Dworczyk o zapisach na szczepienia: od 15 stycznia seniorzy 70 plus

14193.nsmed

Od 15 stycznia seniorzy 70 plus z e-skierowaniem będą mogli umówić się na konkretny termin zaszczepienia – poinformował szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Szczegółowe informacje o pozostałych grupach wiekowych bądź zawodowych zapowiedział na początek przyszłego tygodnia.

Minister Dworczyk, pytany podczas konferencji prasowej, kto od 15 stycznia będzie mógł zapisywać się na szczepienia przeciwko COVID-19, zadeklarował, że proces zapisów zostanie szczegółowo omówiony na początku przyszłego tygodnia.

Dodał, że umówić się na konkretny termin podania pierwszej i drugiej dawki będą mogły osoby z e-skierowaniem.

"Kto będzie miał w 15 stycznia takie skierowanie wystawione? Wszyscy obywatele polscy powyżej 70. roku życia. Więc seniorzy 70 plus będą mogli od 15 stycznia zapisywać się na konkretny termin przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki" – zaznaczył.

Odnosząc się do innych grup wiekowych bądź zawodowych, poinformował, że "wszystkie pozostałe osoby, które chciałyby zgłosić swoją gotowość do zaszczepienia, będą mogły – za pośrednictwem kanału internetowego – takie zgłoszenie przesłać".

Minister zadeklarował, że zgłoszenie to "spowoduje z kolei, że kiedy przyjdzie czas szczepienia ich grupy wiekowej bądź zawodowej, będzie miał miejsce z nimi kontakt i będą mieli w pewnym sensie pierwszeństwo w wybraniu terminów szczepień".

"Ale o szczegółach tego będziemy informowali dosłownie w ciągu najbliższych dni" – zadeklarował pełnomocnik rządu ds. szczepień. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

Artykuł: PAP (licencja)

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 08.01.21 | Odsłony: 642 | komentarze (3)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Bałagan | 2021-01-08 08:05:56 napisał(a):

Zapowiada się niezły bałagan.Ktoś tu zapomniał, że seniorzy 70+ nie zawsze sobie radzą z prostymi czynnościami a co dopiero mówić o tzw. rejestracji czyli dzwonieniu bez przerwy jak sądzę na jeden numer telefonu. To wstyd, że nie ma do tej pory żadnych szczegółów tej rejestracji, nie ma numerów telefonów. Ważne,że codziennie Dworczyk lansuje się na konferencjach prasowych w sprawie tzw. celebrytów , żeby bić pianę.To jest generalnie podstawowe zadanie tego rządu.

tomasz | 2021-01-08 18:04:58 napisał(a):

Klasyczny pisowski bajzel. Ciekawe czy wydawca portalu nie jest powiązany z polska press jak echodnia , bo jeśli tak to niedługo kaganiec na mordki!!

przechodzen | 2021-01-10 13:18:13 napisał(a):

do lekarza trudno sie dostac po porade a co tu mowic o e skierowaniuprzeciez wielu seniorow sobie z tym nie poradzi

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie