Celsium zbiera „poświąteczne” choinki i odzyskuje świąteczną eko-energię!

12194.nsmed

Kupiłeś na święta żywą choinkę, a teraz zastanawiasz się co z nią zrobić? To odpad, który trudno sklasyfikować, a utylizacja świątecznych drzewek stanowi problem. Odpowiedzią na to jest akcja firmy Celsium ze Skarżyska Kamiennej, która zorganizowała zbieranie świątecznych choinek.

Zebrane drzewka zostaną spalone w specjalnym biomasowym piecu, a pozyskana w ten sposób energia posłuży do ogrzewania domów na terenie, gdzie działa ta firma energetyczna. Specjalne choinkobusy wyruszą w teren już 15 stycznia, do osób które na Facebooku Celsium zgłosiły chęć oddania swojej choinki. To nie pierwsza ekologiczna akcja Celsium. Na początku grudnia czerwono-zielony Eko Mikołaj odwiedził blisko 1000 przedszkolaków w regionie i opowiadał dzieciom o tym, jak dbać o środowisko i wręczał zdrowe, ekologiczne upominki.

Tematy takie jak ekologia, czyste powietrze oraz dbanie o środowisko będą w 2020 roku jednymi z najważniejszych. Coraz więcej rozmawiamy o tym jak zwiększyć świadomość w zakresie ekologii. Społeczeństwo wciąż nie ma pełnej wiedzy na temat zagrożeń jakie dla ludzi i natury niosą za sobą podwyższone stężenia gazów, zanieczyszczenia sztuczne czy smog.

Celsium - firma dostarczająca energię na terenie województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz podlaskiego realizuje liczne działania proekologiczne w Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, Sokółce, Grójcu oraz Drzewicy.

Na przełomie 2019 oraz 2020 roku zaprosiliśmy mieszkańców do akcji „Odzyskujemy świąteczną energię", dzięki której mogą za darmo oddać swoją żywą choinkę. Choinki będą odbierane od mieszkańców w drugiej połowie stycznia. Zebrane drzewka zostaną spalone w specjalnych kotłach biomasowych, działających w naszych ciepłowniach i zamienione na ekologiczną energię wykorzystaną do ogrzewania domów. Dzięki recyklingowi poświątecznych drzewek zmniejszymy produkcję dwutlenku węgla w mieście, a świąteczna EKO energia wróci do mieszkańców. Dzięki temu dostarczymy do mieszkańców ciepło w zgodzie z naturą, likwidując źródła niskich emisji zanieczyszczeń, unoszących się do atmosfery, a choinki nie będą po świętach zaśmiecały naszych podwórek, wyrzucone w kąt koszy na śmieci.

- W tym roku pierwszy raz organizujemy akcję „Odzyskujemy Świąteczną Energię". Cieszy nas fakt, że do akcji przyłączyły się władze miast w regionie, media lokalne, a mieszkańcy bardzo przychylnie zareagowali - już dziś wiemy, że zbierzemy blisko 150 drzewek. Wykorzystując nasz potencjał i nowoczesne kotły biomasowe utylizujemy drzewka zamieniając je na eko energię, która wróci do mieszkańców - mówi Konrad Borowski, Prezes Zarządu Celsium i dodaje - widząc zainteresowanie i reakcje mieszkańców z pewnością w przyszłym roku zrealizujemy drugą edycję akcji, a w międzyczasie będziemy też realizowali inne eko inicjatywy zwiększające świadomość w tym zakresie.

Wsparcie władz miasta

Akcja przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom, ale również lokalnym władzom. Otrzymaliśmy patronat honorowy Marka Materka - Prezydenta Starachowic, Konrada Kröniga - Prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Dariusza Gwiazdy - Burmistrza Grójca, Janusza Bernarda Reszelewskiego - Burmistrza Drzewicy, a także Ewy Kulikowskiej - Burmistrza Sokółki.

Harmonogram zbiórki drzewek

Zachęcamy również do relacji tego wydarzenia. W połowie stycznia specjalny ChoinkoBus zbierze choinki od mieszkańców Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Grójca oraz Sokółki. Harmonogram zbiórki choinek w konkretnych lokalizacjach przedstawia się następująco: 

15 stycznia  - Skarżysko-Kamienna i Starachowice

17 stycznia  - Sokółka

21 stycznia – Grójec

Informacja nadesłana

Ogłoszenie

Dodane: 11.01.20 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

becia | 2020-01-14 13:03:12 napisał(a):

pomysł dobry, ale trochę niedograny...choinki od tygodnia walają się koło śmietników, powinni raczej stamtąd zbierać do palenia...

Eko Marta | 2020-01-20 13:16:04 napisał(a):

Becia, pomysł jest bardzo dobry. Są konkretne dni kiedy można było się zgłosić. Ja się zgłosiłam i super :)

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie