Chirurgia naczyniowa w starachowickim szpitalu

9088.nsmed

Władze powiatu czynią starania w sprawie powstania oddziału chirurgii naczyniowej w Powiatowym Oddziale Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Wystosowały już pismo do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu środków na jego funkcjonowanie. Wsparcie dla działań Zarządu Powiatu, zapowiedzieli dzisiaj (9 października br.) na konferencji parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. 

W Powiecie Starachowickim jest ponad 90 tys. mieszkańców. W dużej części są to osoby w zaawansowanym wieku, które wcześniej czy później będą potrzebowały pomocy chirurgów naczyniowych. 

- Widzimy dużą konieczność powstania takiego oddziału w naszym szpitalu  - mówi starosta Danuta Krępa. – Potrzebny do tego jest  zespół wykwalifikowanych ludzi i my taki zespół mamy. Mamy wysokiej klasy specjalistów, którzy mogą świadczyć usługi na wysokim poziomie i którzy deklarują chęć pracy na takim oddziale. 

Drugim niezbędnym czynnikiem są środki, o które władze wystąpiły już do Narodowego Funduszu Zdrowia. 

- Myślę, że uda się nam stworzyć taki oddział, przy wsparciu NFZ. To będzie bardzo dobre rozwiązanie dla mieszkańców, które oczekują tego od władz – powiedziała starosta. 

Swoje poparcie dla działań władz powiatowych zapowiedzieli na konferencji posłowie i Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztof Lipiec, Marek Kwitek i Andrzej Kryj, a także wicewojewoda Andrzej Bętkowski, podkreślając że w przypadku schorzeń naczyniowych czynnikiem decydującym o życiu pacjentów jest czas. A ten, po zamknięciu oddziału PAKS w Starachowicach, wydłuży się znacznie. Najbliższe oddziały naczyniowe znajdują się bowiem w Kielcach i w Końskich.     

- Wiadomo, że im więcej takich oddziałów w regionie, tym większe bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców – mówił wicewojewoda  A. Bętkowski, zapewniając że będzie czynił starania aby wykorzystać właściwie starachowicki potencjał w celu ochrony zdrowia mieszkańców. 

Przewodniczący Rady Powiatu, Tomasz Margula deklarował na konferencji, że wszystkie projekty uchwał wpływające w tej sprawie będą rozpatrywane przez Radę Powiatu  w możliwie najkrótszym terminie.

Jeszcze w tym tygodniu, jak zapowiedziała starosta Danuta Krepa, powołany zostanie zespół, który zajmie się opracowaniem koncepcji funkcjonowania oddziału chirurgii naczyniowej w PZOZ. O kolejnych działaniach Zarząd Powiatu będzie informował mieszkańców. 

Info: Starostwo Powiatowe

Reklama

Dodane: 09.10.17 | komentarze (30)

Komentarze użytkowników

Obywatelka | 2017-10-09 17:03:34 napisał(a):

Zakłamanie i hipokryzja PiSu sięga Himalajów !!! Starościna najpierw pisze jakieś apele, petycje, żeby gminy popierały istnienie Kliniki, a teraz co ? Z uśmieszkiem na twarzy zapowiada starania o los biednych, schorowanych ludzi i aby im ulżyć w niedoli będzie budowała nowy oddział !!! Pani Starosto mamy profesjonalną Klinikę, która od 10 lat leczy ludzi, a której zabraliście kontrakt z NFZ !!! O CO TU CHODZI ??? Być może o zwalczanie prywatnych lecznic, bo nie można w nich upychać Misiewiczów !!! Ile będzie kosztowała organizacja takiego oddziału, wyposażenie go w sprzęt ??? Jutro jedziemy protestować do Warszawy, ale zapewniam, że nie jest to nasze ostatnie słowo !!! Wybory samorządowe za rok, wyciągniemy wnioski z waszego GIGANTYCZNEGO SZKODNICTWA I ZAKŁAMANIA !!!

gizel | 2017-10-09 17:11:03 napisał(a):

Gdzie byliście, mili Państwo, gdy upadały Kliniki Serca? Dobra zmiana, psiamać....

wkurzona kobieta | 2017-10-09 17:13:26 napisał(a):

" Myślę, że uda się nam stworzyć taki oddział, przy wsparciu NFZ. To będzie bardzo dobre rozwiązanie dla mieszkańców, które oczekują tego od władz" – powiedziała starosta. ***** prawda starościno z bożej łaski !!! Mieszkańcy oczekują dalszego, profesjonalnego leczenia w Polsko-Amerykańskich Klinikach i tak właśnie będzie, mimo waszej gigantycznej hipokryzji i indolencji !!!

pacjent PAKS | 2017-10-09 17:17:33 napisał(a):

gizel, Kliniki Serca jeszcze nie upadły, ale MY Mieszkańcy, pacjenci musimy twardo powiedzieć CHCEMY SIĘ LECZYĆ W PAKS, bo jak nie, to taczki czekają w pogotowiu !!! Walczmy o KLINIKĘ, która stała się kartą przetargową w rozgrywkach Psowskich kundli !!!

@ | 2017-10-09 18:45:19 napisał(a):

Najgorsze zło jakie nas spotkało to sieć szpitali. Jeszcze się państwo przekonacie. Bedzie jak za PRLu, najważniejszy ordynator.

star | 2017-10-09 19:08:00 napisał(a):

Kto głosował w Sejmie za reformą ochrony zdrowia ten odpowiada za likwidację PAKS? Ludzie nie dajcie się oszukiwać. Cała odpowiedzialność spada na PiS z posłem i starostą Krępą włącznie.

Ala | 2017-10-09 20:19:23 napisał(a):

W klinikach nie było prywatnych wizyt, nie dawało sie pieniędzy za łóżko. A było tak jak ws szpitalu być powinno : miła obsługa, kompetencja lekarzy...i uratowane życie ludzkie.A tak będziemy mieć, to co jest na pozostałych oddziałach powiatowego szpitala: koperty, pielęgniarki chodzące z telefonami przy uchu( na ortopedii),kobiety rodzące na podłodze. A posłowie PiS powinni się wstydzić, fałsz ich nie zna granic, a wszystko z imieniem Boga na ustach.

Kret | 2017-10-09 20:23:40 napisał(a):

Parlamentarzyści robią co mogą,szukają rozwiązania,by pacjenci i pracownicy PAKS
mieli zapewnioną opiekę i pracę.Przynajmniej coś próbują zrobić.A miasto i włodarz...pomysłów barak..

Do Kret | 2017-10-09 20:35:00 napisał(a):

Bo to sprawy dla dorosłych...

senior | 2017-10-09 21:18:04 napisał(a):

sprawy dot. szpitala czy PAKS leżą w kompetencjach (czy raczej niekompetencjach) władz Powiatu. To skandal i wstyd ,żeby pozwolić na likwidację takiej placówki !
Zastanówmy się na kogo oddajemy swój głos w wyborach.Potrzebujemy u władzy ludzi prężnych, energicznych,mądrych i skutecznych w działaniu na rzecz mieszkańców. Emerytom i przedemerytom pozwólmy odpoczywać !

małgosia | 2017-10-10 07:24:00 napisał(a):

Czysta gra pod publiczkę Dziś mamy obraz kto kłamie a kto idzie prostą drogą. Powiem więcej nie da się wywieść budynku wraz z kilkuletnim sprzętem trzeba to sprzedać a kupcem będzie PZOZ!!! Jeszcze raz powtarzam tu nie chodzi o pacjenta PAKSU czy PZOZ tu chodzi o kasę!!!

Waldek | 2017-10-10 07:25:15 napisał(a):

W przyszłym roku wybory samorządowe. Myślę, że ludzie przy urnach nie zapomną kto zlikwidował PAKS i te osoby nie znajdą się już w samorządzie.

Do waldek | 2017-10-10 08:26:36 napisał(a):

Kto zlikwidował to jedno a kto nie był zainteresowany losem klinik i odpuścił starania w tej sprawie to drugie. Trzeba być obiektywnym.

@Waldek | 2017-10-10 11:47:25 napisał(a):

Nie ciesz się. Jak nie trafią do samorządu z wyboru to z mianowania bądź powołania. Przyklad jednego z bylych radnych miejskich co się do rady powiatu nie dostała. Do zarzadu powiatu jednak już Tak Da sie? Da się!

ABC PAKS | 2017-10-10 12:52:35 napisał(a):

Jak to miło że władze powiatu dbają o pacjentów. Rozwalić cos co istniało i bardzo dobrze funkcjonowało, a na to miejsce stworzyć coś od nowa, nowy sprzęt, remont, nowi ludzie. Amerykanie go home ! I teraz będą oczekiwać wdzięczności od pacjentów - przecież załatwiliśmy wam opiekę! Prawdziwa dobra zmiana, Super ! Obłudny zarząd powiatu + posłowie

X | 2017-10-10 13:25:32 napisał(a):

Nie zapomnę "dobra zmiano".

Do ABC | 2017-10-10 16:13:54 napisał(a):

A prezydent to co??? Może rozdawać etaty pisowi, bratać się z marszałkiem, sprzątać za powiat a nie potrafi w tej sprawie zająć stanowiska? Tylko wtedy się stawia jak mu się błędy wytyka. Dla siebie i kolegów taki mądrol. W sprawie pacjenta ....... a

zdziwiony | 2017-10-10 20:50:05 napisał(a):

sorry, to prezydent ma za nich robić na "powiatowym podwórku" ? A za co ta chmara ludzi na powiatowych stołkach bierze przyzwoite pieniądze ? Chyba nie za bywanie na akademiach ?

Do zdziwiony | 2017-10-11 06:47:10 napisał(a):

Pytasz o kimś kto dyma na wydarzenie pt" malowanie reklamy przez prywatną galerie". Zabiera fotografa zatrudnionego za publiczny hajs.

Do zdziwiony | 2017-10-11 06:48:22 napisał(a):

Kogoś

Paweł | 2017-10-11 08:13:46 napisał(a):

Co za hipokryzja !!!

Bogusław Radziwiłł | 2017-10-11 11:43:04 napisał(a):

Zdrowia życzę.

gość | 2017-10-11 20:52:29 napisał(a):

Ale komedia,Zarząd Powiatu starał się utrzymać tu PAKS bo bardzo wielu mieszkańców żyje dzięki ich działaniom i pracy.Teraz pomimo tego ,że wszyscy wiedzą kto postanowił zniszczyć PAKS a jest to kilka mega ważnych w świetokrzyskim osób zarzuca się to Zarządowi Powiatu,który kilka miesięcy starał się PAKS zatrzymać.A ilu lekarzy na kardiologii ma doktorat albo specjalizacje, ilu jest naczyniowców,jak pęknie tętnica np. to trzeba umierać...Ale jak to bezpośrednio nie dotyczy to jest obojętne ale jak ktoś najbliższy nie przeżyje to się wtedy dopiero szaleje.

Do gosc | 2017-10-11 21:12:22 napisał(a):

Najbardziej się przysluzył Jakubas. Jako pierwszy rozdmuchał to że się Lipiec za PAKSEM wstawił. Ravzej nie o kliniki chodziło a o w....e Dąbrowskiego. Resztę zrobiła Wojtyszkowa bo pomimo ustawy można było do Skrźyska przenieść. PO i KOD chociaż w koalicji z Jarubasem, podpieli się pod obronę, wykorzystując sytuację. Oczywiście nigdzie nie wspominając o udziale Jarubasa w całej "aferze". Prawda jest taka że to obecne starostwo od początku roku za PAKS stało. Każdy kto twierdzi inaczej raz ze kłamie dwa że kłamie dla politycznych korzyści.

Prawda | 2017-10-11 21:21:40 napisał(a):

Zgadzam się z powyższym,tak to wyglądało...podziękujcie Wojtyszkowej i Jarubasowi.

gość | 2017-10-12 12:27:54 napisał(a):

Mydlenie oczu w ostatnich postach. Kto wprowadził zmiany w ochronie zdrowia? PiS a miejscowy poseł za nimi głosował. Potem były pozorne ruchu mające dla politycznych korzyści ratować PAKS. Cała odpowiedzialność spada na tych którzy wprowadzili niepotrzebne zmiany a teraz krzyczą, że winny jest ten czy ów.

Do gość | 2017-10-12 16:56:38 napisał(a):

Najbardziej to opozycja krzyczy że Lipiec winien. Czy przez pozorne ruchy następuje rozłam w partii i ląduje się na prokuraturze? Każdy kto chodził na spotkania wie, że ani kodu ani po nie było kiedy jeszcze czas był.Gdyby wsparli Lipca w lutym to by miało sens. Więc kto tu pokrzykuje robiąc pozorne ruchy i uprawiając politykę, to chyba jasne. Lipiec za PAKSEM lobbował. Starostwo też. A teraz jeździ się na emocjach pacjentów.

X | 2017-10-13 11:28:34 napisał(a):

To wychodzi na to, że jest "za cienki". A podobno tyle dobrego robi...............

do "do gość" | 2017-10-13 13:01:44 napisał(a):

PiS jest winien. Najpierw głupia decyzja a potem próby ratowania. Koń by się uśmiał.
A od kiedy to posłowie dokonują wyboru podwykonawcy dla szpitali w swoich gabinetach? To śmierdzi z daleka.

to | 2017-10-13 20:48:31 napisał(a):

między innymi poseł Lipiec i inni posłowie PiS-u przyczynili się do likwidacji PAKS-u głosując w sejmie za zmianą ustawy o służbie zdrowia.A teraz robią z ludzi idiotów i udają ze walczą o kliniki.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie