Czy ważne dla Starachowic dwie obwodnice powstaną w najbliższych latach?

7030.nsmed

W Urzędzie Miejskim w Starachowicach  dostępna jest mapa z trzema trasami przebiegu północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. Mieszkańcy mogą zapoznać się z tym dokumentem, a także zgłosić swoje uwagi.

Konsultacje społeczne północno – zachodnie obwodnicy Starachowic

Konsultacje społeczne dotyczą inwestycji pn. „Rozbudowa i budowa drogi wojewódzkiej nr 744 na odcinku Tychów Stary – Starachowice”. Z dokumentacją, która obejmuje proponowane trzy warianty budowy obwodnicy Starachowic, można się zapoznać w  Referacie  Architektury, Planowania Przestrzennego, Geodezji i Zarządzania Nieruchomościami, pokój nr 202 w godzinach 7.30-15.30. Dokumentacja dostępna jest także na stronie Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich: http://www.szdw.kielce.com.pl w zakładce: konsultacje społeczne, lub na stronie www.starachowice.eu  Zgłoszone wnioski i uwagi należy składać na specjalnych formularz, które dostępne są na wymienionych stronach internetowych oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego. Konsultacje zakończą się 11 września.

- Wielokrotnie mówiłem o tej inwestycji dzięki której wyprowadzimy ruch samochodów ciężarowych z ulicy Radomskiej i terenu miasta, oraz lepiej skomunikujemy tereny znajdujące się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - mówi prezydent Miasta Marek Materek – Obwodnica miałaby zaczynać się w Wąchocku na wysokości składów budowlanych Lebud Bis, dalej biegłaby estakadą nad rzeką Kamienną, nad torami kolejowymi oraz torem dawnej kolejki wąskotorowej. Przy obiekcie strzelnicy droga wchodziłaby na tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i zgodnie z uwagami jakie zgłaszałem. Dalej przy wyjeździe poza granice miasta zaplanowano rondo. Wariant ten jest najbardziej  zbliżony do tego, o który zabiegaliśmy. Cieszę się, że zostały uwzględnione wszystkie uwagi jakie zgłaszałem. Teraz przed nami konsultacje do udziału w których zapraszam także mieszkańców Mirca i Wąchocka. W ramach tego zadania poprawiona zostanie również droga biegnąca do Tychowa Starego, przy niej powstanie ścieżka rowerowa oraz rondo w Tychowie, które sprawnie pozwoli włączyć się w ruch kierowcom aut jadących dalej  drogą 744.

Obwodnica Wąchocka

Kolejne dobre informacje dotyczą drugiej inwestycji, czyli obwodnicy Wąchocka. Jest to  jedna z nowych inwestycji, które znalazły się w zaktualizowanym projekcie „Programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023”. Projekt przeszedł już uzgodnienia międzyresortowe i konsultacje publiczne.

- Otrzymałem informację, że budowa obwodnicy Wąchocka została wpisana do „Programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023”.  - Informuje Prezydent Marek Materek – Jest to bardzo dobra wiadomość zgodna z oczekiwaniami i  postulatami, które składałem. Obwodnica Wąchocka czyli 12-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 42 od Skarżyska-Kamiennej do Starachowic jest na 54 miejscu w projekcie „Programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023”. Ta inwestycja ma trwać trzy lata i powinna rozpocząć się już w przyszłym roku.

Na realizację ujętych w Programie nowych zadań drogowych w latach 2014-2025 trafi 107 mld zł. Środki te będą pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego, zasilanego m.in. z refundacji środków pochodzących z funduszy UE.

- Jest to dla Starachowic bardzo dobra wiadomość. - Mówi Prezydent Marek Materek – Gdy uda się zrealizować oba te przedsięwzięcia, czyli budowę obwodnicy Wąchocka przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz budowę obwodnicy Starachowic przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich pozostanie nam wykonanie jedynie łącznika pomiędzy tymi dwoma drogami. Trzymam kciuki, aby realizacja tych zadań  zbiegła się w czasie, byłoby to bardzo pomocne rozwiązanie w codziennej komunikacji dla przedsiębiorców działających w naszym mieście oraz  dla mieszkańców.

Fot: Prezydent Miasta Marek Materek wspólnie z Członkiem Zarządu Województwa Kazimierzem Kotowskim przeglądali warianty przebiegu północno-zachodniej obwodnicy Starachowic.

Info: UM Starachowice

Dodane: 31.08.15 | Odsłony: 228
Tagi:

Komentarze użytkowników

Cierń | 2015-08-31 10:04:57 napisał(a):

POmarzyć zawsze można...

Marzyciel | 2015-08-31 10:09:38 napisał(a):

Od 2011 roku: http://www.starachowice-net.pl/informator/news/droga-42-obwodnica-w-chocka-to-ju-pewne-zdj-cia

Gosc | 2015-08-31 10:36:24 napisał(a):

Tak dla wyjaśnień materek, nie twoje to zasługi, nie twoje wnioski. Koncepcja przebiegu dojazdu do strefy ekonomicznej istnieje od 10 lat albo i dłużej więc nie opowiadaj dyrdymalow ludziom. Weź się do roboty wreszcie, jakiejkolwiek. Do jej realizacji są lata świetlne. Choć obiecałem ludziom cuda to teraz po mesku je realizuj jeśli wiesz co to znaczy.

Janusz | 2015-08-31 11:10:26 napisał(a):

Dokładnie, a kto rządził 10 lat temu? Pan Prezydent Sylwester Kwiecień! Nieładnie Mareczku podpinać się pod zasługi Pana Prezydenta, mieszkańcy pamiętają.

Marcin Bednarczyk | 2015-08-31 13:19:05 napisał(a):

Koncepcja drogi łączącej przemysłowe okolice Bugaju z trasą szybkiego ruchu między Starachowicami a Wąchockiem, mającym być wówczas dzielnicą Starachowic, znane są od lat 70. Potem były tzw "ogólne plany zagospodarowania przestrzennego" i studia uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego. W nich, owszem, są kreski świadczące o istnieniu takiej drogi. Wreszcie w 2011 r., uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w którym poprowadzono drogę (ale tylko w granicach miasta). To jest opracowanie planistyczne - skutkujące tym, że droga taka, to owszem może być w planach, trzeba za taką wykrojoną drogę zapłacić tym, którym drogę wykrojono z działki zapłacić, a na realizację czekać latami... Aż się znajdzie finansowanie.
Dopiero uświadomienie władzom wojewódzkim, że przez wiele lat Starachowice w zakresie dróg zarządzanych przez ŚZDW były pomijane (a jak już coś zrobiono za relatywnie małe pieniądze, to tak, że dopiero w tym roku trzeba było "przemalowywać" Radomską), podczas gdy potężne środki finansowe z dwóch perspektyw finansowych przeznaczano na mniej obciążone drogi, sprawiło, że sprawa tej drogi "ruszyła".
Proszę więc docenić to, że jesteśmy na etapie takim, że można wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących obwodnicy.

Waldek | 2015-09-01 11:57:58 napisał(a):

Doceniamy i życzymy finalnego sukcesu. Malkontenci zawsze się znajdą.Czas również pomyśleć o drodze zjazdowej od ul. Nowowiejskiej, Moniuszki w kierunku Pasternika. Wjechać tam można ale aby zjechać trzeba gonić aż do Statoila.

@ Marcin | 2015-09-01 12:10:18 napisał(a):

Pytanie w związku z art z jednej z naszych gazet o siedzeniu w pracy urzędników na portalach - rozumiem , że na razie pan nie pracuje , bo wpis o 13 ?

Gosc | 2015-09-01 12:12:01 napisał(a):

Żeby tylko znowu materek nie przywlaszczyl sobie działań bo koncepcja wiaduktu na dolnych stcach jest już wybrana

Gosc | 2015-09-01 12:14:14 napisał(a):

I to jest twoja i materka zasługa że teraz jest ten etap? No nie żartuj...

do @ Marcin | 2015-09-01 12:15:40 napisał(a):

uuuu słabo się orientujesz, ten pan dopiero od dziś zaczął pełnić swoją funkcję

do do | 2015-09-01 12:21:20 napisał(a):

Dlatego pytam . Nie stwierdzam . A zdjęcia i gloryfikację w/w już dużo wcześniej fb p zrobił.Ale spoko , rozumiem ,dlaczego jeszcze nie zaczął a już broni . To znak rozpoznawczy obecnych fachowców .

master of chaos | 2015-09-01 12:22:57 napisał(a):

Bardzo bacznie powinni się przyjrzeć tym koncepcjom mieszkańcy Orłowa, bo się później okaże, że pracownicy całej strefy + tiry będą im rozjeżdżać osiedle...

hhhmmm | 2015-09-01 12:23:29 napisał(a):

To by wyjaśniało dlaczego nie reagował gdzie najpiękniejszy teren w mieście przy skałkach został tak tragicznie oszpecony przestrzenną reklamą marki nivea. Do tej pory wszyscy myśleli, że to jego wina, ale z tego wynika że, jak podejmowano tę kuriozalną decyzję on chyba jeszcze nie pracował?

@ hhhmmm | 2015-09-01 12:30:44 napisał(a):

Bardzo dobre pytanie, dlaczego nie reagował, przecież mógł się wypowiedzieć na ten temat wcześniej internecie i tego nie zrobił, dlaczego? Czyżby ta fatalna koncepcja mu odpowiadała? Chyba, że gdzieś o tym pisał to niech poda odnośnik albo publicznie tu ustosunkuje się do tego, co zrobiono z placem przy skałkach i jakie jest jego zdanie na ten temat.

śmiech | 2015-09-01 12:34:47 napisał(a):

do @ hhhmmm, myślisz że Materek mu pozwoli się do tego publicznie ustosunkować? buhahaha :) zejdź na ziemię i nie bądź aż tak naiwny

@ śmiech | 2015-09-01 12:40:04 napisał(a):

no, a Materkowi nie pozwoli poseł Jack Sparrow :D

X | 2015-09-01 12:57:44 napisał(a):

Zaplanować na kartce to sobie mozna wszystko i wszedzie. Co innego ruszyć tyłek i to zrealizować.

gośc | 2015-09-01 13:20:00 napisał(a):

Wyborcy z okręgu Pana od WOPR sensacja zabrał głos na dwóch ostatnich sesjach, aktywnośc godna podziwu. Super gość. Nawet sie o swoje kluby pływackie nie spytał musiał to zrobić Prezydent Kwiecień

LeAd | 2015-09-01 14:58:08 napisał(a):

Do Prezydenta Materka.Proszę odpowiedzieć dlaczego planowane obwodnice nie mają zaprojektowanego łącznika.Czyż nie jest to jakiś absurd.

@ master of chaos | 2015-09-01 22:12:46 napisał(a):

Dokładnie. I właśnie dlatego są prowadzone konsultacje społeczne żeby do takich sytuacji nie dochodziło, ale trzeba ruszyć cztery litery żeby potem nie było płaczu i zgrzytania zębów jak np gdy w rynku postawili pomnik kibla a skałki zasłonięto reklamą nivea

Marcin Bednarczyk | 2015-09-01 22:27:33 napisał(a):

Nie wiem jaki był znak rozpoznawczy poprzednich fachowców, ale tematem tej obwodnicy (niejako z upodobań starachowickich) zajmuję się od momentu publikacji pomysłu drogi 747 do 42 (marzec 2013), zaś obwodnicą Wąchocka od 2005 roku. Nie przypisuję sobie roli sprawczej, proszę czytać ze zrozumieniem, i powiązać fakty związane z tą obwodnicą. A, i nie musiałem sobie robić reklamy na FB czy lokalnych mediach (nie zabiegam o to). Z drugiej strony, chyba dobrze, że Prezydent i lokalne media informują o nowych pracownikach? Przecież jakby nie było takiej informacji, to byście pierwsi zabierali głos... dlaczego.

Jeśli chodzi o łącznik to sprawa jest o tyle logiczna, że póki nie było decyzji o budowie obwodnicy Wąchocka (mimo wieloletnich planów) to dla ŚZDW nie jest oczywistym budowanie ślepego łącznika. Ale jednocześnie nie jest to sytuacja łatwa, prosta i przyjemna, bowiem droga 42 jest zaprojektowana tak, że nie przewidywano włączenia do obwodnicy Starachowic, która rzekomo była już przez poprzedników "przygotowana i skoordynowana".
Jednak w sprawie łącznika czynności są podejmowane. Łącznik, tak jak i obwodnica nie jest jeszcze zaprojektowana - w tej chwili będzie wybrany wariant obwodnicy, który będzie podlegał decyzji środowiskowej i dopiero będzie projektowany.

do Bednarczyk | 2015-09-01 22:39:46 napisał(a):

Czytaj facet ze zrozumieniem co się do ciebie pisze i nie odwracaj kota ogonem bo ci się to nie uda. Jakie masz stanowisko odnośnie tego że zasłonięto skałki reklamą nivea w postaci pseudo placu zabaw?! Chyba że Materek ci zabronił się wypowiadać na ten temat?! Może się boisz że stracisz robotę, wtedy wszystko jest jasne.

też do pana Bednarczyka | 2015-09-02 07:00:42 napisał(a):

Jeżeli pan czyta te wpisy to ja jestem bardzo ciekawa kiedy zajmie się pan wprowadzeniem w życie w Starachowicach ustawy krajobrazowej? Pieniądze żadne a wygląd miasta od razu się zmieni.

@MB | 2015-09-02 07:39:40 napisał(a):

Widzę , że podobnie jak w przypadku innych -Fachowców ( tu określenie z kampanii , którego trzymał się M) - jeszcze pan nic nie zrobił , a juz sie wykłóca na forach.Pożyjemy , zobaczymy.Tylko nie moge zrozumieć fenomenu tej władzy . Zatrudnia osoby , które pomimo iz sa dla społeczeństwa,a nie m ,wyrażają swoimi wpisami taką ignorancję , maniere wyższości ( choćby pana durne zdanie , o podniesieniu głosu i tych pseudoinformacjach p)i butę ,w kontekście własnej oceny , że zaczynam się naprawdę zastanawiać , czy nie lepiej było zostawić K i jego "cichą "ekipę .Panie , najpierw pan zrób coś konkretnego , bo już tu i stażysta się wykłócał i gość od basenu miał cuda zrobić .A jak na razie to mamy nivea za łamanie regulaminu (czy doczekam się odpowiedzi , dlaczego zniknęło konto na fb , - wydarzenie nivea, gdzie jasno i klarownie było pokazane , jak głosowali mieszkańcy i kto tego pilnował ) i nieczynny basen w tle opisów grylli na których tylko Stonogi brakowało .Mam taką radę , naprawde dobrą , bo jednak wstyd , że musze gę... świecić wśród znajomych , których usilnie przekonałem do M - każe mi jej udzielić - niech się wszyscy fachowcy obecnej władzy nie wygłupiają i nie próbują zakneblować ust ludziom , bo to nie średniowiecze a w tym miasteczku i tak wszystko wiadomo . Jak nie na forach , to reszte po kątach . Więc życzę więcej efektów , a mniej żałosnych prób przekrzykiwania oponentów .A drogi w polsce to zasługa unii . Największa .

wiki | 2015-09-02 10:57:44 napisał(a):

Moi kochani prezydent Materek zarabia 13 tys.zł /chyba się nie mylę/ Więc za taką kasę powinien zabiegać o nasze miasto i to nie tylko w sferze drogowej.Pomysł wyprowadzenia ruchu ciężkiego z ul.Radomskiej jest już od kilku lat zgłaszany przez prezesa SSE Starachowice.Tam też powstawały pierwsze koncepcje-dobrze że są kontynuowane przez obecnego prezydenta.Ale my tu mówimy o inwestycjach finansowanych przez RPO i Urząd marszałkowski oraz budżet państwa.Ale oprócz dróg wojewódzkich nas mieszkańców interesują drogi gminne i ich realizacja.Szumne zapowiedzi pana Materka z kampanii pozostały w sferze wirtualnej i jak na razie nie widać aby miały się zmienić.Place zabaw ,imprezy chodniczki itp-to duperele.Czekam na konkrety bo za taką kasę na którą ja również jako mieszkaniec Starachowic się składam mam prawo wymagać działań a nie obietnic

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie