Gazetki, ulotki, odblaskowe opaski oraz słodkie bułeczki. Kandydaci walczą o uwagę i głosy

10552.nsmed

Gazetki, ulotki, odblaskowe opaski oraz słodkie bułeczki. Tym dzisiaj na targu próbowali zwrócić na siebie uwagę kandydaci w wyborach samorządowych. Część z osób robiących zakupy chętnie się zatrzymywała na chwilę rozmowy, część nie była zainteresowana . 

Andrzej Pruś wraz żoną i posłem Krzysztofem Lipcem przy wejściu na targ od strony ulicy Targowej rozdawali swoją gazetkę. Odblaskową opaskę wraz z ulotką można było otrzymać od kandydata Pawła Lewkowicza, który stał przy wejściu od strony skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Kandydatka do Rady Powiatu Dorota Huzarska chodziła po targu i rozdawała słodkie bułeczki, swoje wizytówki, a także zapraszała na dzisiejsze spotkanie z kandydatami na prezydenta miasta.

Cisza wyborcza

Podczas tegorocznych wyborów samorządowych cisza wyborcza rozpocznie się o północy z piątku na sobotę. W tym czasie wszystkich bez wyjątku: kandydatów, dziennikarzy oraz obywateli obowiązują przepisy przewidziane w kodeksie wyborczym.

Podczas ciszy wyborczej kategorycznie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Oznacza to zakaz organizacji zgromadzeń, pochodów i manifestacji, wygłaszania przemówień czy rozpowszechniania materiałów wyborczych. Cisza wyborcza obowiązuje także w internecie. W trakcie jej obowiązywania nie można zakładać grup, wydarzeń czy stron kampanii i kandydatów. Nie można wyrażać w komentarzach stronniczych opinii na temat osób startujących w wyborach. Zakazane jest także udostępnianie zdjęć, faktów czy dokumentów, które mogłyby wpłynąć na wynik głosowania. 

Naruszenie ciszy wyborczej traktowane jest jako wykroczenie zagrożone karą grzywny. Standardowo wynosi ona od 20 do 5000 zł. W przypadku opublikowania nieoficjalnych wyników sondaży w trakcie jej trwania, grzywna może wynieść od 500 tys. zł do 1 mln zł.

Dodane: 18.10.18 | komentarze (7)
Tagi:

Komentarze użytkowników

wyborca | 2018-10-18 14:07:42 napisał(a):

No fajnie, szkoda tylko, że niektórzy obecni radni nie są tak aktywni podczas kadencji. Nie przychodzą na komisje (pewna aktywna na fb pani radna), nie zabierają głosu W OGÓLE (pewien aktywny na fb pan radny), nic nie robią (połowa z nich), za to świetnie się lansują na fb i ulotkach. Nie rozumiem też ludzi, którzy idą i głosują skoro ich radny jest tak bezradny. Nie każdy kto jest fajny nadaje się do rządzenia. Znam też takich co dopiero na sesji widzą pierwszy raz materiały, z którymi powinni się zapoznać już przed komisjami a na sesję być przygotowanym. Naprawdę nie są z niczego rozliczani. Uważam, że już sama lista obecności na komisjach i sesjach oraz liczba przemówień i interpelacji powinna być podawana do wiadomości publicznej przy końcu kadencji. Za robotę się weźcie nie tylko przy okazji kampanii, bo przysięgam, że jak już przejdę na zasłużoną emeryturę to zacznę was z tej roboty rozliczać.

Analiza okregu nr 1 | 2018-10-18 19:00:22 napisał(a):

Ja glosuje tak: na Materka jako Prezydenta, choc mam troche watpliwosci odnosnie tego rodzinnego interesu podzielnikow ciepla, ZECu i polaczenia z MZK, jego ojca ktorego program do sejmiku, wyglada tak, jakby byl ulozony pod ich rodzinny interes (moze sie myle, ale to sa moje przypuszczenia i watpliwosci), niemniej dostanie moj glos... ale bede mu patrzyc na rece.. Co do Rady Miasta: zaglosowalbym na Zaborskiego, bo chlop wydaje sie normalny na posiedzeniach w sprawie miasta no ale ten PiS starachowicki: Lipiec, Prus, Krepa, Glowka... Wlasnie przez ten falszywy pijar tych ludzi nie zaglosuje na nikogo z PiSu... a to jak potraktowali Wojtyszkowa - tym bardziej nie oddam im swojego glosu... zaglosuje na Krzeszowskiego Zenka do R.M z KW MM,bo Walendzik, Babicki, Grunt i inne Gwiazdy KW MM to dla mnie karierowicze...a poza tym maja z czego zyc.. tak jak Wojtany i reszta nauczycieli dorobkiewiczow czy Dyrektorow.. Do powiatu to na glosuje na Olecha - ciezko cwiczy i pracuje na ten trojboj - moze cos ruszy dla kulturystyki w powiecie - nalezy mu sie, z wygladu widac, ze ma jaja, a nie wydmuszki... Sejmik, hmmm glosuje na Ciuraszkiewicza z Kukiza 15, bo jestem antysystemowcem... ogolnie to Glosuje przeciwko Lipcowi i Krepie i Prusiowi i temu Pisowskiemu ukladowi scalonemu, rozdajacym karty w TST. Ludzie maja juz Was dosc, tej obludy, udawania uczciwych i bogobojnych w pierwszych lawkach w kosciele... Znam Wasze grzeszki bardzo dobrze... poza tym Prus niech se zeby ladne zrobi, bo tych to by nawet photoshop nie przypudrowal.. nic dziwnego, ze na plakatach sie nie usmiecha... a Darkowi Lipcowi to koldre i poduszke kupcie, bo chlop to usnie w tej szkole... Ogolnie to jestem przeciwko wszystkim... heh a do R.M to nawet kandyduje pewna mloda pani przed 30 z orlim noskiem, co przyklejaja sie do niej zielone papierki.. juz jakis czas temu przytulila 20 000 tych papierkow... Dlatego brzydze sie tych wszystkich ludzi z plakatow... Zdrowe ryby plyna zawsze pod prad..

żebranina | 2018-10-18 19:28:37 napisał(a):

Ktoś, kto jest pewny swojej kandydatury nie stoi przy Targowicy i nie uniżenie prosi o głosy...

Do analiza okręgu nr 1 | 2018-10-18 20:32:44 napisał(a):

Do rady miasta nie idzie się po to aby z czego było żyć. Tylko aby działać na rzecz mieszkańców. Ja własnie zagłosuje na tych co maj z czego żyć a ich rodziny od dawna maj prace i nie musza sobie dla rodziny poprzez bycie radnym załatwiania pracy.

wyborca | 2018-10-18 21:03:43 napisał(a):

Wybory w STS to żenada kandydaci na prezydenta nie mają żadnej wizji dla zakorkowanego i brudnego miasta. Kandydaci na radnych idą po ogromną nienależną kasę(nowy samochód za kadencję) udają, że coś załatwiają dla mieszkańców, okradając budżet obywatelski. Niema na kogo głosować !!!!!!!!!!

Do do analiza | 2018-10-18 21:04:12 napisał(a):

Po co glosowac na tych co maja z czego zyc? Ci co maja z czego zyc to niech sie zapisza do wolontariatu i niech dzialaja za darmo, jak tak chca robic wszystko dla mieszkancow za free. Ktos kto ma pieniadze, nigdy nie wejdzie do polityki, bo to szambo bardzo glebokie.. Tutaj jest walka o kase i o wplywy czy uklady - nic wiecej. Sami bogacze, karierowicze, lobbysci, bierni nauczyciele, panny szachrajki i inni statysci do pieniedzy.

@ do analizy | 2018-10-18 22:13:42 napisał(a):

Aleś podsumował ludzi...Szkoda słów. Współczuję kandydatom . Autor powyższego postu, to chciałby mieć radnych przyniesionych w teczkach. Najlepiej, żeby mówili po francusku , znali się na sztuce, nie musieli wieszać plakatów ani prosić ludzi o poparcie. Nie przychodzi mi do głowy inne kryterium idąc torem w/w pisarza

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie