Drogi powiatowe i gminne w granicach miasta będzie sprzątała jedna firma. Gmina i powiat wypracowały porozumienie

14563.nsmed

Drogi powiatowe w Starachowicach to: Iłżecka (od Targowej do granic miasta), Długa, Zgodna, 6-go Września (od Miodowej do Nowowiejskiej), Nowowiejska, Miodowa (od al. Niepodległości do 6-go Września), Radomska (od Kieleckiej do 1-go Maja), Piłsudskiego (od Dworcowej do Hutniczej), Oświatowa, Szkolna, Majówka, Leśna, Kolejowa, Spółdzielcza, Targowa, Benedyktyńska, Dworcowa,  Hutnicza, Warszawka.

Po przeprowadzeniu rozmów z Zarządem Powiatu Starachowickiego w sprawie przejęcia letniego utrzymania czystości dróg powiatowych oraz koszenia terenów w pasach drogowych ulic powiatowych, jak również jednorazowego pozimowego oczyszczenia chodników powiatowych w granicach miasta a także wykonanie zabiegów pielęgnacyjno-korekcyjnych żywopłotów przy ul. Majówka, gmina i powiat wypracowały porozumienie w sprawie utrzymania dróg, chodników i terenów w pasach drogowych przez jedną firmę, co pozwoli zwiększyć efektywność letniego utrzymania oraz zlikwiduje sztuczny podział na miejskie i powiatowe, stworzony zapisami ustawowymi. To działanie przedłoży się na poprawę wizerunku całego miasta.

Na marcowej sesji radni Radu Miejskiej wyrazili zgodę na przejęcie przez Gminę Starachowice od Powiatu Starachowickiego do wykonania zadania publicznego w roku 2021 w zakresie:

1. Zarządzania drogami, polegającego na utrzymaniu czystości na ulicach w okresie letnim, w granicach miasta Starachowice,

2. Pozimowym jednorazowym oczyszczeniu chodników powiatowych z mieszanki piaskowo-solnej, w granicach miasta Starachowice,

3. Koszeniu terenów w pasach drogowych ulic powiatowych, w granicach miasta Starachowice,

4. Wykonanie zabiegów pielęgnacyjnyno-korekcyjnych żywopłotów przy ul. Majówka.

Po wykonanych pracach, każdorazowo miasto będzie wystawiało powiatowi rachunek do zapłacenia. 

RemondisReklama

Dodane: 07.04.21 | Odsłony: 1479 | komentarze (5)

Komentarze użytkowników

Majówka | 2021-04-07 09:27:53 napisał(a):

Żywopłoty na majówce są bardzo zdegradowane i należy je posadzić od nowa tam nie pomoże jakaś konserwacja. Dalej zniszczone drzewa również do usunięcia i posadzić nowe, które dadzą cień i tlen. I na przyszłość nie niszczyć drzew ta ulica może pięknie wyglądać i zlikwidować - zaasfaltować ten rynsztok w którym ciągle zalega piach i śmieci,

Gość | 2021-04-07 09:31:20 napisał(a):

Miasto będzie lśnić, oczywiście pod warunkiem,że zadania zostaną powierzone starachowiczance.

Rebel | 2021-04-07 11:31:56 napisał(a):

Pomniecie moje słowa. Teraz to dopiero będzie SYF!!!

Demokracja | 2021-04-07 13:31:31 napisał(a):

To żadna nowość, już tak było w 2020 roku, czyli będzie ten sam brud i zapuszczenie. Pomieszanie z poplątaniem miejsko-powiatowo-synkowo-tatusiowych kompetencji. Niejasne związki, niejasne finansowanie, tylko brud ten sam, coraz bardziej narastający. Najlepiej jakby każdy robił dobrze swoje, ale to nie ma szans dopóki te nieudolne rządy trwają.

viki | 2021-04-08 09:31:42 napisał(a):

Od wielu lat jest ten sam problem brudu w mieście i to na drogach i powiatowych i miejskich.A może papcio by się zajął robotą bo jak na razie żadnych efektów jego wszelakich umiejętności nie widać no może po stronie jego dochodów jest znaczący wzrost.Proponuję miotła w rękę i do roboty za taką kasę miesięcznie wielu by się skusiło.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie