Czterech kierujących pod wpływem alkoholu

10965.nsmed

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w miniony weekend zatrzymali aż czterech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Teraz wszyscy mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie służby, w miejscowości Dąbrowa zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-latek miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. W drugim przypadku 26-latek nie dopuścił do dalszej jazdy 48-latka, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zabrał kierującemu kluczyki od pojazdu, a następnie powiadomił policję. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce przebadali 48-latka, który jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu organizmie. W tym przypadku mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. W kolejnej interwencji kierujący volkswagenem, 54-letni mężczyzna podczas kontroli drogowej został przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu i okazało się, że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał on ponad 1 promil alkoholu w organizmie. W ostatnim przypadku do kontroli doszło w Starachowicach, gdzie kierujący renaultem, 27-letni mieszkaniec Starachowic, po badaniu stanu trzeźwości miał blisko 1 promil zawartość alkoholu w organizmie. Wszystkim kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy. 

Za prowadzenie pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Opr. PK

Źródło: KPP Starachowice

Dodane: 13.02.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie