Dworczyk: 22 stycznia o godz. 6 rano rusza system rejestracji i infolinia dla seniorów powyżej 70. roku życia

14253.nsmed

W piątek 22 stycznia o godz. 6 rano rusza system rejestracji na szczepienie i infolinia dla seniorów powyżej 70. roku życia - poinformował w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Na konferencji prasowej Dworczyk powiedział też, że wolnych terminów szczepień, które zostaną zrealizowane do końca I kwartału "nie jest tak dużo jak byśmy chcieli".

"To jest związane z ograniczonym dostępem do szczepionek, które pozyskujemy w ramach umowy unijnej, która powoduje, że do wszystkich krajów wspólnoty szczepionki są dostarczane proporcjonalnie w podobnym czasie" - stwierdził.

Wyraził nadzieję, że jeszcze w pierwszym kwartale zostaną zarejestrowane szczepionki od kolejnych producentów. "Wtedy tych terminów będzie więcej" - zaznaczył. "Prosimy o zrozumienie tego, że nie we wszystkich częściach Polski i nie dla wszystkich zainteresowanych seniorów tych terminów będzie dostatecznie dużo" - powiedział Dworczyk.

Namawiał też do korzystania z infolinii, dzięki której można zarejestrować się na szczepienie.

Od 15 stycznia na szczepienie przeciw Covid-19 rejestrują się seniorzy powyżej 80. roku życia. W piątek 22 stycznia ruszy rejestracja osób powyżej 70. roku życia. Zgodnie z zapowiedzią szczepienie wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia ma ruszyć 25 stycznia. (PAP)

autor: Monika Zdziera

mzd/ mok/

Artykuł: PAP (licencja)

Dodane: 21.01.21 | Odsłony: 1017 | komentarze (1)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Szczepionka | 2021-01-21 16:51:00 napisał(a):

Proponuje, aby pan Dworczyk zaszczepił się przeciw okłamywaniu obywateli ba na każdej kolejnej konferencji mówi coś innego. Do kolejki wepchnięto na siłę prokuratorów, policjantów, agentów CBA. Teraz odwraca się kota ogonem i wraca poprzednia kolejność.To jest dramatyczna nieudolność połączona z walką na górze a ludzie otwierają usta i nie wierzą w to co się dzieje..

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie