Darmowe kursy samoobrony

11543.nsmed

W Starachowicach grupa młodych ludzi z Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, realizuje projekt w ramach programu Mania Działania pn. „Szkolenie antyprzemocowe dla dziewczyn oraz kobiet”. W ramach projektu odbędą się zajęcia z samoborny, trwają zapisy. 

Zajęcia odbędą się 15 i 17 lipca w godzinach od 16:00 do 18:00. Szkolenia przeprowadzi Grzegorz Gała, doświadczony instruktor wraz z Agnieszką Dogan oraz Magdaleną Walczyk. Obydwa spotkania odbędą się w hali sportowej, przy ulicy Jana Pawła II 22 w Starachowicach. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe oraz chłodne napoje i poczęstunek.

Aby wziąć udział w kursie samoobrony, należy wypełnić zgłoszenie, klikając tutaj: wyślij zgłoszenie. W ankiecie trzeba podać takie informacje jak: imię, nazwisko, wiek oraz link do social media. Informacja o zakwalifikowaniu się na szkolenie zostanie przekazana do 7 dni przed kursem w formie SMSa lub wiadomości na portalu social media.

Ta inicjatywa to efekt dofinansowania z Manii Działania dla projektu złożonego przez Młodzieżową Radę Miasta Starachowice. Otrzymane środki na ten cel wynoszą 1.000 złotych. Koordynatorem projektu jest Igor Kaczorowski, wiceprzewodniczący MRM oraz uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Do członków grupy projektowej należą: Dominka Chmielewska – przewodnicząca MRM oraz radne: Izabela Gąsior oraz Zuzanna Zając.

- Celem naszego projektu jest przeszkolenie mieszkanek powiatu starachowickiego, aby mogły stawić czoło zagrożeniu w razie niebezpiecznych dla nich sytuacji. Zaplanowaliśmy darmowy dla uczestniczek kurs samoobrony, który sprawi, że kobiety i dziewczyny będą czuć się bezpieczniej – mówi Igor Kaczorowski.

Program Mania Działania w ramach którego realizowany jest projekt, to program który pozwala młodym ludziom spełniać swoje plany oraz marzenia. Młodzi ludzie dzięki dofinansowaniu projektu udowadniają jak bardzo wiele mogą zrobić dla lokalnych społeczności. Uczestnicy otrzymują pomoc od profesjonalistów - coachów, którzy im pomagają w sprawnej realizacji projektu od momentu jego powstania. Operatorem regionalnym Programu jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, operatorem lokalnym w naszym mieście jest Urząd Miejski w Starachowicach.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Marek Materek oraz Starosta Starachowicki Piotr Babicki. 

Info: UM Starachowice

Dodane: 11.07.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie