Dni Starachowic i 3. Legenda Stara przeszły do historii [zdjęcia]

8961.nsmed

Ostatnie trzy dni upłynęły w Starachowicach pod znakiem wielu wydarzeń. Na terenie MOSiR odbyły się Dni Starachowic a na terenie Muzeum Przyrody i Techniki miał miejsce zlot pojazdów zabytkowych 3. Legenda Stara. Zabytkowe samochody można było także spotkać na ulicach Starachowic i Powiatu Starachowickiego.

W trakcie Dni Starachowic przez scenę przewinęło się wielu wykonawców. Była bezpłatna strefa zabaw dla dzieci, food trucki. W piątek wystąpiła Halina Kunicka, a później stery przejęła DJ Wika i koncert zamienił się w potańcówkę. W sobotę młodzież bawiła się w rytmie hip-hopu. Odbyło się „Starachowickie Graffiti Jam”. Kilka „czynnych” autobusów dostało nowy wygląd i starachowiczanie z pewnością będą je widywać w nowej odsłonie na mieście. W ramach „Hip Hop Festiwal Starachowice” drugiego dnia święta Starachowic scenę zdominowali raperzy z Kielc, Suchedniowa, Starachowic, Katowic, Tarnowskich Gór, a na koniec wieczoru prawdziwa uczta dla fanów tego nurtu muzycznego raperzy Kękę oraz Trzej Królowie: Popek, Matheo i Sobota. Tego dnia wedle szacunków policji, rotacyjnie bawiło się około siedem tysięcy osób.

W niedzielę na scenie pojawili się lokalni wykonawcy, a w między czasie 6 rodzin rywalizowało w konkursie, w którym do wygrania był bon o wartości 5000 zł do realizacji w biurze podróży. Fundatorem nagrody była firma MAN. Wygrała rodzina Wójcickich. Odbyły się także licytacje przedmiotów. W ten sposób Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice zbierało pieniądze dla trójki dzieci, chorych na rdzeniowy zanik mięśni Mai i Bartka oraz chorego na polineuropatię Juliana. Wieczorem wystąpiła gwiazda wieczoru, grupa Enej.

Zobacz zdjęcia w galerii [kliknij]

Równolegle w Starachowicach oraz na terenie powiatu starachowickiego odbywał się zlot pojazdów zabytkowych 3. Legenda Stara. 

Pierwszego dnia, w piątek 1 września w Muzeum Przyrody i Techniki, chętni mogli wziąć udział w wieczorze wspomnień ph. „Star - sportowa gwiazda Polski”, gdzie przypomniano Rajdy Stara organizowane w Starachowicach w latach 1974-1979. Wspomnienia snuli organizatorzy i uczestnicy tamtych historycznych rajdów, na tle zdjęć i wystawy pamiątek. Jak informuje Starostwo Powiatowe, organizator zlotu, sobota przebiegała na sportowo. Najpierw parada zabytkowych aut „zadymiła” na os. Południe, gdzie był start do jazdy okrężnej z przerwą obiadową w Pawłowie, a po południu mierzono się w próbie górskiej na ul. Rotmistrza Pileckiego w Starachowicach. Wieczorem kolumna pojazdów, ze Starem 266R „Dakar-em” na czele, gościła na Dniach Starachowic, gdzie starosta Danuta Krępa wraz z wicestarostą Markiem Pawłowskim i przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Margulą wręczyli laureatom prób czasowych, sprawnościowych i konkursu elegancji okolicznościowe puchary. Po sportowych emocjach w niedzielę uczestnicy zaprezentowali swoje auta na płycie Rynku mieszkańcom Starachowic, a sami - zaproszeni przez starostę Danutę Krępę - udali się na przejażdżkę powiatową, a jakże - zabytkową - kolejką wąskotorową do Lipia. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział ponad 70 zarejestrowanych załóg i pojazdów, to jest lekko licząc ponad 100 uczestników rajdu przybyłych do nas z miejsc nieraz bardzo odległych, jak np. p. Jacek Jordanowski ze Słupska, który przyjechał wojskowym STARem 660.

Zobacz zdjęcia w galerii [kliknij]

Więcej zdjęć ze zlotu, pojawi się także wkrótce na stronie internetowej Starostwa Powiatowego.

            Reklama

Dodane: 04.09.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie