Firma RABEN wyprowadziła się ze Starachowic… Do Kielc

11395.nsmed

7 czerwca firma Raben Logistics Polska oficjalnie otworzyła oddział w Kielcach. To tu, po przenosinach ze Starachowic w nowoczesnym obiekcie o powierzchni 5.000 m2, świadczone będą usługi transportowe i przeładunkowe. Oddział zatrudnia 44 osoby i średnio miesięcznie obsługuje ponad 24.000 przesyłek i ok 50.000 palet. Dzięki tej inwestycji zwiększone zostały możliwości operacyjne firmy.

„Oddział w Kielcach powstał w odpowiedzi na rosnące potrzeby naszych klientów. Lokalizacja w Starachowicach, choć żegnana przez nas z sentymentem nie spełniała już wszystkich wymagań naszych usługobiorców. ”– komentuje Adam Grzegolec, Kierownik Oddziału Raben Logistics Polska w Kielcach, i dodaje – „Stąd też ważna była infrastruktura dostosowana do naszych potrzeb”.

Przy podejmowaniu decyzji o nowej lokalizacji nie bez znaczenia było także strategiczne położenie oddziału oraz przychylna inwestorom polityka lokalnych władz. Oddział w Kielcach obsługuje klientów z rejonu województw Świętokrzyskiego, Mazowieckiego oraz Łódzkiego.

W nowym obiekcie codziennie firma jest w stanie obsłużyć 1200 przesyłek oraz odebrać, przeładować i dostarczyć ok. 2500 palet. Dodatkowo w nowej lokalizacji mieści się budynek biurowy o powierzchni użytkowej 900 m2 oraz parking dla 35 samochodów osobowych i 41 pojazdów ciężarowych. Łączne zatrudnienie w Kielcach to obecnie ponad 40 osób w biurze i magazynie, oddział współpracuje z ok. 80 kierowcami.

Kielce to nie tylko nowoczesny, ale także ekologiczny obiekt. Wykorzystano w nim rozwiązania pozwalające na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, gazu i wody. Przykładowo magazyny został wyposażony w oświetlenie typu LED, a zainstalowane w nich świetliki zapewniają stały dostęp do naturalnego światła dziennego, zastosowano w nich także służące ogrzewaniu nowoczesne promienniki gazowe. Pozwala to m.in. zwiększyć poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

„Dzięki takim inwestycjom rozwija się nie tylko nasza spółka, ale także firmy naszych klientów, którym możemy zapewnić obsługę na jeszcze wyższym poziomie” - podsumowuje Adam Grzegolec.

Źródło: UM Kielce

Satel Starachowice Reklama

Dodane: 07.06.19 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

gość | 2019-06-07 20:39:40 napisał(a):

Taka prawda.

prawda? | 2019-06-08 12:25:44 napisał(a):

To żaden potentat ani nawet średniak w swojej branży. W Starachowicach zasłużyli się niszczeniem niszczeniem lokalnych dróg.
To cała zasługa...

Kierowca | 2019-06-08 13:04:01 napisał(a):

I bardzo dobrze.

artur | 2019-06-08 13:44:29 napisał(a):

i cały misterny plan poszedł w *. a miało być tak fajnie

Mieszkaniec | 2019-06-08 19:51:18 napisał(a):

Mając Spec Strefę jakoś nie widać powalającego rozwoju i napływu firm. STS to zwijające się miasto świadczą o tym dane demograficzne. Miasto zakorkowane, ciasne ulice nieskomunikowane, brudne. To nie ma się czego dziwić, że młodzi uciekają a na tydzień rodzi się dwoje dzieci.

Romek | 2019-06-09 08:17:52 napisał(a):

Ten towar co wozili do lokalnych firm i tak przewioza, oni albo ktos inny, chyba ze masz ma mysli ze niszczyli ul. Bugaj ale to smieszne bo to sa zgliszcza od dawna a miasto i SSE maja to w D. Tymczasem w Kielcach gdzie ida na Malików do Panattoni Park Kielce inwestor zbudowal droge i rondo, tuz obok maja obwodnice. A u nas? Co z Bugajem to pisalem, przejazd Radomska to dramat, a miasto tymczasem samo niszczy drogi lokalne wpuszczajac autobusy na coraz nowe ulice zeby jeden czy dwoch emerytow mialo pare metrow blizej do przystanku. Wiec z czego tu sie cieszyc i czego oczekiwac?

@Mieszkaniec | 2019-06-09 19:25:13 napisał(a):

Dla młodych korki nie są problemem ale ceny mieszkań i płace. Korki są we wszystkich większych miastach, ale w zamian za to są wyższe płace i zbliżone ceny mieszkań np. w Kielcach. A bez obwodnicy wiele firm ze strefy może się wynieść.

up | 2019-06-09 19:29:10 napisał(a):

By rozwinąć to miasto trzeba podejść strategicznie. Inwestować w mieszkalnictwo i obwodnice. Tyle.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie