Ekologiczne radiowozy w służbie społeczeństwu

10725.nsmed

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Komend Powiatowych Policji w Busku – Zdroju, Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku – Kamiennej, Starachowicach, a także we Włoszczowie otrzymali nowe, ekologiczne radiowozy. Podczas wczorajszej uroczystości, która odbył się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zostało przekazanych łącznie 11 pojazdów marki Toyota Auris 1.8 Touring Sports Hybryd. Zostały one sfinansowane z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Policji oraz poszczególnych urzędów.

Wczoraj 30 listopada br. punktualnie o godzinie 12:00 na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbyła się uroczystość przekazania świętokrzyskim policjantom 11 nowych radiowozów marki Toyota Auris, wyposażonych w napęd hybrydowy o łącznej mocy 180 KM. Samochody tę będą wykorzystywane przez policjantów z wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego i bez wątpienia przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa oraz pomogą sprawnie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Dodatkowo warto podkreślił, iż te pojazdy „dbają” o środowisko. Według danych producenta hybrydowy Auris TS Kombi emituje od 81 g dwutlenku węgla na 1 km i zużywa od 3,5 l/100 km podczas jazdy po mieście. Są to pierwsze w tego typu radiowozy w naszym województwie.

We wczorajszej uroczystości uczestniczyli m.in. policjanci z garnizonu świętokrzyskiego na czele z pełniącym obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Arturem Bieleckim. Obecna również była Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Senator Krzysztof Słoń, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Pan Ryszard Gliwiński wraz Dyrektorem do spraw Administracyjnych, Realizacji Umów i Wniosków Panem Michałem Gutowskim, a także przedstawiciele poszczególnych samorządów oraz wikariusz Parafii NMP Królowej Polski w Kielcach ks. ppor. Dariusz Jarliński.   

Nowoczesne, ekologiczne auta zostały zakupione z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Policji, Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, Kielcach, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowicach, Włoszczowie oraz Urzędów Gmin w Miedzianej Górze, Mniowie, Strawczynie, Busku – Zdroju, Nowym Korczynie, Pacanowie, Tuczępach, Gnojnie, Skarżysku – Kaminnej, Starachowicach, Włoszczowie, Kluczewsku, Krasocinie.   

Spośród 11 aut, 3 trafiły do kieleckich policjantów. Kolejne 3 pojazdy będą użytkowane przez funkcjonariuszy z Komedy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, 2 auta zostały przekazane włoszczowskim stróżom prawa, natomiast po 1 radiowozie odebrali mundurowi z Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska – Kamiennej oraz Starachowic.   

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach  

Dodane: 01.12.18 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

Czyrek | 2018-12-01 13:03:19 napisał(a):

A szczena po co tam pojechał???

a co | 2018-12-01 15:05:22 napisał(a):

tam robi ten klecha w mundurze. To profanacja wiarry.

@a co | 2018-12-01 15:29:56 napisał(a):

Pomachał czarodziejską różdżką i będą jeździć na wodę

Marnotractwo | 2018-12-02 15:56:33 napisał(a):

Istne marnotractwo pieniędzy na radiowozy , lepiej by dali potrzebującym rodziną na święta

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie