Emerytowany policjant ujął nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 2,7 promila

9292.nsmed

Emerytowany policjant ujął nietrzeźwego kierującego uniemożliwiając mu dalszą jazdę ulicami miasta. Jak się okazało 61-latek miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Teraz grozi mężczyźnie do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Wszystko wydarzyło się wczoraj 6 grudnia br. wieczorem na jednej z ulic osiedla Południe. Emerytowany policjant przed posesją zauważył uruchomiony pojazd Renault Megane, który wyglądał jakby miał problemy z wykonaniem manewru zawracania. Gdy podszedł do auta w środku znajdował się kierowca, od którego wyczuł silną woń alkoholu. Od razu zabrał kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który w tym momencie chciał ruszyć autem. Mężczyzna poinformował starachowickich policjantów, którym przekazał nietrzeźwego mężczyznę. Jak się okazało 61-letni mieszkaniec gminy Pawłów miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Dzięki godnej naśladowania postawie obywatelskiej 61-latkowi uniemożliwiona została dalsza jazda, która mogła doprowadzić do tragedii. Ponadto mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Starachowiccy policjanci przypominają! Jeżeli jesteś świadkiem przestępstwa, jeżeli widzisz, że ktoś łamie prawo bądź narusza porządek publiczny, poinformuj o tym natychmiast Policję. Nie bądź obojętny.

Opr. MK

źródło: KPP w Starachowicach


 Reklama

Dodane: 07.12.17

Komentarze użytkowników

he ! | 2017-12-07 13:48:45 napisał(a):

Nie bądź obojętny, zostań ORMOwcem

vki | 2017-12-07 14:15:08 napisał(a):

Oprócz tych kar powinna być konfiskata samochodu jak "narzędzia przestępstwa" i dodatkowo 200 batów na gołą **** na rynku w Pawłowie.

kierowca nie z RPA | 2017-12-07 16:09:57 napisał(a):

Chłopina myślał że jest u siebie na polu.Czemu w Starachowicach są tak niewyrozumiali.A tak na poważnie.Pierwsza kara konfiskata pojazdu.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie