Dzieci z ulicy Wschodniej, na czas remontu mostu, do i ze szkoły będzie woził bus. Ma go zapewnić wykonawca

11664.nsmed

W środę 14 sierpnia br. na sesji Rady Miejskiej radna z Osiedla Michałów Marta Zięba zwróciła się w imieniu mieszkańców do prezydenta miasta Marka Materka z prośbą o uruchomienie dla mieszkańców ulicy Wschodniej busa. Busa, który woziłby dzieci do i ze szkoły oraz chętnych w niedzielę na poranną mszę do kościoła. 

Niewątpliwie mieszkańcy tej części Starachowic są w trudnej sytuacji komunikacyjnej. Z użytkowania wyłączone są dwie najbliższe przeprawy przez rzekę. Most nad Kamienną w ciągu ulicy Lempe oraz most w Dziurowie. Żeby dojechać do szkoły czy kościoła,                                                                                           muszą jeździć przez Styków.  

Poniżej treść interpelacji radnej: 

Szanowny Panie Prezydencie,

mieszkańcy zwracają się z prośbą, aby na czas remontu mostu na rzece Kamiennej zapewnić dojazd dzieciom z ulicy Wschodniej do Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Ostrowieckiej. Niemal wszystkie dzieci z tej ulicy do tej pory chodziły do szkoły przez most. Trasa przejścia zajmowała około 15 minut. Nie jest możliwe, aby w tej sytuacji kiedy będą trwały prace i nie będzie zapewnionego dodatkowego przejścia w postaci kładki, aby dzieci chodziły pieszo przez Dziurów. Po pierwsze chodzi o czas dotarcia do szkoły, który zająłby około dwóch godzin, po drugie względy bezpieczeństwa. Dlatego mieszkańcy proszą o zapewnienie transportu, który by dzieci zawoził i przywoził ze szkoły. Aby to wszystko skoordynować rodzice proszą o spotkanie najlepiej w szkole, aby ustalić godziny odjazdu i przyjazdu autobusu czy busa. Mieszkańcy proszą też, aby zapewnić dojazd w niedzielę do Kościoła chociaż na jedną Mszę Świętą. Bardzo proszę w imieniu mieszkańców o pozytywne rozpatrzenie sprawy.

W specyfikacji przetargowej warunków zamówienia, zapisano, że zapewnienie busa jest po stronie wykonawcy powiedział prezydent miasta Marek Materek.

Póki co, w Biuletynie Informacji Publicznej jest informacja z otwarcia ofert w przetargu na remont ulicy Lempe i mostu. Nie ma jeszcze informacji o wyborze wykonawcy. 

Dodane: 16.08.19
Tagi:

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie