Dokończenie remontu ulicy Polnej pod znakiem zapytania

11545.nsmed

Ulica Polna w Starachowicach jeszcze kilka lat wstecz była w całości gruntowa. Obecnie pozostał tylko ostatni „polny” odcinek, od skrzyżowania z ulicą Przeskok do zbiornika „Balaton”. 

W imieniu mieszkańców, którzy pytają „co dalej z remontem ulicy Polnej”, o taką informację do Urzędu Miejskiego wystąpił radny Mariusz Konarski, który w interpelacji poprosił o wyjaśnienia w sprawie dokończenia ostatniego odcinka ul. Polnej. Radny chciał także poznać ewentualne koszty wykonania tego zadania. 

„Gmina Starachowice w 2016 roku zleciła wykonanie dokumentacji projektowej firmie Projektowo-Usługowej Andrzeja Gały z siedzibą w Starachowicach, ul. Myśliwska 40a. Dokumentacja została wykonana, jednak bez uzyskania zgody na prowadzenie prac. Stan prawny (części) pasa drogowego ul. Polnej jest nieuregulowany w tym również działek, którymi włada Gmina Starachowice. Projektowana droga przebiega między innymi po gruntach osób prywatnych, którzy oczekują wykupu terenu na którym jest projektowana droga. Nadmienić należy, że przed przystąpieniem do prac projektowych mieszkańcy deklarowali chęć nieodpłatnego zbycia części swoich nieruchomości na poczet drogi, z czego w późniejszym czasie się wycofali. W 2018 r. został wykonany jeden z odcinków ul. Polnej - ten gdzie Gmina posiadała prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Natomiast szacowany koszt wykonania odcinka ul. Polnej od ul. Przeskok do tzw. „Balatonu" wynosi 400 tyś. zł. Obecnie w budżecie Gminy nie ma zabezpieczonych środków na sfinansowanie ww. zadania, w tym ewentualnych wykupów terenu.” – można przeczytać w odpowiedzi Urzędu Miejskiego w Biuletynie Informacji Publicznej. Pod odpowiedzią podpisana jest zastępca prezydenta ds. gospodarczych Ewa Skiba.

Przypomnijmy, że w 2015 roku Gmina realizowała pierwszy etap przedsięwzięcia pn: „Remont ulic w osiedlu Brazylia wraz z przebudową infrastruktury technicznej ulic: Polnej, Przeskok, Zaułek w Starachowicach”. Wykonano wówczas remont nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów z kostki brukowej, przebudowę sieci wodociągowej w ulicach Przeskok, Zaułek oraz przebudowę sieci teletechnicznej w ulicy Przeskok [zobacz ZDJĘCIA kliknij]. Drugi etap został zrealizowany w 2018 roku. Pozostała do wyremontowania część widoczna na zdjęciu. 

Dodane: 12.07.19 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

bel | 2019-07-14 13:56:32 napisał(a):

Mieszkańcy od początku proponowali aby ten krótki odcinek był jednokierunkowy.A co do osób, które się nie zgadzają , to oni tu nigdy nie mieszkali i przez długie lata nie interesowali się tą działką,więc nie mówmy, że wstępnie się zgadzali.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie