusji. Oby więcej rodziców zainteresowało się tym co dzieci będą jadły.

hm | 2020-01-24 14:57:07 napisał(a):

Kiedyś poproszono dzieci w przedszkolu w Stanach , żeby narysowały rybę i niektóre narysowały prostokąt. Niezłe, co nie?

do Paweł | 2020-01-24 15:24:58 napisał(a):

Jedynym wyjściem dla naszego miasta jest odwołanie obecnego prezydenta-bo za cztery lata będzie płacz i zgrzytanie zębów

pisowiec | 2020-01-24 15:49:25 napisał(a):

Tak płacze, że rząd zabiera, zamiast dawać, że tylko większość w parlamencie może to zmienić, a co zrobił, czy robi, aby opozycja wygrała? Nie widziałem go na żadnym proteście antypisowskim, ale za to widzę go co chwilę na uśmiechniętych fotkach z przedstawicielami partii rządzącej, a nawet z samym JAROSŁAWPOLSKĘZBAW (pod kościółkiem). To chyba jekieś rozdwojenie jaźni, czy inna pomroczność jasna, to się leczy panie pijarowcu!!!

Mieszkaniec | 2020-01-24 16:45:16 napisał(a):

Bo tu trzeba być rozsądnym...nie wydawać kasy na świecidełka...jaja itp...trzeba mieć priorytety.

Ja | 2020-01-24 17:05:21 napisał(a):

Bardzo dobry pomysł szpital ma jedzenie dowożone na tyle ludzi i jest ok. A wypowiedzi innych to żenada. Super pomysł uważam.

do ja | 2020-01-24 17:23:38 napisał(a):

dostałeś wiadomość z fb żeby chwalić czy masz kasę z tego, że nie rozróżniasz szpitala jedno miejsce a 8 przedszkoli?

Di jw. | 2020-01-24 17:23:47 napisał(a):

Żenada to porównanie zdrowych dzieciaczków do chorych ludzi,którzy przebywają na krótki czas leczenia i rodzina przynosi świeżo ugotowane jedzonka, żeby chory czym prędzej nabrał sił aby opuścić o własnych siłach ten przybytek.

Er | 2020-01-24 17:43:56 napisał(a):

Zostaw dzieci w spokoju .... Łobuzie

Czarny | 2020-01-24 18:54:48 napisał(a):

Niech pan materek napisze kto będzie dostarczał te posiłki i jakim samochodem?
Tak to jest jak gówniarz który nie ma dzieci bawi się w rządzenie. No coż może niektórym otworzą się wkonću klapki na oczach szkoda tylko że kosztem naszych dzieci:(

gość | 2020-01-24 19:17:18 napisał(a):

Jest jakoś nerwowo.Teraz to co chwila nowy pomysł i każdy kolejny głupszy.Tak jakby na przekór mieszkańcom, jakoś tak to wygląda.I jeszcze w część pomysłów wciągnięty powiat.Może być podwójna klapa.

Marcin | 2020-01-24 19:19:22 napisał(a):

Nie ma dzieci to go to nie obchodzi ale na śmieszne choinki koło Brico to 7500 się znalazlo

mieszkanka | 2020-01-24 20:35:30 napisał(a):

Czas najwyższy pogonić szkodnika, zadufanego w sobie cwaniaczka, nieodpornego na najmniejszą nawet krytyke.

Ula | 2020-01-24 20:35:52 napisał(a):

Do Rodzic.Też zdania nie zmieniam-duże braki w pisowni języka ojczystego (nie o literówki tu chodzi)a dokładając do tego Twoją ocenę sytuacji Rodzicu -jest fatalnie!

Do Czarny | 2020-01-24 20:50:58 napisał(a):

Pan Stolica ma ładny samochód sluzbowy

Tyfus | 2020-01-24 21:54:17 napisał(a):

System centralizacji już był za czasów PRL i wystarczyło uważać na lekcjach historii aby wiedzieć jakie przyniósł skutki. Nie masz człowieku dzieci więc nie masz o tym pojęcia. Dzieciaki mają różne schorzenia i alergie. Kto zagwarantuje że ktoś nie pomyli diet przy takiej ilości maluchów? CZŁOWIEKU TY NIE OGARNIASZ WODY W LUBIANCE A CHCESZ SZAFOWAĆ ZDROWIEM DZIECI? Do tej pory spłacałeś długi wyborcze kosztem mieszkańców a teraz już kosztem dzieci?

Skarbnik | 2020-01-25 09:02:28 napisał(a):

Oto brakujące 800 tys., a nawet więcej:
- montaż iluminacji świetlnych: 218.219 zł
- zakup 7 szt parkometrów - 200 tys. zł
- budowa tężni solankowej - 300 tys. zł
- budowa skateparku - 290 tys.zł
- 113 kwietników na słupach - ok. 40 tys. zł
- ukwiecenie mostu ul. Radomska - 9 tys. zł
- wykonanie skweru różanego Miodowa - 35 tys.
- likwidacja zbędnych etatów w bezpośrednim otoczeniu prezydenta - co najmniej 200 tys. zł.
W ciężkich czasach każdy myślący gospodarz nie wydaje kasy na duperele !!!

Gość | 2020-01-25 12:43:59 napisał(a):

Pyza nauczony wpiepszania cateringową potrawę,myśli,że o.k.

Mieszkanka | 2020-01-25 13:00:40 napisał(a):

To diaska ciężkiego! To gdzie ci radni? Nikt nie kontroluje tych bzdetnych wydatków? Rodzice nie pozwólcie na to aby wasze dzieci karmiono jak bydło z jednego gara. Aromat unoszący się z kuchni przedszkolnej pobudza apetyt ( dot. niejadków) i stwarza nastrój domowej kuchni. Jest to bezcenne na tym etapie życia młodego człowieczka.

Cd | 2020-01-25 13:03:51 napisał(a):

Mam gdzieś te iluminacje itp. Lepiej zagwarantujcie dzieciom w przedszkolach zdrowe, świeżo ugotowane potrawy, ze smacznym domowym ciastem na podwieczorek.

Obserwator | 2020-01-25 13:45:11 napisał(a):

Wara od naszych dzieci!!!!

Co z kucharkami? | 2020-01-25 17:25:23 napisał(a):

Wszystkie zostana zwolnione? Oszczednosci zacznij od siebie! Dam Ci rade, zwolnij tego wielkiego specjaliste z PSLu z UM!! Do piaskownicy, a nie do zarzadzania!

gość | 2020-01-25 17:29:40 napisał(a):

A może niech radni zmniejszą pensję prezydentowi,to będzie pokazywało jak zdeterminowany do oszczędności jest Materek.

gość | 2020-01-25 17:37:38 napisał(a):

W prywatnej firmie dużo by nie zarobił.

Mieszkaniec | 2020-01-25 20:42:48 napisał(a):

Jacy radni...napewno Ci zależni z Jego komitetu zmienią,już to widzę.On swojej kasy nie da ruszyć.Pamiętam jak się żalił na obradach rady miasta,że PiS zabrał mu 20 procent z pensji ustawą.Oczym Wy mówicie.Szlachetnym trzeba się urodzić...ten człowiek patrzy tylko na siebie.

urzędnik | 2020-01-25 20:43:20 napisał(a):

A wiecie co robi w UM ta młoda radna powiatowa? Dobre wrażenie ha, ha, ha, ha. Zapytajcie ile jej płaci.

wkurzony | 2020-01-25 20:45:36 napisał(a):

Zatrudnienie miał zmniejszać, a byłego kierownika gospodarki komunalnej zostawił na jakimś dziwnym stanowisku, bo to układ ze Spółdzielnią!

No ale | 2020-01-27 16:08:15 napisał(a):

No ale oszczędności muszą być bo marek chce elektryczny samochód do UM. No miejcie litość. Dlaczego miałby go nie mieć z waszych podatków? No dlaczego? Jemu to się poprostu należy!

arti | 2020-01-28 08:37:24 napisał(a):

jest jeszcze jeden problem techniczny wyobraźmy sobie dostawca przywozi obiad w termosach temperatura akurat, jedna pani wydaje z termosu 70-100 obiadów. zagadka ile dzieci zje ciepły posiłek?

Mieszkanka | 2020-02-05 14:05:03 napisał(a):

Dzisiaj w onet.pl opisano jak w Leżajsku dzieciaki w szkolnej stołówce super zdrowe, świeże, bogate w witaminy i urozmaicone potrawy mają przygotowywane. Aż ślinka leci. Wstyd, co naszym starachowickim przedszkolaczkom chcą zafundować lokalne władze.Totalna miernota.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie