Fundacja Fundowiczów DF – inauguracja działalności

1415.th

W sobotę 13 marca w Starachowickim Centrum Kultury odbyła się inauguracja działalności Fundacji Fundowiczów DF, podczas której przyznano nagrody dla uczniów starachowickich szkół, a całość uroczystości uświetniła swym koncertem Jaga Wrońska. 

Jak mówił Pan Tomasz Sepioło – członek zarządu fundacji wybranie zwycięzców w konkursie było bardzo trudne. Kierowano się dwoma kryteriami. Pierwszym były osiągnięcia ucznia, drugim zaś pasja i praca włożona w daną dziedzinę.

Ks. Sławomir Fundowicz:

Po raz pierwszy zostały przyznane nagrody Fundacji Fundowiczów DF dla uczniów szkół starachowickich za wybitne osiągnięcia w nauce, sztuce lub sporcie w roku 2009. Do konkursu zostało zgłoszonych 65 osób.
Pierwsza nagroda została przyznana Aleksandrowi Głuszkowi (nauka). Zwycięzca jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im.. T. Kościuszki w Starachowicach. W roku 2009 uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego II edycji Olimpiady Innowacji Technicznych. Był także finalistą etapu uczelnianego I edycji Konkursu Projektów Naukowych w ramach projektu Feniks w woj. świętokrzyskim. Ponadto brał udział w etapie okręgowym LVIII Olimpiady Fizycznej oraz w etapie okręgowym XI edycji Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra". Ponadto zdobył wyróżnienie i honorowy tytuł „taon” w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko oraz V miejsce w ogólnopolskim konkursie tuningu komputerowego Allekomp organizowanego przez serwis Allegro.pl. W styczniu 2009 roku opublikował swój artykuł jako wiodący w czasopiśmie „Elektronika dla wszystkich”. Jest także współredaktorem ogólnopolskiej witryny internetowej Mod-Planet.com.
Drugą nagrodę przyznano Katarzynie Kucharczyk (sztuka). Katarzyna Kucharczyk jest uczennicą Gimnazjum nr 2 im. S. Żeromskiego w Starachowicach. Na jej osiągnięcia składają się: II miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Moje tajemnicze Starachowice”; II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Gramy w Szachy”; III miejsce w VI Powiatowym Przeglądzie Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży „Salon wiosenny 2008”; wyróżnienie w kategorii młodzieżowej etapu ogólnopolskiego VIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego i Plastycznego – „Młodość jako dar – Pokolenie JP II”; a także wyróżnienia i nagrody w konkursach przedmiotowych m. In. z języka niemieckiego.
Trzecią nagrodę otrzymała Monika Duda (nauka). Monika Duda uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Starachowicach. W ubiegłym roku była finalistką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz finalistką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, brała udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym oraz w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym, a także w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Astronomicznej.
Przyznano ponadto pięć wyróżnień: Monice Nobis (sport: m. in. II miejsce w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich - MAŁOPOLSKA 2009 w konkurencji SKEET 75, kategoria - juniorki młodsze, 21-26 lipca, Kraków); Alicji Różalskiej (sztuka: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – Tyskie Wieczory Kolędowe „Witaj, gwiazdko złota” – laureatka, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pudełko moich marzeń” – Zduńska Wola – wyróżnienie, VII Powiatowy Przegląd Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży pt.”Salon wiosenny 2009” – wyróżnienie w kat. 6-8 lat); Sebastianowi Fudalejowi (sztuka: pokonuje codziennie bariery wynikające z jego niepełnosprawności, 7 maja 2009 Sebastian zajął II miejsce w Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki SOSO dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Radomiu), Marcinowi Słoce (nauka: laureat VII Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego; laureat VII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego; laureat VII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego ; laureat VII Wojewódzkiego Konkursu z Fizycznego; finalista VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego), Kacprowi Cieślikowi (sztuka: W 2009r. odniósł znaczące sukcesy w konkursach recytatorskich: otrzymał nominację do udziału w eliminacjach wojewódzkich XIX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego( Starachowice, 27 – 28 kwietnia 2009r.),otrzymał nominację do Finału XIX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego ( Ostrowiec Świętokrzyski, 6 maj 2009r.), został LAUREATEM ZŁOTEGO KLUCZA DO TAJEMNIC WSZECHŚWIATA XIX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego ( Starachowice, 24 maj 2009r.).


Redakcja:

W trakcie uroczystości ksiądz Sławomir Fundowicz zapoznał zebranych z celami i planami fundacji na przyszłość, a które są bardzo ambitne. Fundacja ma zamiar zrealizować szereg projektów, warsztatów m.in. teatralnych, historycznych, przeprowadzić wiele konkursów np. konkurs literacki COP – Centrum Optymizmu i Przyjaźni.

Zaproszeni na inaugurację przedstawiciele władz, tacy jak poseł PiS Krzysztof Lipiec nie kryli zadowolenia, iż to właśnie w Starachowicach powstała Fundacja Fundowiczów DF, która będzie wspierała szczególnie uzdolnionych uczniów i przyczyni się do rozwoju kultury, nauki i sportu w naszym mieście. Natomiast działania fundacji i wartości jakie propaguje powinny stać się bliskie wszystkim ze względu na ich uniwersalność i ponadczasowy charakter.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z inauguracji:

Fundacja Fundowiczów 

Fundacja Fundowiczów 

Fundacja Fundowiczów DF 

Fundacja Fundowiczów DF 

Fundacja Fundowiczów DF 

Fundacja Fundowiczów DF 

Fundacja Fundowiczów DF 

Fot. Redakcja 

Dodane: 15.03.10 | Odsłony: 301

Komentarze użytkowników

.obs | 2014-02-13 21:58:12 napisał(a):

coś zaczyna się głośno robić o tej fundacji , a w tle ZUS, Asseco Poland i ml zł

oj oj oj | 2014-02-13 22:16:05 napisał(a):

ludzie wy bez afer nie możecie moralnie funkcjonować w tym mieście... jak nic się nie dzieje to was szlag trafia bo nie macie na co pluć... żal mi was

do oj.oj | 2014-02-14 09:06:09 napisał(a):

tylko się czyta informacje zawarte w inter. ,a tam jest jeszcze coś o sławetnej komisji majątkowej -a że to wygląda i ma znamiona afery -no to cóż z tym zrobić

Waldek | 2014-02-14 14:04:54 napisał(a):

Czy Pan poseł wciąż nie kryje zadowolenia, że fundacja ta powstała w Starachowicach???

proste | 2014-02-14 14:15:14 napisał(a):

Intencje były szlachetne.
Już teraz się nie dziwię brakiem frekwencji podczas REFERENDUM.
W skorumpowanym miasteczku wszystko możliwe

analityk | 2014-02-14 14:24:19 napisał(a):

W Zarządzie Fundacji zasiada NADURZĘDNIK ze ścisłego kierownictwa starachowickiego magistratu zwany ojcem dyrektorem!

! | 2014-02-14 17:16:18 napisał(a):

chciałem trochę dowiedzieć się o finansowaniu, wynagrodzeń członków fundacji, dochodach w danym roku kalendarzowym i rozliczenia w względem fiskusa ,tak jak np. fundacja Owsiaka WOŚP -ale trudno coś znaleźć, może żle szukam

@ | 2014-02-14 20:11:44 napisał(a):

może w urzędzie się czegoś dowiesz?
może będzie konferencja prasowa w tej sprawie i program w naszej TV co wyjaśni wszystko ??? : )))))

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie