Dni Starachowic 2015 [video, zdjęcia]

7028.nsmed

W piątek 28 sierpnia br. na starachowickim Rynku rozpoczęły się Dni Starachowic. Na scenie z koncertami wystąpiły starachowickie zespoły, był pokaz teatru ognia oraz koncerty zespołów Tonam i Synowie oraz The Chance. 

W pierwszy dzień „Dni Starachowic” na scenie wystąpiły starachowickie zespoły: No Problem, Wigry Five i Kefi ROCK. Następnie a capella zaśpiewali Tonam i Synowie. Zespół w składzie: Wojciech Zawadzki „Muki”, Jarosław Darul „Rulon”, Michał Czernek „Atari”, Marcin Murat „Marcinek” oraz Darek Wantuch dał popis swoich możliwości wokalnych prezentując m.in. światowe przeboje, piosenki żeglarskie oraz polskie utwory. Publiczność mimo, że niezbyt licznie zgromadzona, świetnie się bawiła.

Po tym koncercie czwórka starachowiczan: Angelika Nowak, Iga Kryj, Albert Pater oraz Mateusz Karykowski zaprezentowała teatr ognia. 

Na koniec pierwszego dnia „Dni Starachowic” na scenie wystąpił Zespół The Chance w składzie: Agnieszka Latusek, Magda Adamiak, Monika Marcol. Dziewczyny, które zajęły trzecie miejsce w programie X Factor zaśpiewały wiele znanych przebojów oraz swój utwór z singla. 

Zobacz zdjęcia w galerii [kliknij]

Fotorelacja z dzisiejszej imprezy już jutro na łamach naszego portalu. 

Jeśli macie swoje zdjęcia i chcecie się nimi podzielić, wystarczy zalogować się w galerii portalu [kliknij]. 

Program na sobotę i niedzielę [kliknij] 

 

 

II dzień „Święta Starachowic” 

W drugi dzień „Święta Starachowic” działo się bardzo wiele na starachowickim Rynku. Na scenie co rusz prezentowały się inne zespoły oraz odbywały się konkursy dla publiczności. Na płycie Rynku Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował „Caffe Jarzębinka” a starachowickie lokale gastronomiczne oraz piekarnie/cukiernie rywalizowały o złote, srebrne i brązowe Chochle, prezentując swoje kulinarne możliwości. Jak informują organizatorzy, jest to promocja dobrej kuchni, konkurs na nowe danie, przez rok promowane, jako Starachowicki Smakołyk Roku. Dzisiaj podczas trzeciego dnia, poznamy zwycięzców. 

Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rada Seniorów oraz Młodzieżowa Rada Miasta zorganizowały pokaz mody „Seniorzy na Topie”. Były stroje z lat 20, 30, 60, 70 XX wieku. Panie zaprezentowały strój sportowy, wizytowy, plażowy. Pojawiła się także kobieta w stroju ponadczasowym oraz regionalnym.

Ponadto członkowie Młodzieżowej Rady Miasta przeprowadzili naukę tańca belgijskiego. Starachowicka Straż Miejska zorganizowała stanowisko do znakowania rowerów.

Na zaproszenie Zarządu Powiatu Starachowickiego do naszego miasta przyjechały reprezentacje dwóch zespołów młodzieżowych z Ukrainy. Chór „Młode liście” pod kierownictwem Ludmyły Chałabudy, który działa przy Barskim Rejonowym Kulturalno – Oświatowym Stowarzyszeniu Polaków na Ukrainie oraz formacja taneczna „Perełki” ze Szkoły Muzycznej w Barze z choreograf Iryną Szkambarną wystąpiły przed starachowicką publicznością w trakcie drugiego dnia „Święta Starachowic”. 

Na scenie występowały również starachowickie zespoły oraz wokalistki Studia Piosenki SCK. Wieczorem koncerty dały zespoły Szmelc Paka oraz Starachowianie – Teatr Muzyczny nad Kamienną. Drugi dzień „Święta Starachowic” zakończył się potańcówką. 

Reklama

 

Trzeci dzień „Święta Starachowic” 

W ciągu dnia rozstrzygnięto kilka konkursów. Przedstawiono wyniki konkursu kulinarnego o Złotą, Srebrną i Brązową Chochlę oraz Cukierniczy Smak Miasta. Komisja w składzie: wiceprezydent Jerzy Miśkiewicz, Łukasz Gołda, Marta Szymańska-Baran oraz Halina Sidor z Uniwersytetu Trzeciego Wieku orzekła, że Złotą Chochlę otrzymała Restauracja Atrium, Srebrną Chochlę otrzymało Bistro Manhattan, a Brązową Chochlę restauracja Hotelu Europa. Cukierniczy smak miasta przygotowała firma „Bajeczne Wypieki” i był to tort w kształcie Stara 266. 

Rodzinny konkurs zorganizowała też firma MAN. Do wygrania był bon o wartości 5000 zł z przeznaczeniem na wakacyjny wyjazd. W wyniku przeprowadzonego konkursu, bon wygrała rodzina Państwa Jeśko.

Wieczorem na scenie wystąpił Jose Torres a na zakończenie „Święta Starachowic” zagrały Elektryczne Gitary. 

Zobacz zdjęcia w galerii [kliknij]

 

Zabrania się kopiowania i udostępniania treści pochodzących z archiwum serwisu www.starachowice-net.pl bez podawania źródła 

Dodane: 29.08.15 | Odsłony: 42 | komentarze (45)
Tagi:

Komentarze użytkowników

pustki | 2015-08-29 15:11:36 napisał(a):

Dlaczego tak mało ludzi?

@ | 2015-08-29 15:42:59 napisał(a):

Bo nie było disko polo i dziś będzie dokładnie tak samo

:) | 2015-08-29 18:05:54 napisał(a):

Zapraszamy wszystkich do Pawłowa. Już 6 września wystąpi u nas zespół Weekend :)

Gosc | 2015-08-29 22:21:22 napisał(a):

Powiem krótko. Materek, nie siegasz Prezydentowi Bernatowiczowi do pięt.

do Gosc | 2015-08-29 22:28:51 napisał(a):

bo co? bo nie bierze w łape i nie rozdaje pączków ludziom na ulicy?

Gosc | 2015-08-29 22:54:13 napisał(a):

:-) a brał? :-) a że ludzie w tym biednym mieście zjedli to źle? Powtarzam, lipa materek i tyle. Poza tym to opinia większości mieszkancow.

@Gość | 2015-08-30 08:26:36 napisał(a):

EE tam lipa.Zobacz jak szybko z brudnego , ponurego za....ia zostalismy metropolią rodem z amerykańskich filmów pełnometrażowych . Imprezy parodniowe , wielbiciele trunków wszelakich ,ekskluzywne limuzyny pod nocnym ,a dziś .... słynne śniadanie na trawie . Tylko patrzec ,jak powstanie elitarny klub łaziorów za m ( jakoś wciąż widzę powtarzjące się twarze , czychające z nadzieją na selfi ). O w związku z j/w pytanie - czy standarty dalej mamy starachowickie ( parówa z biedronki , bułka na zagryzkę ) , czy nasze Słońce Narodu - dla podniesienia morali nadszarpniętych przez podły system wyzysku - ogłosił np obowiązkowo kapelusze dla pań ( taka angielska tradycja ) żeby poczuły się jak damy , lub garnitur i kwiat w butonierce dla panów ? Acha , a propos selfi - na zapisy , czy można z doskoku -doznać tego zaszczytu ? Po wakacjach z brudnymi plażami , bezsensem bytu , roszadami politycznymi , walką o daszki od nivea , z pis-em w tle ,chciała bym bardzo poprawic sobie psi nastrój , a właśnie w Skarbie przeczytałam o fenomenie tu cyt "zjawiska , w którym dominuje tendencja do powierzchownego , szybkiego efektu , natychmiastowej gratyfikacji ". Nic dodać , nic ująć ,to jak m dasz się namówić , no weż ......( czy muszę się do klubu wyznawców za-pis-ać ? )

Sniadanie na sianie .. | 2015-08-30 10:20:30 napisał(a):

Gruchnęła wieść ,że p po wizytacjach w zakładach pracy i szkołach , wziął na tapete kościoły i teraz każdą imprezę p - będę obwieszczać dzwony kościelne .Czekałam specjalnie ... a tu taka lipa.Albo to perfidna plotka,mająca na celu zniszczenie image p albo znów prowokacja.Tak czy siak -polecam śledztwo na fb .

ELA | 2015-08-30 15:21:33 napisał(a):

Nie wiem na jakiej podstawie taka opinia.W sobotę bawili się wszyscy wspaniale i ludzi było mnóstwo.Przypuszczam że niedzielę będzie jeszcze więcej.Domniemam że większość tam przebywających wczoraj wyrażała chęć na cotygodniowe trakie potańcówki.Było pięknie, wszyscy będący na płycie Rynku świetnie się ze sobą integrowali.Brawo!

Do m | 2015-08-30 16:14:55 napisał(a):

M koniecznie wez tę sugestie pod uwagę , przez zimę zaciśnij budżet ( w końcu odśnieżać wcale nie musimy , już się przyzwyczailiśmy) a w następnym roku -tańce , hulanki ,swawola przez tydzień. Albo przez dwa , a co tam , polak potrafi . Głos Eli masz jak w banku . Acha , Elu droga w Starachowicach mieszka jednk pare tys osób , przyjezdnych z niedaleka- też trochę jest , więc nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich , bo w tym kontekście to was tylko garstka tam tupała.

alla do ela | 2015-08-31 07:18:05 napisał(a):

Napewno Pan Prezydent dal ci jakas posadke w urzedzie bylo dno nudy prezydent dobrze sie bawi ale tez za nasze pieniadze

marek | 2015-08-31 07:43:25 napisał(a):

szczytem bylejakości były stragany - z watą cukrową , popcornem ,z plastiku karabinki, jakaś loteria stoiska info klapa...
Występy artystyczne ok.
jest tyle możliwości jak-stoiska staroci, wyr. artystyczne miejscowych twórców, produktów rolników , kulinarne..... brać przykłady z innych miasteczek

@Marek | 2015-08-31 07:49:55 napisał(a):

Stoiska o jakich piszesz były w sobotę podczas drugiego dnia. Dni Starachowic według mnie udane, mega koncert Elektrycznych Gitar.

Gosc | 2015-08-31 08:47:24 napisał(a):

To był fajny koncert? To dopiero była nuda, bez wyrazu.

tomek | 2015-08-31 08:58:25 napisał(a):

Mi się podobało, przypomniała mi się młodość. Elektryczne gitary nadal dają radę.

@tomek | 2015-08-31 09:03:06 napisał(a):

I tak największą Gwiazda było nasze Słońce i Jego Selfie ...

adaś | 2015-08-31 09:06:08 napisał(a):

Super występ Toresa z zespołem!! Koncertu elektrycznych gitar nie oceniam, bo już nie widziałem. Nie dla mnie takie rzępolenie discopolo w pseudorokowym stylu (bo tak to odbieram). Ważne że ten smutas Materek się nie pokazywał bo zepsułby całą imprezę. Tyle

@marek | 2015-08-31 09:37:00 napisał(a):

masz rację to kwintesencja polskiej "duszy artystycznej" - odpuściana tandeta rodem z chin i podróba ameryskańskiej armii zaopatrująca się w straganiane pistolety.Poczułem się dumny z naszej ojczystej kultury i ludzi z sck odpowiedzialnych za jej krzewienie

Starachowiczanka | 2015-08-31 09:39:13 napisał(a):

Ludzie... nie da Wam się dogodzić. Nie ma imprez-źle, są imprezy-jest jeszcze gorzej. Więc czego się spodziewacie? Na własne oczy widziałam, jak w niedziele ok godz 21 Rynek był pełen osób, schody okolicznych sklepików zamieniły się w swego rodzaju trybuny. Młody człowiek objął wysokie stanowisko i stara się rozruszać tą dziurę-według mnie jak na razie dobrze mu idzie. Dla hejterów: nie spodziewajcie się w tak małym mieście koncertu Lady Gagi czy Jay-Z bo na pewno nie weszlibyście na niego ZA DARMO jak w przypadku imprez plenerowych na Rynku bądź pod skałkami. A i tak nie obyłoby się bez złośliwych komentarzy. Może któreś z Was w przyszłości będzie mieć okazję do zorganizowania imprezy dla całego Miasta, a później czytania takich rzeczy. Bo wybawiliście się przez 3 dni a teraz "dla zasady" musicie skrytykować. Założę się, że osobom spoza Starachowic się podobało.Pozdrawiam

do starachowiczanka | 2015-08-31 09:49:17 napisał(a):

Ja też nie lubię elektrycznych gitar. Są słabi. Ludzie przyszli, bo przyszliby na każdy inny koncert który jest za darmo. I nie konfabuluj że jest inaczej bo nic ci to nie da, a pozdrowienia zostaw sobie dla rumienia i jego propagandy internetowych troili takich jak ty. Ot co.

@starachowiczanka | 2015-08-31 09:50:45 napisał(a):

zastanowiłaś sie ile osób może się zmieścic na tym rynku ?Jak sie do malutkiego pokoju wcisnie 10 osób to też będzie tłum i tłok.Więc ile ? 500 - 1000 ?Ilu w tym było z ludzi przy "urzędzie " rodzin i organizatorów ?I z historii współczesnej - słyszałem ten tekst "młody człowiek objął wysokie stanowisko i stara się rozruszać tą dziurę ". Powiedział bym , że szło mu nawet lepiej .

do do stc | 2015-08-31 09:56:14 napisał(a):

Jak pozdrawia -to z duetu , który tej obsady będzie się trzymał pazurami . Jest taka para co na życie innego pomysłu nie ma , poza trzymaniem się kurczowo d .. m

Starachowiczanka do "do starachowiczanka" "@starachowiczanka" | 2015-08-31 12:52:24 napisał(a):

Mam prawo wyrazić swoje zdanie i opinie. Gdyby się rzeczywiście ludziom nie podobało to nikt ich tam siłą nie trzymał i nie pobierał opłaty za opuszczanie placu. I nie porównuj mnie do siebie określając "trolem" bo nikogo w moim poście nie ośmieszam ani nie krytykuję-przeciwnie: potrafię docenić czyjeś starania co oczywiście nie jest jednoznaczne ztym, że jestem fanem Pana Materka. Skoro się kogoś wybrało w demokratycznych wyborach to należałoby również dać mu szansę, bo gdyby nie organizatorzy (którzy jak samo określenie wskazuje-organizują i przeznaczają na coś pieniądze) z samych starań Prezydenta moglibyście na tym placu potańczyć najwyżej przy muzyce z boomboxa-co skrytykowalibyście jeszcze bardziej

@ | 2015-08-31 13:02:40 napisał(a):

W tych pieniądzach jakimi dysponowało SCK tragedii nie było. Rewelacji też nie, ale tego nikt w tym zapyziałym mieście nie oczekuje więc nie przesadzaj i się nie nakręcaj

Gość do @ | 2015-08-31 13:19:14 napisał(a):

wlasnie o to chodzi, ze patrzac na komentarze ludzie oczekuja nie wiadomo czego i zeby to jeszcze bylo za darmo. "Imprezy" wg mnie organizowane są na miare mozliwosci miasta a Materek prezydentem jest od kilku miesiecy wiec wypadaloby go chociaz dopingowac w rozwoju. Czas pokaze czy okaze sie lepszy od Bernatowicza

@starachowiczanka | 2015-08-31 13:32:01 napisał(a):

Tak masz jedyną rację - wybraliśmy go w demokratycznych wyborach . Bo miało nie być nepotyzmu , kolesiostwa , etatów za roznoszenie ulotek , tania woda , transparentne konkursy . To tak z grubsza.Oczywiście na pewno będą tacy , dla których życiowym problemem jest czy tańczy raz w roku prze boomboxie , czy zespole . Docenić starania ? W czym i dla kogo ? Może jesteś fanem kogoś , kto się załapał tak zupełnie przy okazji ? Co , pochwal się tu na forum i nie ściemniaj raz w życiu .... A i ja też mam prawo do swojego zdania ,i wole konstruktywnie krytykować , niż być przy..... bez ambicji i własnego zdania . A jak chcesz parę przykładów takich gości , to ci momentalnie tu podam i zacznie się inna krytyka.

@ Gość do @ | 2015-08-31 13:38:39 napisał(a):

Nonsens goni nonsens! Zarówno Materek jak i pracownicy SCK mają płacone za organizowanie tego typu imprez, więc niech ich dopingują wypłaty i przyznawane sobie nagrody z naszych podatków. Lepiej więc zastanów się przed ewentualnym następnym komentarzem bo zabrniesz w ślepą uliczkę skąd nie będzie powrotu. Była impreza i tyle. Zapomnieć i iść dalej. A bzdurki o dopingowaniu mundrusiu wsadź sobie głęboko w kieszeń, a potem ją zaszyj żeby przypadkiem nie uciekły.

@ starachowiczanka | 2015-08-31 13:47:45 napisał(a):

I jeszcze jedno , bo widzę że w życiu nie pojmie twój móżdzek pewnych kwestii . Dni Starachowic - jak sama nazwa wskazuje , powinny być imprezą nie -byle tylko coś się działo , tylko powinny przypominać i uczyć tych najmłodszych o naszych korzeniach i historii . Powinien stać chociaż jeden star , ( o paradzie nie wspomnę , bo na to wszystkie tęgie głowy za cienkie są ) , tak jak ktoś mądrze wspomniał, powinny być stoiska twórców ludowych ( Galeria może za ciężkie pieniądze wynajmywać metraż przed świętami , miasto co - nie ?), zespołów ludowych nie trawię , ale jednak to nasza kultura jest , więc skoro trzy dni trwała impreza , to dla tych , co chcieli by jednak liznąć -nie można było jednego dnia wygospodarować ? Ale nie , my jako kulture na dni miasta dostajemy - chińskie stoiska , przebierańców w moro ,latynoską muzykę i na końcu zespół słynny z przeboju " wszystko ch ..... " - więc zacytuję - może czasem trochę mniejszy , ale potem jeszcze większy .Tak po takich dniach rozpiera mnie duma , że mam takie miasto i cudownych ludzi od kultury .Dobrze ,że nivea się nie rozłożyło z produktami ...

? | 2015-08-31 13:56:23 napisał(a):

Złota chochla dla Atrium . No to jest wisienka na torcie :)

Tomek | 2015-08-31 15:22:19 napisał(a):

Stoiska z rękodziełem były w sobote. Trzeba było przyjść zobaczyć.

Gosc | 2015-08-31 16:31:49 napisał(a):

Kolejna wtopa materka o czym pisze wyborcza. Obsadzil gościa w mops bez konkursu który musiał być.....uuuuuuuuuu.....transparentnosc.... Może mu kupimy słownik wyrazów trudnych?

Gość 2 | 2015-08-31 17:27:10 napisał(a):

Kolejna wtopa to Pan Sadza, nie udało mu się otworzyć basenu w terminie, ale za to miał czas na impreze z baseniarzami i śniadanka pod skłkami. Brawo Pan Materek!! Pewnie to wina ratowników.

ELA do Dm | 2015-08-31 17:34:01 napisał(a):

Nigdy na żadnej imprezie nie ma wszystkich mieszkańców ,więc skończ mościpanie takie bzdety opowiadać bo nie stanowisz też całości społeczeństwa i nie jesteś najmądrzejszy żeby opierać się na Twoich wnioseczkach.Każdy ma swoje upodobania i człowiek kulturalnby powinien to docenic.Ja wypowiadałam się za siebie i oceniałam atmosferę na Rynku oraz rozmowy osób tam przebywających.Ci co tam byli w sobotę dobrze się jednak bawili a to już jest COŚ.Każdemu coś się należy.Pozdrawim mój dyskutancie!

ELA do alla | 2015-08-31 17:40:01 napisał(a):

Kto Ty jesteś osóbko.Pewnie posiadasz mnóstwo kompleksów i nie potrafisz każdego zrozumieć.Patrzysz tylko na siebie ,pewnie jesteś " urocza'.Posadkę mam takąą jaaką sobie własnymi rączkaami i rozumem wypracowałam.Ciekawa jestem czy Ty do tego jesteś zdolna.Pracuję uczciwie i nikogo w życiu nie skrzywdziłam.Życzę Ci żebyś też taką była!

gosc | 2015-08-31 19:49:15 napisał(a):

Trochę nudne staja się wywody typu impreza zla koncert nudny ,stragany badziewie.kto nie chcial nie musiał iść.nikt nikogo nie zmusza..impreza dla chętnych.koniec smecenia..

do gosc | 2015-08-31 20:29:03 napisał(a):

przecież impreza była zła koncert nudny, stragany badziewie więc nie przeżywaj tego jak stonka wykopków :)

@Gość 2 | 2015-08-31 20:47:42 napisał(a):

Czyli jutro nie mam po co mam iść na basen, bo się wybierałam?

Janusz | 2015-09-01 07:11:22 napisał(a):

Porażka! Już lepsze były imprezy disko polo z Panem Prezydentem Kwietniem. Przynajmniej przychodzili wszyscy mieszkańcy a tutaj tylko prominenci obecnego reżimu i ich rodziny.

@Ela | 2015-09-01 07:32:29 napisał(a):

Posłuchaj - posadka , żle mi się kojarzy . Poznałam ostatnio kilka osób , które ciężko sobie posadkę "wypracowały". Też teraz bronią jak lwy tego dobrobytu.Czy skrzywdziły kogoś? Mnie , kłamstwem , matactwem , myśleniem tylko o tej posadce. Czy są zdolne ? Raczej cwane . I to tyle . A wśród tej gloryfikacji własnej osoby zapomniałaś dodać , że na pewno jeszcze urody i uroku osobistego ci nie brakuje. Taka zdolna , piękna z intelektem , a wykłóca się na forach , czy się podrzędna , jarmarczna impreza podobała ludziom , czy nie . Marnujesz się w tej dziurze , naprawdę się marnujesz , taki talent ....

@Janusz | 2015-09-01 07:33:30 napisał(a):

Panie Januszu, nie pomaga Pan Panu Kwietniowi swoimi wpisami bo każdy się z nich śmieje. Chyba nie taki jest cel Pana komentarzy ?

Pytanie | 2015-09-01 07:43:15 napisał(a):

A zostawiając w tle odpust , z puli pytań do władzy , pani Okła -Drewnowicz ( to pani z PO odpowiedzialna za wyrzucenie pana p ze struktur - to chyba nie tajemnica , o tej antypatii przed wyborami słyszeli wszyscy) , która szumnie sobie zdjęcia wstawia na fb jako zasilająca szeregi tych dobrze się na rynku bawiących - była na zaproszenie , czy tak z incognito? Zastanawiam się , bo po zdjęciach , szczególnie z vice , żadnych urazów nie widać , a ten brak przynależności do Żadnej (!) partii , był argumentem za mój wybór . A teraz mam koktajl pisowsko - pslowski , i prominencji po w tle . O co kaman , bo uczciwa logika mi szwankuje ?I dla kogo w końcu była ta feta ?

@@Janusz | 2015-09-01 07:49:02 napisał(a):

Ja K nie trawię , ale Janusza szanuję ( choć przyznaję nie znam , a szkoda )za lojalność . Nie każdy się śmieje ,mnie śmiech ogarnia jak słucham ludzi m , co za jego plecami o nim mówią . Min bezpośrednio do mnie. A ja bardzo cenię ludzi za charakter , którego Januszowi nie brakuje. Mógł się wypiąc i polecieć na liz... do m . Januszu nie słuchaj , pomagasz K , bo ja po przegranej i po postawię jego ludzi , zaczęłam bardziej szanować go po , niż przed. Odwrotnie proporcjonalnie do m .

Gość 3 | 2015-09-01 07:49:44 napisał(a):

Basen jest jeszcze zamkniety, Kierownik miał ważniejsze sprawy niż nadzór nad remontem, zresztą to widac bo miał byc basen otwarty 1 .09 a nie jest, wolał imprezki z baseniarzami chciał żeby mu donosili. Po raz kolejny wpadka Panie Prezydencie

@Ela | 2015-09-01 08:31:59 napisał(a):

Mościpanie ?widzę , że hrabianeczkę mamy w szacownym gronie ? A gdzie twój pałacunio się mieści i twoje włości szlachcianeczko ???

Janusz | 2015-09-01 12:03:51 napisał(a):

Dziękuję Szanowna Pani. Pan Kwiecień może nie był ideałem ale przynajmniej nie popełniał takich karygodnych błędów jak Mareczek, nie okłamywał ludzi. Swoją drogą miał też wręcz anielską cierpliwość do pisowców którzy go cały czas szkalowali.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie