Elektroniczna forma składania zeznań rocznych krok po kroku

3817.nsmed

Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak złożyć podatkowe zeznanie roczne przez internet, krok po kroku. Informuje Urząd Skarbowy w Starachowicach: 

Krok I
Wejdź na stronę www.e-deklaracje.gov.pl Ściągnij i uruchom aplikację e-Deklaracje Desktop.
To prosty i intuicyjny program. Dzięki niemu łatwo, szybko i bez problemu złożysz swoje zeznanie podatkowe bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Krok II
Wybierz i wypełnij Twój formularz PIT.
Program jest bardzo przyjazny dla użytkownika - „podpowiada” dalsze kroki i sam wypełnia niektóre pola. W aplikacji można stworzyć własny profil użytkownika. Dzięki temu dane raz wprowadzone do profilu są automatycznie umieszczane w odpowiednich polach nowego formularza. Program zapamiętuje też kopie robocze wypełnionych formularzy i wcześniej złożone deklaracje.

Krok III
Wprowadź dane autoryzujące do podpisania zeznania.
Aby skutecznie wysłać zeznanie podatkowe nie musisz posiadać tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Wystarczy, że w danych autoryzujących do podpisania zeznania wpiszesz w polu „Kwota przychodu z zeznania za poprzedni rok” kwotę przychodu z zeznania lub rocznego obliczenia podatku za rok 2010 albo wartość „0” (zero) w przypadku gdy za rok 2010 nie zostało złożone żadne zeznanie lub obliczenie.

Krok IV
Wyślij swoje zeznanie.
Przed wysłaniem sprawdź swoje dane.

Krok V
Pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru – tzw. UPO.

Po wysłaniu Twoich danych nasza aplikacja odbiera numer referencyjny, który służy do automatycznego pobrania Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO). Po pobraniu UPO ręcznie lub automatycznie, Twoje zeznanie zostanie sklasyfikowane jako odrzucone albo przyjęte przez system e-Deklaracje. Prawidłowo złożony dokument uzyska status 200 – „Przetwarzanie dokumentu zakończone poprawnie”. Wyświetl UPO - po czym dane z dokumentu wydrukuj. Pamiętaj, że Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) jest jedynym dowodem potwierdzającym złożenie zeznania w formie elektronicznej.

Informacja: US Starachowice

Dodane: 24.01.12

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie