Co stoi na przeszkodzie dokończenia remontu gruntowego odcinka ulicy Polnej?

18674.nsmed

Gmina ma do dokończenia niewielki odcinek ulice Polnej, który ma nawierzchnię gruntową, można powiedzieć „polną”, który znajduje się między uliczkami Zaułek i Przeskok. Te trzy drogi zostały wyremontowane w 2015 roku i już wtedy prezydent miasta Marek Materek zapowiadał, że w 2016 roku gmina z własnych środków dokończy przedsięwzięcie [czytaj więcej]. Tak się jednak nie stało.  

Minęło blisko 10 lat. Mieszkańcy pytają, kiedy miasto dokończy ulicę Polną? Redakcja Starachowice-NET.pl dopytała, czy jeśli pas drogi jest zbyt wąski, to czy gmina mogłaby wybrukować ten odcinek, tak jak inne wąskie uliczki?

W zastępstwie za rzecznika Urzędu Miejskiego, odpowiedzi udzieli Karol Wójcik z Biura Prezydenta Miasta:

Wspomniany w pytaniu odcinek tej ulicy nie jest uwzględniony do wykonania w budżecie Gminy Starachowice na rok 2024. Samorząd miejski podejmie jednak stosowne działania, aby wyremontować oczekiwany przez mieszkańców fragment drogi. W związku z tym Gmina Starachowice zwróci się do właścicieli gruntów o przekazanie części swoich nieruchomości, tak aby możliwe stało się wykonanie pełnowymiarowej drogi, a co za tym idzie uzyskanie dofinansowania ze środków zewnętrznych. Jednocześnie informujemy, że wcześniejsze starania samorządu zmierzające do wykonania tego remontu zakończyły się niepowodzeniem. Powodem był brak zgody mieszkańców na przekazanie części swoich gruntów w celu realizacji przedmiotowego zadania. Warto również podkreślić, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej uwzględniono wykonanie fragmentu ulicy Polnej (odcinek od ulicy Zgodnej). Gmina Starachowice dołoży wszelkich starań, aby jak najbardziej ułatwić funkcjonowanie mieszkańcom tej ulicy.

***

Przypomnijmy, że przy ul. Polnej vis a vis cmentarza gmina chce wybudować trzy bloki z mieszkaniami pod wynajem. Projektowane są na działce równoległej do ulicy Polnej. Jadąc ulicą Polną od ulicy Zgodnej po prawej stronie jest parking i cmentarz, a bloki mają powstać po lewej stronie. Między ulicą Topazową (czyli drogą z płyt do Długiej) a Szmaragdową (zabudowa jednorodzinna).

Dodane: 21.06.24 | Odsłony: 1326 | komentarze (5)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Kuba | 2024-06-21 11:37:35 napisał(a):

Wieloletnia prognoza to ile to lat wg Prezydenta,bo 9 lat to prawie dekada.Trzecia prezydencka kadencja i tak śmiesznie mały odcinek niedokończony ,złośliwość czy co?

jaki | 2024-06-21 12:34:17 napisał(a):

Gdyby to była miejska pasieka albo chociaż winniczka:))) to nie byłoby problemu!!!

Pablo | 2024-06-21 20:59:07 napisał(a):

A jak tam zapachy z piatkowego wieczoru? Miło sie ogladało mecz polskiej kadry przy zamknietych oknach? Tej sprawy nie da sie rozwiazac od lat, a co dopiero panie taka droge zbudowac..

Staruś | 2024-06-22 11:44:27 napisał(a):

Przeniescie tam jednego Starusia i zaraz zrobią ulice zeby pielgrzymi mogly oglądać te jakże ważne dzieła sztuki :)

Baska | 2024-06-25 20:05:00 napisał(a):

Najwyższy czas wykonać ulicę Diamentową bez kombinowania i przyłączania ulic sąsiednich skoro brakuje funduszy. Przy domach jednorodzinnych zbudowano kompleks szkoły, przedszkola i żłobka z główną bramą w ulicy Diamentowej. Dziennie przejeżdża trendy ponad 100 samochodów. Syf w powietrzu, pylica, kamienie wybijane z pod kół samochodów. Sześć lat temu miały zacząć się roboty nawierzchni i nic, poza tym zniknęły pieniądze na ten cel. Pora panowie zacząć bo nie da tu się żyć. A o spokoju to szkoda mówić.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie