Dostała wiadomość mms z linkiem do strony bankowości internetowej. Zamiast 3 zł, z konta zeszło jej 24 tysiące złotych

11169.nsmed

Przestępcy nie tylko oszukują metodą na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”, ale również przy pomocy Internetu. Opłacając rachunki i robiąc zakupy trzeba być ostrożnym korzystając transakcji bezgotówkowych. Niestety coraz częściej dochodzi do oszustw za pośrednictwem Internetu. 

Wczoraj 10 kwietnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosiła się 27-latka, która poinformowała mundurowych, że dostała widomość mms z linkiem do strony bankowości internatowej. Z treści wiadomości wynikało, że kobieta ma do uregulowania kilku złotowe zadłużenie. 27-latka nie wiedząc, że po kliknięciu w link została przekierowana do fałszywej strony banku wykonała przelew. Po pewnym czasie zorientowała się, że zamiast zapłacić 3 złote przelała 24000 złotych. 

Zwracamy się z apelem do wszystkich korzystających z Internetu o zachowanie ostrożności przy dokonywaniu transakcji w sieci. Zwracajmy uwagę na metodę logowania do naszego banku, oraz nie logujmy się za pomocą podejrzanych linków. Pamiętajmy, aby korzystać ze sprawdzonych portali, a w czasie zakupów stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jeśli natomiast podejrzewamy, że padliśmy ofiarą oszustwa powinniśmy jak najszybciej zgłosić to policjantom. 

Opr. PK 

Źródło: KPP w Starachowicach 

Dodane: 11.04.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie