Drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i nowe Centrum Parkingowo-Przesiadkowe przy szpitalu

18325.nsmed

Komitet Wyborczy Wyborców Marka Materka 2024 rozpoczął serie konferencji programowych. Na początek przedstawiono plan na realizację ważnych inwestycji drogowych i komunikacyjnych. 

Najważniejszym punktem drogowego programu komitetu będzie modernizacja kluczowej arterii miejskiej – przebudowa ul. Radomskiej, ul. Jadwigi Kaczyńskiej, al. Armii Krajowej oraz ul. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. - Będziemy ubiegać się o środki zewnętrzne, aby drogi wojewódzkie, przebiegające przez nasze miasto, mogły być zmodernizowane - powiedział Marek Materek. Prezydent podkreślił, że w toku realizacji są już dokumentacje na przebudowę ul. Radomskiej oraz al. Armii Krajowej. 

W planach drogowych komitetu Marka Materka na najbliższe lata są także przebudowy i rozbudowy dróg gminnych m.in. Hauke Bosaka, Wysockiego Pustowójtówny, Wieniawskiego, ul. Murarska, 8 Maja, Partyzantów, Górna, Wojska Polskiego, Żeromskiego, Nadrzeczna, Boczna. 

Jak podkreślała radna Agnieszka Cheda, miasto myśli również o tych mieszkańcach, którzy Starachowice wybrali jako miejsce budowy swoich domów jednorodzinnych. Dlatego gmina stworzyła projekty na budowę dróg m.in. Rubinowej, Diamentowej, Bursztynowej, Jeżynowej i Podlesie.

Flagowymi projektami wspólnymi Powiatu Starachowickiego i Miasta Starachowice ma być realizacja przebudowy ul. Majówka, uwzględniająca budowę skrzyżowań typu rondo oraz nowych ścieżek rowerowych i chodników. 

Nowatorskim pomysłem, który przedstawił Piotr Babicki, radny Rady Powiatu, jest budowa Centrum Parkingowo-Przesiadkowego przy Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. - Będzie to parking wielopoziomowy służący mieszkańcom, pacjentom i kadrze szpitala, a także okazjonalnie uczestnikom imprez na przebudowywanym stadionie miejskim - powiedział Piotr Babicki. 

Radny Marcin Sowula zapowiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat w Starachowicach powstanie kilkaset nowych miejsc parkingowych. Ten postulat realizowany będzie równolegle z programem remontowym dla osiedli. 

- Będziemy oczami naszych mieszkańców i wyborców. Wspólnie wskażemy chodniki, place zabaw, miejsca niezbędne do doświetlenia tak, aby żyło nam się coraz bardziej komfortowo – powiedział Marcin Sowula. 

W realizacji dużej części tych zadań pomoże dodanie osiedli Żeromskiego, Majówka oraz Stadion do wielkiego programu rewitalizacji Starachowic. 

Co istotne, ważne plany remontowe dotyczą nie tylko Gminy Starachowice, ale wszystkich Gmin Powiatu Starachowickiego: Pawłowa, Brodów, Mirca i Wąchocka. 

- W Pawłowie jesteśmy na etapie tworzenia dokumentacji projektowych drogi Rzepin - Rzepinek- Szerzawy - Brzezie - Łomno oraz aktualizacji dokumentacji drogi powiatowej Jawór – Jadowniki – mówiła Beata Stąpor, kandydatka do Rady Powiatu Starachowickiego.

W Gminie Mirzec Powiat Starachowicki planuje zlecić opracowanie dokumentacji technicznej na drogi Skarżysko-Kamienna – Mirzec w m. Mirzec na odcinku Mirzec-Ogrody – Mirzec oraz Małyszyn Górny – Małyszyn Dolny i Tychów Nowy – Tychów Stary.

W Gminie Brody Powiat Starachowicki zamierza zlecić dokumentację dotyczącej drogi powiatowej przez wieś Kuczów, drogi powiatowej Lipie – Henryk „Szyb”, a także ulicy Górnej w Krynkach. 

W Gminie Wąchock Powiat Starachowicki planuje opracowanie dokumentacji technicznej drogi Rataje  - Starachowice w m. Rataje wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego lub chodnika. 

Fot. KWW Marka Materka

Dodane: 01.03.24 | Odsłony: 1833 | komentarze (19)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Mrok | 2024-03-01 07:47:34 napisał(a):

Te same twarze od lat trzymają się władzy...uaktywniają się przed wyborami...Ja im już nie uwierzę, stawiam na nowych!!!

wyborca | 2024-03-01 08:08:00 napisał(a):

MM skromny i pokorny jak zawsze. Zdążyliśmy przywyknąć.

Dobre | 2024-03-01 09:14:29 napisał(a):

Zdjęcie komitetu MM na tle obiektu PZOZ,gdzie odbyły się personalne przewalanki. Świetna reklama ...

do Mrok | 2024-03-01 09:55:50 napisał(a):

Poleciały głowy a prokuratura nie dopatrzyła się chyba żadnego przekrętu, bo konsekwencji brak.. Dziwne ale prawdziwe ale może to jest norma ...Nowa kadencja to nowe możliwości kombinowania czyli kolesiostwo, nepotyzm, spadochroniarze na gminnych posadach...

Kuba | 2024-03-01 10:00:33 napisał(a):

Jeżeli już mowa o remontach dróg, to może po 8 latach Polną miasto dokonczy!

Melodyna | 2024-03-01 11:25:57 napisał(a):

Az strach sie bac. Wytna wszystkie drzewa przy armii krajowej i na zeromskiego

lena | 2024-03-01 11:41:58 napisał(a):

I ani słowa o sprzątaniu. Niestety...

Aga | 2024-03-01 13:59:18 napisał(a):

Radni beznadziejni kandydaci, nie mają własnego zdania. Zdrajcy, takim ludziom nie ufam.wsydzcie się. Mam nadzieję, że już Was nie będzie.

Aga | 2024-03-01 14:11:46 napisał(a):

Jeszcze dodam, że o ulicy Harcerskiej nadal zapomnieliście, widocznie nikt ważny tu nie mieszka. Mieszkają dziadki i niech się przewracają.

Mieszkanka | 2024-03-01 18:01:55 napisał(a):

Funkcja radnego powinna być w czynie społecznym tzn. Bez wynagrodzenia, ciekawa jestem ile byłoby chętnych do ubiegania się o mandat. Mnie nie przekonują mojego głosu nie otrzyma nikt z tego komitetu

Ktoś | 2024-03-01 22:08:47 napisał(a):

Warto przypomnieć, że większość z tych ludzi miała już możliwość wykazać się aktywnością na rzecz miasta i mieszkańców. Niestety dopiero teraz się prężą przed kamerami. Poza tym, wydaję się, że niektórzy to chyba powinni być w pracy? Pan prezydent tez pensję za coś bierze, ale może jest na urlopie! Bo raczej kampanii nie powinien robić w godzinach urzędowania. W ubiegłym roku mówił, że jeździł po kraju, bo "promował miasto". A teraz ? Panu już dziękujemy!

Edi | 2024-03-02 07:03:24 napisał(a):

Dla mnie to nie podjęte jak można przez cały czas krytykować Marka Materka. Tyle zrobił dla tego miasta a przez cały czas go tylko krytyka.Inne miasta takie jak Ostrowiec,Skarżysko i nawet Kielce zazdroszczą mam takiego prezydenta. Polska mentalność tylko narzekać

Do Edi | 2024-03-02 07:27:01 napisał(a):

Przecież krytykuje go grupka osób, które chcą się dorwać do diet i stanowisk. Krytyka Materka i to anonimowo jest ich jedynym pomysłem na osiągnięcie wymarzonego celu. Brak innych sukcesów rekompensują wściekłym ujadaniem.

Mieszkaniec | 2024-03-02 12:03:04 napisał(a):

Nie można nic zarzucić prezydentowi jak przez 8 lat zmienił miasto,ale trzeba pamiętać,że to nie tylko zasługa jednego człowieka tylko sztabu ludzi , którzy pozyskiwali dotacje na te cele. Jedno jest pewne ,że w kolejnej kadencji rada miasta i powiatu nie może sie składać z 90% ludzi z jednego ugrupowania bo wtedy o wszystkim decyduje jeden człowiek,a to już jest słabe.

do Mieszkaniec | 2024-03-02 17:46:12 napisał(a):

Że zmienił to fakt. Jest Port Lubianka, parking 2 poziomowy, dwie gminne restauracje itp.fajnie. Ale ja jeszcze chciałbym, żeby miasto było czyste i zadbane latem i zimą, z miejscami dla dzieci i młodzieży w których mogłyby spędzać wolny czas itd..czyli to co nas na co dzień otacza. Masz rację jednowładztwo deprawuje i zawsze źle się kończy.

Obiektywny | 2024-03-03 07:34:41 napisał(a):

Za Prezydentury M.M miasto bardzo sie zmienilo - sporo na plus, ciekawe inwestycje, choc nie ze wszystkimi pomyslami sie zgadzam, to zmiany widac golym okiem. Autobusy, Lubianka, Park, Dolne, Pasternik itd. Ja czekam osobiscie na remont ul. Sw Barbary, Ul. Zachodniej oraz parkingu pod Stadionem. W miescie zyje mi sie zdecydowanie lepiej niz dawniej. Nawet przy SCK jest czysto i ladnie, a nie tak jak dawniej. Dlatego mimo wszystko doceniam zmiany w miescie.

aaa | 2024-03-03 10:29:48 napisał(a):

Co ty bierzesz? Przy Cyrku Kultury to jest niezły pierdzielnik. Za to, że żadna inwestycja nie zakończyła się w terminie w UM już dawno powinien być prokurator inne służby.

No cwaniaku | 2024-03-03 15:46:49 napisał(a):

A dyżurnego Wezyra nie ma w komentarzach ? Znaczy się V , kolumna jest na fotografii.

Ivo | 2024-03-03 18:19:22 napisał(a):

Daj spokój ekipo bezradnego. Bo padnie tema tc na 10

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie