Dym na pokładzie samolotu

16493.nsmed

Załoga samolotu rejsowego z norweskiego Bergen zauważyła i poczuła dym w przedziale pasażerskim chwilę po wylądowaniu na krakowskim lotnisku. Szybko okazało się jednak, że przyczyną zadymienia nie była awaria maszyny tylko niesforny pasażer, który postanowił zapalić papierosa w toalecie…W jego przypadku mandat karny nie będzie najbardziej dotkliwą karą.

Winnym całego lotniskowego zamieszania był 29-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego, który w ten sposób postanowił odreagować „trudy podróży”.  Młody mężczyzna nie reagował również na prośby obsługi samolotu oraz polecenia wydawane przez kapitana statku powietrznego, nakazujące zgaszenia papierosa. Z tego powodu na pokład samolotu skierowany został patrol lotniskowych antyterrorystów ze Straży Granicznej.

29-latek szybko uspokoił się na widok uzbrojonych funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach. Następnie skruszony już mężczyzna dobrowolnie opuścił samolot oraz przyjął mandat karny w wysokości 100zł.

Nie była to jednak najbardziej dotkliwa kara dla młodego mężczyzny. Pracujący na emigracji Polak został czasowo umieszczony przez przewoźnika lotniczego na tzw. czarnej liście pasażerów. Tym samym, chcąc utrzymać zatrudnienie w Skandynawii, będzie musiał szukać alternatywnych – być może sporo droższych - połączeń lotniczych.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Dodane: 20.09.22 | Odsłony: 1150 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

viki | 2022-09-21 10:35:26 napisał(a):

Przykro czytać takie wiadomości , wstyd to mało powiedziane. Ale ludziom takiego pokroju do tej pustej głowy może przemówić jedynie bardzo dotkliwa kara pieniężna .

alek | 2022-09-21 11:37:20 napisał(a):

No faktycznie, mandat 100 zł to dotkliwa kara.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie