Centralne rozgrywki czas zacząć

10304.nsmed

Juniorskie grupy Juventy Starachowice rozpoczynają walkę w centralnych rozgrywkach. Od najbliższego weekendu nasze miasto w rozgrywkach CLJ U-17 i CLJ U-15 reprezentować będą młodzi piłkarze Juventy.

Już w sobotę – 18 sierpnia – o godzinie 12-ej na Stadion Miejski przy ulicy Szkolnej wyjdą zespoły Juventy Starachowice oraz Stali Mielec. Tak rozpocznie się kolejna runda rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów grupy D. Piłkarze Juventy Starachowice zagrają w tych rozgrywkach po raz trzeci. Jesienna runda rozgrywek ma być emocjonująca i z pewnością znów dostarczy wielu sportowych emocji sympatykom piłki młodzieżowej.

Juniorzy zaczynają od spotkań „domowych”

Podopieczni Mariusza Wójcika i Piotra Dejworka zmierzą się z siódemką rywalki, którzy jesienią będą walczyć o finansowe nagrody za zwycięstwo w grupie, a przede wszystkim utrzymanie w rozgrywkach tej ligi i prawo gry w wiosennej rywalizacji. Oprócz Juventy Starachowice chrapkę na sportowe sukcesy mają Stal Mielec, Wisła Kraków, BKS Lublin, Resovia Rzeszów, Cracovia Kraków, Korona Kielce i Karpaty Krosno.

Starachowiccy kibice trzymają kciuki za Juventę, która dwa pierwsze mecze rozegra na własnym boisku. W sobotę na Stadionie Miejskim starachowiczanie zagrają z mielecką Stalą. Tydzień później do „grodu nad Kamienną” przyjedzie Wisła Kraków – partnerski klub Juventy.

Trampkarze ruszają tydzień później

Za tydzień swój pierwszy mecz w rozgrywkach centralnych rozegrają trampkarze starsi. Podopieczni Dominika Zuby po wygranych barażach z Hetmanem Zamość zapewnili sobie grę w CLJ U-15 i jesienią rywalizować będą z drużynami z naszego makroregionu.

W sierpniu Juventa dwukrotnie zagra na wyjeździe. Najpierw młodych piłkarzy ze Starachowic czeka rywalizacja w Rzeszowie (26 sierpnia), a trzy dni później Juventa zagra w Lublinie z Motorem. Starachowicka inauguracja w CLJ U-15 zaplanowana jest na dzień 1 września. Wówczas to rywalem Juventy będzie Wisła Kraków.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Reklama

Dodane: 17.08.18 | Odsłony: 914

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie