Drugi komentarz prezydenta miasta Marka Materka w sprawie powrotu Danuty Krępy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

10724.nsmed

Poniżej przedstawiamy stanowisko Prezydenta Miasta w sprawie oświadczenia złożonego przez radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta i Powiatu dotyczącego wypowiedzenia pani Danucie Krępie umowy o pracę na stanowisku dyrektora starachowickiego MOPS-u.

Zwolnienie pani Danuty Krępy ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie miało podłoża politycznego i w żaden sposób nie było związane z określoną przynależnością partyjną. Była to odpowiedź na apel pracowników MOPS-u, którego jako Prezydent Miasta nie mogłem zlekceważyć.

Złożenie przez pracodawcę do Rady Powiatu wniosku o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną jest koniecznym elementem procedury prawnej, poprzedzającej wręczenie wypowiedzenia. To radni podpisani pod oświadczeniem, do którego się odnoszę, dążą do upolitycznienia całej sprawy oraz podważają zdolność wykonywania efektywnej pracy na rzecz miasta i powiatu przez radnych koalicji zasiadających w Radzie Powiatu.

Stoję na stanowisku, iż podana przeze mnie przyczyna zwolnienia pani Danuty Krępy czyli utrata zaufania jest uzasadniona, konkretna i rzeczywista – o tym prawdopodobnie wypowie się niezawisły sąd.

Podstawą do wręczenia wypowiedzenia faktycznie stały się okoliczności, które zostały mi przedstawione przez grupę około 90 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Okoliczności te dotyczą okresu, w którym pani Danuta Krępa faktycznie zajmowała stanowisko dyrektora ośrodka, czyli przed objęciem stanowiska Starosty Powiatu Starachowickiego, co nastąpiło 30 stycznia 2017 roku.

Sygnały świadczące o tym, że w starachowickim MOPS-ie nie dzieje się dobrze zaczęły do mnie docierać w grudniu 2016 roku, kiedy to na sesji Rady Miejskiej w obronie pracowników ośrodka opieki wystąpił radny Sylwester Kwiecień, co w efekcie skutkowało kontrolami w placówce prowadzonymi przez radnych z Komisji Rewizyjnej oraz pracownika Urzędu Miejskiego, odpowiedzialnego za prowadzenie kontroli wewnętrznych w jednostkach podległych gminie. Kontrole te wykazały, iż należy zastosować działania w celu poprawy relacji wewnętrznych w zakładzie pracy. Natomiast więcej niepokojących sygnałów zaczęło do mnie docierać już po odejściu pani Danuty Krępy z MOPS-u.

Przed sesją inauguracyjną Rady Powiatu zaniepokojeni pracownicy ośrodka pomocy zgłosili pisemny protest przeciwko powrotowi pani Danuty Krępy na stanowisko dyrektora starachowickiego MOPS-u. Pismo zostało podpisane przez grupę około 90 osób i nie docierały do mnie sygnały, że ktokolwiek był przymuszony do złożenia podpisu, część członków załogi nie podpisała się pod tym dokumentem. Przypomnę, że w starachowickim ośrodku pracuje ponad setka osób. Ponadto drugie pismo o podobnej treści złożyli przedstawiciele związków zawodowych działających w ośrodku.

Na dzień przed sesją Rady Powiatu w urzędzie odwiedziła mnie delegacja około 30 pracowników ośrodka pomocy i przedstawicieli związków zawodowych, którzy osobiście potwierdzili treść złożonego protestu.

W dniu obrad Rady Powiatu z grupą pracowników ośrodka w tej sprawie także rozmawiali przedstawiciele kadr oraz zespołu obsługi prawnej urzędu. Pracownicy podczas tej rozmowy także potwierdzili treść złożonego na piśmie protestu wskazując wiele konkretnych przykładów, które w ich przekonaniu świadczą o złym traktowaniu i naruszaniu ich praw przez panią Danutę Krępę.

Dla mnie tak zdecydowany i jawny sprzeciw pracowników przeciwko powrotowi pani dyrektor Krępy to przesłanka natury obiektywnej w pełni uzasadniająca wypowiedzenie umowy o pracę.

Jako Prezydent Miasta z wielu przyczyn nie mogłem zbagatelizować okoliczności o których poinformowali mnie pracownicy ośrodka.

Wbrew temu co twierdzą radni w swoim oświadczeniu przeprowadziłem kilka rozmów z panią Danutą Krępą. Rozmowy te dotyczyły również wizji dalszego funkcjonowania ośrodka pod jej kierownictwem, w obliczu tak stanowczego sprzeciwu pracowników.

Zarówno pani Danuta Krępa jak i radni niniejszym oświadczeniem podważają i kwestionują opinię około 90 pracowników, którzy nie widzą możliwości dalszej współpracy z panią Danutą Krępą.

Zarówno wniosek przedłożony Radzie Powiatu o wydanie zgody na rozwiązanie stosunku pracy jak i oświadczenie woli o wypowiedzeniu stosunku pracy z panią Danutą Krępą zostały przygotowane w sposób rzetelny, zgodnie z obowiązującymi przepisami i żaden z tych dokumentów nie zawiera poświadczenia nieprawdy w rozumieniu art. 271 Kodeksu Karnego.

Dodane: 30.11.18 | komentarze (39)

Komentarze użytkowników

prawda | 2018-11-30 11:22:25 napisał(a):

To teraz trzeba zareagować na apel mieszkańców ze żenadą jest zatrudnianie ojca na stanowisku Członka Zarządu Powiatu i posłuchać głosu mieszkańców. W tym przypadku się nie da czy głos nie ma znaczenia jak na 5 lat ma się ciepła posadkę ?

mieszkaniec | 2018-11-30 12:49:58 napisał(a):

Czy to prawda, że inicjatorem zbierania podpisów są obecne władze MOPS i podpisanie listy odbywało się w ich obecności ?

Gość | 2018-11-30 13:10:23 napisał(a):

No przecież zaufanie największe ma się do rodziny. A tak ogólnie prawo jest prawem. I wytłumaczcie mi jak to jest, że zwalnia się ludzi za "utratę zaufania", natomiast tych, których CBA każe zwolnić, zatrudnia się ponownie? A co z utratą zaufania do prezydenta?

Do prawda | 2018-11-30 13:33:26 napisał(a):

Tatuś podobnie syn jest genialny. Ale warto pamiętać, że nie mieszka w naszym powiecie. A jaka posadę m szykuje dla mamy. Warto sprawdzić , ile jeszcze osob z rodziny nie ma pracy. Może wkrótce usłyszymy o kolejnej intratnej posadzie
dla kogoś bliskiego pana M. W Suchedniowie chyba się poznali na tej rodzinie!

Kosti | 2018-11-30 14:20:22 napisał(a):

Takiej hipokryzji dawno nie widziałem... w całym kraju partyjniacy PiS-u gdzie się tylko da wpychają własne rodziny i znajomych ale w drugą strone już uważają to za karygodne... a wracając do artykułu czy dobrze rozumiem że według radnych PiS-u nie liczy się zdanie podwładnych i pracowników, czy my prości ludzie jesteśmy dla was nikim? Jeżeli większość ludzi nie chce powrotu takiego przełożonego to samo świadczy o tym jakim on (ona) jest człowiekiem.

Ja | 2018-11-30 14:33:37 napisał(a):

A o tatce ani słowa!Jakże trzeba być złym człowiekiem,żeby sposobem na życie było knucie.Młody człowiek się zagalopowal,coś mi się wydaje,że nie wyjdzie mu to na zdrowie.A Pani Starosta,no cóż...Pani tę sprawę wygra w sądzie,dosłownie w dwóch krokach.

Nie rozumiem | 2018-11-30 15:06:30 napisał(a):

Ale o co chodzi przecież poseł popiera to co robi prezydent, poparł go w wyborach . Proszę pretensje do posła za nosić. Chyba, że się mylę?

Może | 2018-11-30 15:11:18 napisał(a):

Może dla tego go poparł by się wyręczyć, pokrentna , ale logiczna teoria jak myślicie?

M | 2018-11-30 17:17:35 napisał(a):

A może ta pani uda się na zasłużoną emeryturę i przestanie angażować swą osobą sądy i opinię publiczną skoro gardzi stołkiem kierownika z pensją dyrektora. Są lepsi na jej miejsce.

Do posredniaka!! | 2018-11-30 17:32:10 napisał(a):

P. Krepa, jesli gardzi stolkiem powinna isc na rozbior do Animexu! Na hali jest z 2 stopnie, a po pol godzinie machania nozem, pot po tylku splywa niczym siklawa w Tatrach!! Obiboki Wy jedne, masz emeryture i jeszcze Ci malo? Idz babko wnuki bawic, a jak chcesz dorobic zapraszam do Animexu, nawet 1 dnia bys nie wytrzymala!! Alez pazerna no!!! Szok!!

Herodbaba | 2018-11-30 17:40:05 napisał(a):

Brzydkie to wszystko i śmierdzi. Człowiek człowiekowi wilkiem.

nie | 2018-11-30 17:45:34 napisał(a):

masz racji człowiek tatusiowi bratem.

Jurek | 2018-11-30 18:12:58 napisał(a):

Bardzo dobrze ze wziął ojca niech pilnuje inwestycji.Zresztą wszystko co robi jest ok.Odcxepcie się od NIEGO pracuje dla dobra mieszkańców i miasta.Zawisc i pieniactwo to cechy maluczkich.

XXX | 2018-11-30 18:17:33 napisał(a):

Emerytów juz nie ma w powiecie te same twarze od lat dajcie popracować ludziom Marka Materia będzie dobrze

gość | 2018-11-30 18:18:03 napisał(a):

nepotyzm
1. «faworyzowanie krewnych i przyjaciół przy obsadzaniu wysokich stanowisk i rozdawaniu godności przez osoby wpływowe»

Krzysztof | 2018-11-30 18:20:28 napisał(a):

Miasto zmienia się dzięki Materkowi jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

Obywatel | 2018-11-30 18:24:51 napisał(a):

A strefa to nie nepotyzm ze strony PIS gdzie jeszcze siedzą na wysokich stanowiskach działacze pisz pisać niech się dowiedzą mieszkańcy! !!!!!!???????

Piotr | 2018-12-01 09:38:12 napisał(a):

W starostwie ztrudniła ponad 20 osób z pensjami że głowa puchnie umowy na stałe i w ciągu roku ponad 10 mil długu więcej -likwidowała Reumatologię w ostatnim czasie i jeszcze mało a w kościele w pierwszych ławkach . Wstyd i hańba!

Do Piotr | 2018-12-01 09:55:56 napisał(a):

A kogoś z rodziny? bo w gminie chyba więcej niż 20 osób zatrudnił prezydent

Andrzej | 2018-12-01 11:09:24 napisał(a):

Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek.
Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy

O co ten płacz | 2018-12-01 14:29:46 napisał(a):

Pozwólcie rządzić tym , którzy wygrali wybory. Trzeba było solidnie przygotować się do wyborów a nie liczyć na cud .Jeżeli starosta na odpowiadać za pracę zarządu powiatu to musi mieć wpływ na jego skład.
Kadencja trwa 5 lat a tu po tygodniu już lament ..

o gucio | 2018-12-01 14:58:41 napisał(a):

co powie tata? co powie tata?
Czy znów się wykręci czy dziecko zniechęci?
On śpi!
On śpi!
On śpi!

Do o co ten płacz | 2018-12-01 15:19:34 napisał(a):

Tak, starosta mysi mieć wpływ na skład zarządu. Szczególnie jak zaistniał dzięki koledze, któremu musi się teraz zrewanżowac. Najwidoczniej dobra prasa u własnego ojca, nie wystarczyła.

O tate tate | 2018-12-02 11:24:50 napisał(a):

O tate tate ladna mam facjatę! O tate tate będziem bogate!

Marku prezydencie | 2018-12-03 06:27:26 napisał(a):

Glosowalem na Ciebie i popieram Twoje dzialania. Ludzi do pracy z p. Babickim dobierzcie sobie tak, zeby zaden posel czy jakis klub nie wywieral na was presji kogo macie zatrudniac!!! Tej babie sie to nalezalo!! Za pociotkow w Mopsie, za osady na oczyszczalni, za burdel w MZK, za idiotow z powolania na strefie, za Lubianke, za Paks, za zostawiony stary szpital, za wyrzucenie na kopach Kolodzieja z Muzeum i wstyd na cala Polske z tym konkursem zeby tylko swojego wsadzic... Robcie porzadki szybko i nie dyskutujcie z nikim z PiSu, tylko robcie swoje!! PIS ten w Naszym powiecie, to sa ludzie z ktorymi trudno sie wspolpracuje, jak nie zrobicie z nimi porzadku to bedza was gryzli i kasali przez te 5 lat!! Sami ludzi zwalniali i dokuczali innym, a teraz placza!! Bardzo im dobrze!!! Tnijcie Materki ile sie da!

Do Marku prezydencie | 2018-12-03 08:15:06 napisał(a):

I popisał się wyborca Marka. Typowy idiota. Osady, Mops, Lubianka, MZK, to baranie, podlega pod gminę. Natomiast co do etatów na strefie, to zatrudniono tam też starostę, więc sam nie rozumiesz, w kogo uderza twój wpis. Na koniec, tą Panią zatrudnił w MOPS nie kto inny, tylko M. Zwolnił ja za konszachty z Agatka, której teraz odwdzięcza się za poparcie i babra się w wojence wewnętrznej pisu. 20 procent miasta to rozumie, reszta w głębokim stadium zaćmienia, zwanego pomrocznoscią.

ciąg dalszy | 2018-12-03 08:18:39 napisał(a):

O PAKS zapomniałem. Szkoda że nie słyszałeś jak w Olimpu dyr Klinik dr Dzik dziękował Krepie i Lipcowi, bo to akurat Agatka i PSL przyczynili się do zamknięcia Klinik, a posła podał marszałek do prokuratury, za rzekomy lobbing na rzecz Klinik. Jak widać jelopom można wmówić wszystko. Nawet że czarne jest białe.

@Marku prezydencie | 2018-12-03 08:42:57 napisał(a):

Ale na stronie Echa pani Główka twierdzi że pani w MOPS to kuzyka pani wiceprezydent czyli co .....

amica | 2018-12-03 08:52:04 napisał(a):

Ludziska wybrali. Ludziska mają. Świat się psuje. Nienawiść na każdym kroku. Jeden z drugim se upuszcza krwi w necie, bo może wypisywać pierdoły bezkarnie. Jest nowa władza to se powsadza w taki sam sposób jak poprzednia. Taka gmina. A pomieszało się w główkach. Co ma MZK do powiatu. Afera, że sie komuś kontrakt skończył, przynajmniej koniec tego beznadziejnego lansu, Lubianka biedna bezwodna, syf w mieście. Ktoś pisze żeby olać PIS, a kasa to skąd ma dzisiaj przyjść? Żyłę złota wykopią? Wojna nikomu nie służy.

aa | 2018-12-03 08:58:24 napisał(a):

Jeżeli chodzi o wybory to najwięcej głosów w powiecie miał PIS, a skoro Pan Babicki podpiera się wynikami Jerzego Materka do sejmiku to jak się odniesie do tego.

do Marku prezydencie | 2018-12-03 09:00:54 napisał(a):

Taką masz wiedze na temat gminy i powiatu, że zaraz będziesz miał pretensję do powiatu o MZK, które podlega pod prezydenta ha ha ha

Wiktor | 2018-12-03 11:56:56 napisał(a):

Tak między wierszami to o stanie PiS w mieście świadczy to, że nie są w stanie wystawić swojego kandydata na Prezydenta Miasta.... Dlaczego tak jest? Czyżby pozbywanie się co lepszych ludzi z szeregów ugrupowania, czy może złe zarządzanie? Jak długo będzie taka sytuacja trwała? Czy nikt tego nie widzi, nie analizuje?

Do tego co wyzywa od jelopow i idiotow wyborcow Marka | 2018-12-03 19:13:43 napisał(a):

Ty cwaniaku zza monitora, jestes taki sam jak Twoi chlebodawccy z PiSu, modlisz sie w pierwszej lawce w kosciele a w zanadrzu trzymasz noz na przeciwnikow politycznych. Bez wazeliny wchodzisz pisowcom jak czopki z apteki. Jestes pewnie na garnuszku siwego i Danuski, bo dobrze wiesz, ze bez nich bys sobie w zyciu nie poradzil, taka z Ciebie Ameba.. Do Twojego pustego saganu, to nawet lopata nikt Ci wiedzy nie wlozy, taki jestes oporny!! TY Nemo Sapiensie- dla Ciebie wszystko podlega pod gmine, ale dobrze wiesz ze to siwy fizyk rzadzi caly czas zza kurtyny wszystkimi i niszczy tych, ktorych na poczatku wylansowal!! Toksyczny gosc taki sam jak i Ty!! Miara miernosci Twoich kolegow i kolezanek jest stan Finansow Powiatu, mierni, bierni ale wierni i pociotki na stanowiskach... Wy krystalicznie czysci, inni brudni? Jestescie jak Recznie sterowani ludzie bez wlasnego zdania... i wiekszosc z ktorymi wspolpracowal siwy, pozniej zostala przez niego niszczona, ale Ty i tak tego nie zrozumiesz... dalej mu klaszcz, zapisz sie do najswietszej partyji i wyzyw swoja rodzine...Osady- a kto byl przedostatnim prezesem a teraz w Kielcach siedzi w srodowisku? Nic o tym nie wiedzial? Slaby widocznie z niego gospodarz.. jestes osiol dardanelski jak nie dostrzegasz zwiazku!! A szpital to co, nie zaprowadzili tam porzadku Twoi przyjaciele? A co do strefy to poprzednik lysego to chociaz cos wiedzial i umial, a obecny lysy? Do bystrzachy to mu brakuje jak oslowi do konia!! Tylu ludzi PiSowcy skrzywdzili, dlatego teraz bardzo dobrze sie dzieje, ja bym Was wszystkich zwolnil, tych przyjetych za siwego, od spolek, po Starostwo, po szkoly i Dyrektorki i Dyrektorow!! Wy nauczyciele pedagodzy to tylko sie nadajecie dzieci pouczac w szkole i balwanom ciemnote wciskacie!! Wroccie obiady dzieciom na stolowce rozdawac, albo stonke na polu zbierac!! Pierwsze to co bym zrobil to kontrola i audyt starostwa, spolek, sprawdzanie kto byl zatrudniony i na jakich stolkach i co robi. CZysccie wszystko Materki, bo inaczej siwy i jego koscielna swita bedzie Was gryzl na kazdym kroku. Babki i dziadki na emeryture a nie do polityki!! Mlodym nie wcisniecie juz ciemnoty!!

Do do | 2018-12-03 20:11:15 napisał(a):

No i się naprodukowal. Jesteś jelop bo raz ze wiedzy za grosz, dwa że dedukacja jak kulą w płot. Gliwinskiego też wybierała gmina, podobnie jak Krepe. Mam do pis taki sam stosunek jak do Materka, a wyborcy też widać niczym się nie różnią. Nepotyzm w każdym wydaniu jest niedopuszczalny, tylko skończony tuman może cieszyć się że jeden układ zastąpił drugi. Pięknie o takim zjawisku opowiadał ostatnio Skiba w Skandalistach. Dokładnie o prowincjonalnej mentalności. "Czysccie Materki", tobie już ktoś wyczyścil, mózg z umiejętności logicznego myślenia. Wsiokowice rządzo.

Do do Do | 2018-12-03 20:34:35 napisał(a):

Ty apolityczny obronco Gliwinskiego i Krepy :-) co ja bede z Toba pisac, w pinponga ze sciana gral nie bede... Nepotyzm i korupcja polityczna byly, sa i beda, szczegolnie tu w TST... i nic tego nie zmieni... sam piszesz o jednym i drugim ukladzie politycznym, a ganisz nepotyzm - jedno zaprzecza drugiemu!! Wracaj do kajetu dzieciaku, skoncz ta wyzsza szkole obijania sie w Kielcach i zapisz sie do PISu. Tam Cie przyjmia z otwartymi rekoma :-)

Odp | 2018-12-03 20:41:22 napisał(a):

Nepotyzm=uklad=pis=mm. 20 procent rozumie, niestety reszta tak rozumna jak ty. Weź no na koniec napisz coś o MZK. Kto odpowiada za cyt"burdel"?

Gość (do Do Do Do) | 2018-12-04 07:22:41 napisał(a):

Myśląc takimi kategoriami nie tylko nic się nie zmieni, ale każa kolejna władza będzie wykorzystywała sytuację Żeby coś zmienić trzeba wymagać od społeczeństwa szerszych perspektyw na używanie organu odpowiedzialnego za kontaktowanie, krótko i na temat - włącz myślenie kolego, bo jedyne co przez ciebie przemawia to bliżej nieokreślona zyciowa frustracja, z pozdrowieniami.

do obrońcy Materka | 2018-12-04 15:11:56 napisał(a):

O jakich młodych teraz mówisz . w radzie miasta jeden od Materka ma nawet 70 lat inny 68 to są młodzi według ciebie . Z nimi ma robić porządek i zmiany ha ha ha.

ci materkowcy | 2018-12-04 20:19:01 napisał(a):

to jakieś przygłupy. Jak można z takimi cokolwiek budować. Dla nich liczy się układ i kasa. Poprzedni układ zamienić na nasz bo to my wygraliśmy wybory. Skąd my to znamy. Niestety brak jakiejkolwiek moralnosci i przyzwoitości to cecha i jednych i drugich.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie