Czy obwodnicę Starachowic uda się połączyć z obwodnicą Wąchocka?

7114.nsmed

Starosta starachowicki Dariusz Dąbrowski, prezydent miasta Marek Materek oraz burmistrz Wąchocka Jarosław Samela wystosowali pismo do Marszałka Województwa Adama Jarubasa w sprawie przedłużenia projektowanej północno-zachodniej obwodnicy Starachowic od obecnej drogi krajowej nr 42 do projektowanej obwodnicy Wąchocka. 

- Jesteśmy po rozmowach ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich. W ubiegły piątek odbyliśmy spotkanie z Krzysztofem Strzelczykiem zastępcą dyrektora oddziału GDDKiA w Kielcach. Podczas spotkania ustalono, że wszystkie strony dążą do połączenia obwodnicy Wąchocka z obwodnicą Starachowic - powiedział podczas wczorajszej [1.10.2015r.] konferencji prasowej starosta Dariusz Dąbrowski.

Poniżej przedstawiamy treść pisma wysłanego do marszałka Jarubasa.

„W imieniu Powiatu Starachowickiego oraz Gmin Starachowice i Wąchock uprzejmie prosimy Pana o uwzględnienie w planach inwestycyjnych Województwa Świętokrzyskiego przedłużenia projektowanej północno-zachodniej obwodnicy Starachowic od obecnej drogi krajowej nr 42 do projektowanej obwodnicy Wąchocka klasy GP.

W związku z przyjęciem przez rząd w dn. 8 września 2015r. „Programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023”, w którym ujęto budowę obwodnicy Wąchocka, wystąpiła realna możliwość włączenia projektowanej obwodnicy do nowego przebiegu drogi nr 42. Sytuacja ta pozwoli w znacznym stopniu usprawnić system komunikacyjny miasta Starachowice oraz przyczyni się do prężnego rozwoju podmiotów gospodarczych działających na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozwój gospodarczy firm działających w SSE w znacznym stopniu spowoduje poprawę życia mieszkańców naszego powiatu, pozwoli na zmniejszenie bezrobocia poprzez tworzenie nowych miejsc pracy.

Ze swej strony deklarujemy swą pomoc w zakresie udziału przy tworzeniu dokumentacji projektowej na przedłużenie w/w odcinka północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. 

W nawiązaniu do powyższego wnosimy o przychylenie się do naszej prośby.”

- Pismo to, to kontynuacja naszych rozmów prowadzonych od dłuższego czasu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Jest to potwierdzenie tego co deklarowaliśmy, czyli partycypacji w kosztach dokumentacji dotyczącej łącznika między obwodnicami - powiedział prezydent Marek Materek. 

Dodane: 02.10.15
Tagi:

Komentarze użytkowników

Star | 2015-10-02 10:09:08 napisał(a):

To się wysilili...i rok prawie minął...

Ja | 2015-10-02 10:28:19 napisał(a):

bardzo, bardzo czekam na odpowiedź.Bo sukces już obtrąbiony, a łącznika nie ma.Żeby ta obwodnica nie skończyła jak inestycje z Altrnatyw, czy Misia. Z tego co pamiętam, tez władza sukcesem się chwaliła, wstęgi były , towarzysze i fotograf.Deja vu ???

Gosc | 2015-10-02 10:49:50 napisał(a):

To ogromny sukces, że napisali to pismo. Brawo. Bardzo się wzruszylem. Jestem dumny ze mamy takich przywódców. Ale mam jeszcze ciary! Wow!

:) | 2015-10-02 10:57:27 napisał(a):

Przecież prezydent powiedział, że rozmowy są prowadzone od dłuższego czasu, o co wam więc chodzi?

WB | 2015-10-02 11:07:15 napisał(a):

do Ja

Ale na jaką czekasz odpowiedź? Myślisz że Jarubas coś im odpisze? Przecież to mowa trawa z której nic nie wynika i populizm w czystej postaci. Jeśli będzie jakakolwiek odpowiedź to w stylu, zgłoszenie przyjęte, jak będzie kasa to się da, a jak nie będzie to się nie da, a że zbliżają się wybory to odpowiedź może być taka że zrobimy wszystko żeby się dało... (tym bardziej jak mniemam zarówno starosta jak i marszałek obaj są z PSL?) Czyli na mowę trawę odpowiedzią będzie mowa trawa, pamiętajmy że wkrótce wybory a PSL walczy o przetrwanie bo sondaże są dla tej partii okrutne :) Tyle

:):) | 2015-10-02 11:21:20 napisał(a):

Właśnie fotograf robi zdjęcia na Wygodzie.Pogoda ładna, nie ma co się dziwić. To tak do dyskusji o drodze,której jeszcze nie ma.Urząd szybki jest - juz na wątpliwości - fotka i pościk :)

szum | 2015-10-02 12:12:06 napisał(a):

Może chociaż wąski pasek na ścieżynę rowerową łączącą Starachowice z Wąchockiem.
Na to też nigdy nie znajdzie się odrobinę kasy?
Czy za mało medialny temat?

Gosc | 2015-10-02 12:18:29 napisał(a):

Chce zrobić punkt widokowy na stawie od ul kieleckiej?! Przecież tam ma biec dwupasmowka przez starachowice...brawo, po raz kolejny brawo...

obiektywny | 2015-10-02 21:03:21 napisał(a):

Nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Na tym forum w innym wątku ten temat już był omawiany. Połączenie obydwu obwodnic nie było wcześniej projektowane jak wyjaśniał starosta bo obwodnica Wąchocka nie znalazła się w pierwszej wersji planu i nie miała powstać do 2023r. Więc mieli projektować drogę w pole. Dopiero by się dystkutanci na forum wymądrzali?! Na początku września rząd zatwierdził program w którym obwodnica Wąchocka jest i będzie zbudowana do 2019r. Więc wrócili do rozmów o przedłużeniu północnej obwodnicy miasta do obwodnicy Wąchocka. Proste a nie wszyscy moga to pojąć. Wyniki rozmów piątkowych przedstawił starosta - wszyscy są na tak a pozostało potwierdzić ustalenia stosownymi pismami. Gdyby nie zabiegali o obwodnice pewnie byście narzekali. Zabiegają i coś z tego wychodzi też źle? A może ktoś sądził, że w ciągu paru miesięcy od wyborów zostaną wybudowane? Zapytajcie poprzedników obecnej władzy dlaczego im z obwodnicami nie wyszło?

@obiektywny | 2015-10-03 07:21:02 napisał(a):

Czy ta mądra, najmądrzejasza , najwspanialsza władza i jej horda umie czytać? Bo tu nikt do tej pory nawet raz nie napisał że mu te starania przeszkadzają.Ludzie piszą że jesteście wyjątkowo próżną kadencją która na każdym kroku pokazuje że braki - wiadomo w czym ( no ty akurat będziesz musiał neurony pobudzić do wysiłku , żeby się domyślić czego ci brakuje)nadrabia próżnością , wpisami o własnych sukcesach , wyzywaniem ludzi . I tego już nikt z was nie zmieni , więc się nie wysilaj bo ci hemor ....y wyskoczą . Najpewniejszym sposobem ujawnienia charakteru ludzi nie są przeciwności losu, lecz danie im władzy - Abraham Lincoln . No i wy pokazaliście koncertowo kim jesteście . Takiego zgranego pod tym wzg towarzystwa jeszcze to miasto nie miało.A do art z gazety o Pasterniku który pięknieje : p powiedział " żeby mieszkańcy mogli robić sobie tam zdjęcia "( No comments ). Przynajmniej wiem czego miasto potrzebuje. Psychiatra pilnie poszukiwany !!!!!!!!!

AntyPolityk | 2015-10-03 08:22:59 napisał(a):

Być może władza tak chce rozbujać turystykę w mieście? Teraz niech każdy weźmie przykład z władzy, zacznie robić zdjęcia miasta i wrzucać je do internetów, a wtedy okaże się że jakie te Starachowice miejscami piekne i w hotelach obłozenie na 100% murowane. tylko koniecznie fotografko/asystentka pana prezydenta niech zrobi ludziom kurs i udzieli fachowych porad jak zrobić by zdjęcie bylo dobre.
A na koniec, moze by Pan Prezydent Marek Materek poinformowal wiernych fejsbukowych mieszkanców, kto robi takie piekne zdjecia i wrzuca w jego profilu. Bo ludzie się dopytują, a odpowiedzi widze brak - chyba że przeoczyłem tą odpowiedź, to z góry PRZEPRASZAM!!!! Bo na zdjęcia z telefonu nie wyglądają. Miłej soboty!

Gosc | 2015-10-03 08:53:57 napisał(a):

I to jest problem, że nie ma nikogo w rządzie i w sejmie, kto przejmował by się sprawami Starachowic. Żal. A te nieudolne ruchy malolata to farsa.

Gosc | 2015-10-04 18:39:08 napisał(a):

Na o ocenę dąbrowskiego i nowego dyrektora od edukacji w starostwie to już brak mi skali...piękne sukcesy...piękne...Co na to nasi nauczyciele?

do starosty | 2015-10-05 08:43:54 napisał(a):

Dąbrowski zamiast fantazjami dotyczącymi obwodnicy niech się zajmie poważnymi sprawami np. instalacją monitoringu w szkołach ponadgimnazjalnych bo to co się dzieje na terenie szkół przechodzi ludzkie pojęcie. Palenie, wyzwiska, plucie i wyrzucanie śmieci na chodniki i to wszystko przy ulicy za płotem szkoły. Może ten nowy od edukacji niech się wykaże i zrobi z tym porządek. Dąbrowski nie bądź pan jak Materek i weź się pan do konkretnej roboty i pokaż że za coś bierzesz pieniądze, przewieź się pan po mieście w godzinach lekcyjnych w czasie przerw i zobacz pan o czym mowa. Chyba że sytuacja jest panu znana i nic pan z nią nie robisz?

@ do starosty | 2015-10-05 12:08:28 napisał(a):

przecież za poprzednika było dokładnie tak samo, więc po co obecny starosta ma się tym zajmować?

ad @ do starosty | 2015-10-05 13:39:02 napisał(a):

Ludzie wy ciągle myślicie starymi kategoriami. Nie ważne co było, tylko ważne co jest i co z tym zrobić żeby było dobrze, czyli w tym przypadku zlikwidować tę patologię. Za szkoły ponadgimnazjalne odpowiada starosta i tyle

taka prawda | 2015-10-05 18:15:03 napisał(a):

to p.Starosta nie wiedział że wg planu który opublikowany kilka miesięcy temu wyglądał niedorzecznie ? Osobiście rozmawiałem wtedy z p.Starostą ze jest to jakieś kuriozum: zjeżdżając z obwodnicy Wąchocka i chcąc wjechać na obwodnicę póln. Starachowic trzeba się cofnąć kilkaset metrów w stronę Wąchocka.
Pan Starosta uspokajał mnie że jakoś to będzie ze to tylko wstępny szkic czy coś takiego. To oczywiste zaniedbanie swoich kompetencji i brak troski o normalne rozwiązania w tym mieście. Ręce opadają, jakich mamy rządzicieli. To nie ma na stan. Starosty Pow.Starachowickiego mieszkańca Starachowic ?, który myśli i czuje jak lokalny patriota i prawdziwy gospodarz. Ciśnie się powiedzenie: gdzie się pchasz...

wiki | 2015-10-05 21:08:02 napisał(a):

Czemu się tak dziwicie tym absurdom jakie się teraz wyprawiają.Trzech panów z Psl-u
/bo Materek startował na radnego z Psl-u/
pisuje do siebie liściki.Każdy z nich uważa się za najmądrzejszego a wypowiedzi tych "mędrców"przypominają mi kazania.Pyszałkowaty ton butność i pogarda tak je odczuwam.Psl rządzi województwem i krajem prawie 8 lat a efekty widać gołym okiem.Tak jest i w przypadku zapowiedzi budowy tych obwodnic,bo są to tylko zapowiedzi.Tak będzie jeżeli władzę przekazujemy w ręce takich zielonych ludzików,którzy prawie nie skalali się pracą lub są nauczycielami lub historykami.Babcia handlująca jajkami na targu lepiej by sobie poradziła z tymi zadaniami niż ta nasze "elita".Ja bym im nie pozwolił dzieci po pasach przeprowadzać a co mówić o zarządzaniu miastem powiatem czy województwem.Już mam serdecznie dość tej zielonej pajęczyny!!!!

Dariusz Dąbrowski | 2015-10-05 22:00:05 napisał(a):

Po fali ataków na mnie uznałam za konieczne odnieść się do kilku kwestii.
1. Rozumiem, że "... na ocenę Dąbrowskiego brak ci skali ..." "gościu" ale skąd zła ocena dla Dyrektora Wydziału Edukacji, który 1 października br. rozpoczął pracę w Starostwie Powiatowym? Czymże to już ci podpadł? Może tym, że wygrał konkurs?
2. Obwodnice Wąchocka i Starachowic były fantazją jeszcze w ubiegłym roku. Obwodnica Wąchocka nie istniała w planach do 2023r. a obwodnicy północno-zachodniej Starachowic nie było w żadnych dokumentach. Może dla wielu to nie była "konkretna robota" ale dziś znamy terminy, w których planuje się je zrealizować. Choć obydwie te drogi nie są powiatowymi to uważam, że moją rolą jest dbać o to by zostały zaplanowane i wybudowane. To też czyniłem przez 10 ostatnich miesięcy inspirując do działania wiele innych osób.
3. Od początku planowania obwodnicy północno-zachodniej Starachowic mówiłem, że zabiegamy o to by obydwie obwodnice połączyć ze sobą. Wielokrotnie wyjaśniałem, że projektowanie tegoż połączenia nie było możliwe jeżeli do 2023r. nie planowano budowy obwodnicy Wąchocka. Byłaby to ślepa droga w pole. Dlatego należało najpierw powalczyć o obwodnicę Wąchocka (kilka tygodni temu Rząd RP zatwierdził program z terminem budowy tej obwodnicy do końca 2019r.) a następnie uzupełnić projekt obwodnicy Starachowic o łącznik z obwodnicą Wąchocka. Jest to właśnie dopinane. Wszystkie działania prowadzone są precyzyjnie, według z góry założonego planu. Absolutnie nie ma żadnych zaniedbań i to jest moim zdaniem normalne rozwiązanie dla dwu miast Starachowic i Wąchocka. Zwracam uwagę, że do budowy obwodnic musieliśmy przekonać odpowiednio samorząd województwa świętokrzyskiego i Ministra Infrastruktury.
4. Słowa autora podpisanego "taka prawda" są zwyczajnie obraźliwe. Drogi Autorze to, że mieszkam poza Starachowicami nie ogranicza mojego prawa wyborczego ani też moich kompetencji. Podobnie jak fakt zamieszkiwania w dużej aglomeracji nie jest potwierdzeniem wyjątkowej inteligencji i niezwykłych zdolności. Tak już jest w demokracji, że o tym kto jest radnym czy też starostą decydują wyborcy.
5. W życiu staram się zostawiać po swojej działalności trwałe ślady. Uważam, że w Starachowicach także takie ślady są. Warto choćby przywołać utworzenie w 2001r. Muzeum Przyrody i Techniki, przy którym to mam swój udział a które wcześniej zakładano bez skutku przez 32 lata.
Nie ma mojej zgody na 30 lat dyskusji o obwodnicach bo one są nam potrzebne teraz i sądzę, że tak powinien myśleć lokalny patriota.

brawo | 2015-10-05 22:26:59 napisał(a):

Brawo panie Dąbrowski, nie tylko użytkownik taka prawa, ale dodam też od siebie czyli inne te @pki, artury, ta słynna Małgosia z kiedyś albo i teraz też zapewne, te gagadki powinny zniknąć..

do Dąbrowskiego | 2015-10-05 22:37:39 napisał(a):

Dąbrowski zamiast fantazjami dotyczącymi obwodnicy niech się zajmie poważnymi sprawami np. instalacją monitoringu w szkołach ponadgimnazjalnych bo to co się dzieje na terenie szkół przechodzi ludzkie pojęcie. Palenie, wyzwiska, plucie i wyrzucanie śmieci na chodniki i to wszystko przy ulicy za płotem szkoły. Może ten nowy od edukacji niech się wykaże i zrobi z tym porządek. Dąbrowski nie bądź pan jak Materek i weź się pan do konkretnej roboty i pokaż że za coś bierzesz pieniądze, przewieź się pan po mieście w godzinach lekcyjnych w czasie przerw i zobacz pan o czym mowa. Chyba że sytuacja jest panu znana i nic pan z nią nie robisz?

Dariuszu Dąbrowski dlaczego nie odpowiadasz na ten komentarz? Zajmiesz się tą sprawą, czy nie? Podaj konktętną odpowiedź, tak czy nie i nie lawiruj

@brawo | 2015-10-06 07:15:13 napisał(a):

Pamiętaj kto się powinien rozliczać. Ani Artur, ani Małpa , ani Małgosia. A jak chcesz rozliczenia, to zaraz ci opiszę jak pewna grupa osób "negocjowała" pewne rzeczy, kto miałczał komu o ciężkiej sytuacji swojej i swojej dziewczyny , kto straszył kogo mieczem itp. Wara od pewnych spraw , bo ja z imienia opiszę, a że ludzie inteligentni, wbrew temu co ci się tłu.... wydaje, szybko powiążą fakty i będzie wiadomo dlaczego taka nagonka na osoby, które w tych waszych staraniach o lepszą przyszłość ( na pewno nie miasta)brać udziału ze wstydu nie chciały.

Do brawo | 2015-10-06 07:48:54 napisał(a):

Mam coś dla ciebie. Pewnie zajmie ci chwilkę( stawiam na tydzień, może dłużej)- odgadnięcie sensu , ale spróbuj.Może się uda.Życzę sukcesów."Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności. Posłuszni muszą być niewolnicy".

"te gagadki powinny zniknąć ".. | 2015-10-06 09:53:53 napisał(a):

Czy to nie jest grożba przypadkiem? Pachnie mi tu zamachem na moje demokratyczne prawo do wolności słowa i opini. Czy teraz rozpoczęło się "polowanie na czarownice" i na wzór Salem będziecie niszczyć ludzi, którzy wam się stawiają? Czy spotka mnie teraz zemsta? Może to trzeba zgłosić jako internetowe przestępstwo? Bardzo mocno się zastanowię ...

@ "te gagadki powinny zniknąć ".. | 2015-10-06 10:41:44 napisał(a):

Czy to oznacza że materkowcy zaczęli na poważnie grozić ludziom? Szok! to ewidentnie sprawa dla prokuratury!

Do Pana D i do "te gagadki powinny zniknąć " | 2015-10-06 13:08:11 napisał(a):

Ponieważ z powyższej dyskusji wynika Pana drażliwe podejście do krytyki i ludzkich wątpliwości-proszę o odniesienie sie również - do wpisów ludzi, którzy używając w komentarzu Pana nazwiska i tym samym identyfikują się pośrednio z Panem - pozwalają sobie publicznie na takie zachowania.Bardzo szybko reaguje Pan na cyt- "ataki na Pana osobę " , zastanawiam się , czy równie szybko potępi Pan ataki na inne osoby.

Gosc | 2015-10-06 13:33:14 napisał(a):

Ludzie! Jakie ataki?! To już pytać nie można? Inaczej myśleć nie mozna? Nazwiska nie można używać? Krytykować nie można? Bo co? Towarzystwo wzajemnej adoracji? Mnie bardziej brzydzi nierobstwo i obsadzanie etatów z klucza partyjnego.

@Gość | 2015-10-06 13:57:13 napisał(a):

Nie zrozumiałeś. Dokładnie o to mi chodziło.Skoro Pan D czuje się taki obrażony wpisami, dlaczego nic się nie odezwie jak -Brawo-który też używa nazwiska- grozi ludziom.Bo to ,że ktoś powinien zniknąć ma raczej klarowne przesłanie. Bo teraz są dwie opcje - albo potepi takie wpisy , czym udowodni, że przeciwnicy dyskusyjni mają rację z tymi atakami popleczników nowej władzy , albo nie potępi i się utożsami z tym wpisem o znikaniu osób .

do @brawo | 2015-10-06 14:24:40 napisał(a):

Jak masz coś do powiedzenia na nowego prezydenta i jego ekipe to pisz! Chętnie posłuchamy.

@do@brawo | 2015-10-06 14:32:50 napisał(a):

Nigdzie nie jest napisane o kogo chodzi.Skąd taka dedukcja? Może ty coś wiesz?

do starosty Dąbrowskiego | 2015-10-07 09:02:19 napisał(a):

Dąbrowski zamiast fantazjami dotyczącymi obwodnicy niech się zajmie poważnymi sprawami np. instalacją monitoringu w szkołach ponadgimnazjalnych bo to co się dzieje na terenie szkół przechodzi ludzkie pojęcie. Palenie, wyzwiska, plucie i wyrzucanie śmieci na chodniki i to wszystko przy ulicy za płotem szkoły. Może ten nowy od edukacji niech się wykaże i zrobi z tym porządek. Dąbrowski nie bądź pan jak Materek i weź się pan do konkretnej roboty i pokaż że za coś bierzesz pieniądze, przewieź się pan po mieście w godzinach lekcyjnych w czasie przerw i zobacz pan o czym mowa. Chyba że sytuacja jest panu znana i nic pan z nią nie robisz?

Starosto Dąbrowski czemu nie odpowiadasz na mój komentarz? Liczysz na to, że sprawa przyschnie i ucichnie? Dopóki nie zrobisz porządku z tą patologią na to liczyć nie możesz. A może wolisz żeby sprawą zajęło się od razu kuratorium, skoro ty nie masz albo nie chcesz mieć na tą sytuację wpływu?

zaciekawiony | 2015-10-07 10:06:24 napisał(a):

A która szkoła ponadgimnazjalna nie ma monitoringu ?

do zaciekawiony | 2015-10-07 10:23:24 napisał(a):

Nie ma znaczenia czy kamery są wewnątrz szkoły, tylko to, że ich nie ma na zewnątrz. W miejscach o których napisane jest wyżej

zaciekawiony | 2015-10-07 11:08:37 napisał(a):

W takim razie trzeba całe miasto okamerować. Uczniowie jeżeli chcą wyjść na dymka to sobie zawsze miejscówkę znajdą.

do zaciekawiony | 2015-10-07 11:12:13 napisał(a):

Jesteś ***** niż ustawa przewiduje. To co robią uczniowie poza terenem szkoły nie leży w kompetencji starostwa jako organu nadzorującego, więc jeśli palą poza terenem szkoły to ich sprawa

Gosc | 2015-10-07 21:11:07 napisał(a):

To gdzie te sukcesy choćby w kwestii sprzedaży działek i uzyskania przychodu dla starostwa? I co? Tak super? Kredycik trzeba wziąć bo się nie umie inaczej?Życie szybciutko skorygowalo pyche i bute. Czyny nie słowa...

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie