Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas: kumulacja grypy i koronawirusa jesienią będzie niebezpieczna

13393.nsmed

Kumulacja grypy i koronawirusa jesienią będzie niebezpieczna – ostrzega Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Szef GIS apeluje, by zaszczepić się przeciwko grypie i deklaruje, że będzie rekomendował szczepienie przeciwko koronawirusowi, gdy taka szczepionka będzie dostępna.

Na antenie TOK FM Pinkas wskazał w piątek, że na razie nie wiadomo, kiedy szczepionka będzie dostępna, pracuje nad nią wiele instytucji.

"Szczepienia to największe dobrodziejstwo medycyny, zdrowia publicznego, to szansa na pokonanie tego nieszczęsnego wirusa"- stwierdził.

"Będę rekomendował, żeby w Polsce był jak największy dostęp do szczepionek" - zadeklarował. Pinkas przekazał, że istotne jest, by możliwie dużo osób zaszczepiło się przeciwko grypie. W latach ubiegłych odsetek osób, który im się poddawały, był jego zdaniem zbyt mały. Szef GIS ocenił, że kumulacja grypy i koronawirusa jesienią będzie niebezpieczna.

W czwartek odnotowano rekordową liczbę 615 nowych, potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych, zakażeń koronawirusem. Łączna liczba potwierdzonych przypadków to ponad 45 tys., w tym 1709 osób, które zmarły. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ krap/

Artykuł prasowy: PAP (licencja) 

Dodane: 31.07.20

Komentarze użytkowników

KUMULACJA | 2020-07-31 13:49:53 napisał(a):

To będzie raczej kumulacja bardzo złych decyzji rządu i wiary w cuda.Mieliśmy przodować w Europie i przodujemy - w ilości nowych zakażeń...

@ KUMULACJA | 2020-08-01 08:22:37 napisał(a):

Nie siej wrogiej propagandy.....

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie