Dzięki hojności darczyńców – lekarki Anny Rudzkiej i jej rodziców oraz Tomasza Sepioło - prezesa firmy Solix w szpitalu pomiar temperatury wykonywany jest przez kamerę termowizyjną

13056.nsmed

- Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach realizuje Polecenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 6 kwietnia 2020 roku dotyczące wprowadzenia regularnych badań temperatury ciała wśród pracowników szpitala - mówi w rozmowie z portalem Specjalista ds. Komunikacji PZOZ Małgorzata Kałuża i wyjaśnia jak to działa. 

Pomiary dokonywane są codziennie w momencie wejścia do budynku. Realizację obowiązku ułatwia obecna organizacja ciągów pieszych i dwóch punktów wejść na teren kompleksu głównego Szpitala. Pracownicy administracji, obsługi oraz personel i pacjenci poradni specjalistycznych korzystają z wejścia w bloku D od strony ul. Batalionów Chłopskich (budynek poradni specjalistycznych), a personel pracujący na oddziałach szpitalnych z wejścia w bloku A (od strony Oddziału Pediatrycznego). Przy wejściach funkcjonują punkty pomiarowe nadzorowane przez personel pielęgniarski oraz pracowników ochrony. 

Pomiar temperatury w budynku B wykonywany jest przez kamerę termowizyjną. Jest to możliwe dzięki hojności darczyńców – lekarki Anny Rudzkiej i jej rodziców oraz Tomasza Sepioło prezesa firmy Solix, którym serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie rzeczowe. Zestaw o wartości ponad 27 tys. zł. składa się m.in. z kamery, monitora oraz komputera i umożliwia bezdotykowy pomiar ciepłoty ciała.

W przypadku zarejestrowania temperatury przekraczającej 370C włącza się funkcja alarmowania. Zgodnie z przyjętą procedurą osoby z podwyższoną ciepłotą ciała nie mogą wejść do budynku.

Dodane: 02.06.20 | komentarze (5)
Tagi:

Komentarze użytkowników

gość | 2020-06-02 20:28:52 napisał(a):

Dobra wiadomość, Pani Doktor super!!!

Gg6 | 2020-06-02 21:34:51 napisał(a):

A mnie jako pracownicy przez 3 miesiące nie zmierzono ani razu temperatury na wejściu do naszego szpitala

do Gg6 | 2020-06-03 08:17:07 napisał(a):

Bo twój dyrektor zajety jest pozowaniem do fotek z materkiem i babickim do przyjmowania darów -taka ma chłopina fuchę i dlatego jest tak zajęty.To jest po prostu zgroza że w szpitalu nie ma 20-30 tys złotych na taki sprzęt jak wyżej albo odpowiedzialni za szpital nie mają pojęcia co robić i działają po omacku.

Zorro | 2020-06-03 09:51:37 napisał(a):

zamiast maseczek lanserowanych byłoby 5 kamer

zuza | 2020-06-05 18:33:44 napisał(a):

martwi mnie bardzo ze ludzie nie zachowuja odstepow w sklepach

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie