Działania „Bezpieczna Droga Do Szkoły 2019”

11743.nsmed

Wczoraj 4 września br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych pn. „Bezpieczna Droga Do Szkoły 2019” na terenie powiatu starachowickiego rozdawali elementy odblaskowe oraz rozmawiali z uczestnikami ruchu drogowego na temat bezpiecznego poruszania do i ze szkoły.

Początek września zawsze kojarzony jest z końcem wakacji i powrotem do szkoły. Dlatego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w pierwszym tygodniu września przeprowadzają działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „Bezpieczna Droga Do Szkoły 2019”. Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie szkół na terenie powiatu. Każdy uczeń chodzący do szkoły będzie musiał do czerwca pokonywać drogę z domu do szkoły i z powrotem, dlatego policjanci ze starachowickiej komendy w ramach działań rozdali dzisiaj dzieciom i młodzieży elementy odblaskowe, aby w ten sposób uczniowie byli bardziej widoczni na drodze.  Natomiast z rodzicami i nauczycielami przeprowadzili rozmowy profilaktyczne w których zwrócili uwagę na m.in. podstawowe zasady bezpiecznego przywożenia dziecka do szkoły.  

Funkcjonariusze informowali również kierujących pojazdami o konieczność traktowania rejonów szkół oraz przedszkoli w sposób szczególny i z wyjątkową ostrożnością. Bardzo ważne jest, aby dojeżdżając do przejść dla pieszych zachować szczególna ostrożność.  

Starachowiccy policjanci z zespołu profilaktyki przez cały rok szkolny będą spotykać się z dziećmi i młodzież. Podczas spotkań funkcjonariusze będą uczyć przepisów i zasad ruchu drogowego.

Opr. PK

Źródło: KPP Starachowice

Dodane: 05.09.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie